08.05 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Andrzej Janikowski
Skład: Labourot, Matuszak, Ferros, Markowski, Marques, Kamiński, Kacperczyk, Sahal
Skład: Skrzypecki, Szpyra, Skrzypecki, Kondratowicz, Prusko, Bartosik, Gawlik, Wagner, Hłobaż
33' Janusz Kamiński
34' Dario Ferros
37' Michał Matuszak
11' Paweł Bartosik
20' Adrian Kondratowicz
Zawodnik meczu: Janusz Kamiński (Janusz był bardzo aktywny przez całe spotkanie. To on dał sygnał do ataku strzelając gola kontaktowego, a także zanotował asystę przy trafieniu Matuszaka. Wyróżnić trzeba także Michała Matuszaka.)

Dwa ostatnie mecze Brzmienia Miasta nie napawają optymizmem. Rachunek jest prosty - dwie porażki, 20 goli straconych i zaledwie 2 strzelone. Ekipa Marka Szpyry grając z beniaminkiem - Unit4 będzie chciała się zrehabilitować i wrócić na ścieżkę zwycięstw. Jej najbliższy przeciwnik zajmuje przedostatnie miejsce w stawce i ciągle czeka premierowe punkty w sezonie. Jakby nie było, o takowe będzie niezwykle ciężko, bo przecież BM potrafi grać w piłkę i nie raz to udowadniało. "Zieloni" muszą zatem mieć się na baczności i znaleźć sposób na zatrzymanie największych gwiazd w drużynie przeciwnej, czyli Adriana Kondratowicza i Marcela Schmidta. Jeżeli to się im powiedzie - wtedy możliwe, że zapunktują. W innym przypadku - o jakiekolwiek skalpy - będzie niezwykle trudno.

1-10' Okres wyrównanej gry, aczkolwiek dosyć nudnej. Kilka strzałów niecelnych i wiele dokładnych zagrań.
11' (1:0) - Boiskową nudę przerywa gol dla Brzmienia Miasta. Robert Skrzypecki zagrywa na przedpole pola karnego do Pawła Bartosika, a ten długo się nie zastanawia i strzałem po ziemi, przy dalszym słupku zaskakuje Steeve Labourota. Mamy otwarcie wyniku i w zasadzie pierwszy groźny (celny) strzał na bramkę.
13' Strzał Adriana Kondratowicza sprzed pola karnego, po ziemi - obok słupka. '
14' Uderzenie Amine Sahala zewnętrzną częścią stopy i piłkę przed siebie z trudem odbija Rafał Gawlik.
15' Próba Patryka Hlobaża z dalszej odległości i futbolówka po niej ląduje na piłkołapie za bramką Unit4.
18' Centra Sahala w pole karne i udane piąstkowanie w wykonaniu Gawlika.
20' (2:0) - Kondratowicz z bliska trafia wprost w bramkarza, po chwili piłka do niego wraca i jego drugi strzał odbija się od poprzeczki i wpada do siatki. Ładne trafienie snajpera BM.
22' Krótko rozegrany rzut wolny. Hlobaż do M.Skrzypeckiego, ten mu futbolówkę oddaje, a gracz z "4" na plecach strzela z woleja - obok słupka.
23' Kąśliwe uderzenie Matuszaka sprzed pola karnego, zasłonięty Gawlik popisuje się refleksem i w ostatniej chwili  odbija futbolówkę do boku.
24' Bartosik sprzed pola karnego strzela - Labrout instynktownie interweniuje przenosząc piłkę poza światło bramki.
29' Michał Rosiak oddaje mocny strzał zaa pola karnego i piłkę w kapitalny sposób na słupek paruje Gawlik. Będziemy mieli rzut rożny.
30' Labourot odbija piłkę przed siebie po mocnym uderzeniu Roberta Skrzypeckiego.
33' (2:1) - Wrzutka Sahala z prawej strony w pole karne. Tam niekryty jest Janusz Kamiński, który strzałem z główki pokonuje Gawlika.
34' (2:2) - Unit4 idzie za ciosem, a strzałem przy słupku Gawlika pokonuje Dario Ferros. Mamy remis!
37' (2:3) - Kamiński do Matuszaka, a ten uderzeniem z linii pola karnego pokonuje golkipera. Mieliśmy w tej sytuacji rykoszet i nie ma to upatrywać tutaj winy bramkarza.
39' Techniczny strzał Kacperczyka sprzed pola karnego i piłkę "do koszyczka" pewnie łapie bramkarz.

Brzmienie Miasta do 30 minuty miało spotkanie pod kontrolą i wydawało się, że po dwóch, ostatnich, bolesnych klęskach, w końcu się przełamią, wtedy beniaminek ich zaskoczył. Unit4 w końcówce zagrał niezwykle ambitnie, był zdeterminowany i dopiął swego. Na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem zespół Dario Ferossa objął prowadzenie i już go nie oddał. Tym samym U4 może cieszyć się z premierowej wygranej w sezonie i będzie za wszelką cenę chciało się włączyć do realnej walki o pozostanie na zapleczu pierwszej ligi. Co do teamu Marka Szpyry to przechodzi kryzys i jeżeli szybko nie znajdzie recepty jak z niego wyjść, to do końca uwikłany będzie w walce o ligowy byt. O przełamanie fatalnej serii Brzmienie Miasta powalczy następnym razem z ForceGSM, natomiast Unit4 z nadzieją na kolejne punkty będzie przystępowało do pojedynku z Asplexem.