04.05 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
( 0 : 0 )
Skład: Gąsowski, Hubczak, Gawziński, Garbarczyk, Kalimow, Żarecki, Lechowski, Zapał, Wołodczenko, Matczyszyn
Skład: Tomaszewski, Kędzierski, Świętochowski, Patałuch, Górski, Rumak, Nadachewicz, Luty, Stanisz, Smal, Maziarz
38' Jacek Lechowski
39' Maciej Wołodczenko
30' Piotr Rumak
35' Dominik Maziarz
37' Dominik Maziarz
40' Przemysław Stanisz
Zawodnik meczu: Dominik Maziarz (Robił najwięcej zamieszania w szeregach obronnych Asplexu. Oddał sporo strzałów, dwa z nich zamienił na bramki. Wyróżnić należy także Maćka Wołodczenko (dwa gole) i bramkarza grającego w polu - Rumaka (gol i asysta).)

W jedynym meczu drugiej ligi na przeciw siebie staną drużyny ze zgoła innych rejonów tabeli. Wicelider, który nie stracił jeszcze tej wiosny ani jednego punktu - WSOWL Kadra "skrzyżuje rękawice" z dziewiątym Asplexem. Faworytem tego starcia są "Wojskowi", ale żeby cieszyć się z kolejnej zdobyczy punktowej, nie mogą zlekceważyć spadkowicza. Ten ostatnio pokonał inny zespół rodem z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych - FC Lufy i ma zamiar wskoczyć na ścieżkę zwycięstw. Lufy to jednak nie team Jarosława Patałucha, bo ten walczy przecież o promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej. Wrocbalowi bukmacherzy nie dają wielkich szans "Acerowcom", ale my nie możemy zbyt szybko ich skreślać, bowiem to jest piłka nożna, a w niej dopóki futbolówka pozostaje w grze, wszystko jest możliwe.

3' - Rafała Garbarczyka poraził piorun (i to wcale nie Piorun Zaodrze). Gracz Asplexu pada na murawę i oczekująco spogląda na arbitra. Tomasz Pondel ani myśli odgwizdywać faulu, co zawodnika Asplexu na tyle irytuje, że postanawia poskrobać kostki gracza WSOWL. Tym razem sędzia po gwizdek już sięga i odgwizduje przewinienie, a całe zajście komentuje ławka Wojskowych ("Wiemy, że Pan Żel się zdenerwował").
6' - Centrostrzał Norberta Świętochowskiego, Patałuchowi prawie udało się to zamknąć. Jak wiadomo prawie robi wielką różnicę. Tym razem też zrobiło - nadal więc mamy 0:0.
7' - Dominik Maziarz posyła piłkę obok słupka.
8' - Kiper WSOWL wyłapuje strzał Patryka Gawzińskiego.
10' - "To żeś teraz zapodał" - czyli Piotr Rumak sponsorem wycieczki w okoliczne bloki w poszukiwaniu zaginionej futbolówki. Szczęśliwcem, który załapał się na ten trip zostaje Marcin Nadachewicz. Rumaka się jednak nie czepiamy, w końcu jest nominalnym bramkarzem, a dzisiaj przyszło mu grać na obronie.
12' - Maciek Wołodczenko kasuje Roberta Tomaszewskiego. Gracze Pasibusa oczekujący z boku na swój mecz znają się jednak na rzeczy ("chyba był faul").
14' - Kolejna wycieczka, tym razem w drugą stronę. Jej sponsorem zostaje Jacek Lechowski.
15' - Strzał Gawzińskiego zostaeje zablokowany w ostatniej chwili. Asplex zadowolić się musi rzutem rożnym.
16' - Futbolówka przeleciała nad defensywą Asplexu i trafiła pod nogi Dominika Maziarza. Ten pada na murawę (czyżby kolejny piorun?), a Jarosław Patałuch komunikuje światu, że "to jest karny i czerwona!".
17' - Wolny dla WSOWL. Jarosław Patałuch dorabia we Wrocbalu i wspomaga arbitra Pondla dokładnie wyliczając odległość w jakiej stanąć ma mur. Coś chyba jednak nie tak w obliczeniach, bo mur chwilę później zostaje obity futbolówką.
18' - Kolejny stały fragment gry dla Wojska. Patałuch z 20 metrów strzela w środek bramki, a tam dobrze ustawiony jest Patryk Kalimow, który łapie piłkę "w koszyczek".
20' - Maciek Wołodczenko zakłada siatę Świętochowskiemu, a następnie decyduje się na strzał. Defensywa WSOWL jest jednak na posterunku i blokuje to uderzenie.
20' - Kalimow popisuje się dwiema skutecznymi interwencjami.
23' - Z piłką na bramkę Asplexu popędził Maziarz. Rajd utrudniał mu Garbarczyk, który szarpnął zawodnika WSOWL za koszulkę. Maziarz jest wściekły i w konsekwencji z całej siły wali piłką w Kalimowa. Rezerwowi Wojskowych są jeszcze bardziej źli, że Garbarczykowi się upiekło i nie dostał kartki, w efekcie czego na arbitra zawodów spada fala hejtu, która zawstydziłaby nawet kibiców Widzewa i ŁKS-u (i adminów fanpejdżu Futbol Factory po łódzku) - "A żeby mu ten dres wyblakł!".
25' - Lechowski z powietrza, z pierwszej piłki. Całkiem ładny strzał, aczkolwiek do szczęścia zabrakło jakieś 1,5 metra.
26' - Świetna interwencja Kalimowa po strzale z bliskiej odległości, z główki, w wykonaniu Przemka Stanisza.
29' - "Kurde, o włos". Co racja, to racja. Dużo Jerzy Luty się nie pomylił, złośliwa piłka idzie jednak obok słupka i bramek jak nie było tak nie ma.
30' - (1:0) No i są bramki! A zapewnia je nam sam bramkarz, dzisiaj co prawda grający w polu. Piotr Rumak wykorzystuje podanie od Marcina Nadachewicza i wyprowadza Wojskowych na prowadzenie!
31' - "To trzeba napier... na bramkę!" - Dominik Maziarz idzie za radą kolegów, ale tylko częściowo, bo z wolnego zamiast napier... w bramkę, napier... w mur.
32' - Maziarz i Matczyszyn pobawili się w zapasy. Zabawę kończy gwizdek arbitra. Wojskowi dostają rzut wolny, ale po raz kolejny piłka d bramki nie dolatuje i zatrzymuje się namurze. Wykonawcą stałego fragmentu gry był Jarek Patałuch.
33' - Michał Zapał zapału do gry ma dużo, niewiele zabrakło a cieszyłby się z gola. Piłka po jego strzale z pola karnego zatrzymuje się na poprzeczce.
35' - (2:0) Zgodnie z tradycją niewykorzystane sytuacje się zemściły. Kalimow kapituluje po mocnym strzale z 12 metrów autorstwa Dominika Maziarza.
37' - (3:0) Maziarz miał do pleców przyczepionego Lechowskiego, niespecjalnie jednak przejął się tym faktem i posłał piłkę do siatki obok bezradnego Kalimowa.
38' - (3:1) Jacek Lechowski z kilku metrów zaskakuje Jarka Kędzierskiego.
39' - (3:2) Asplex idzie za ciosem - Gawziński do Wołodczenki i mamy piłkę w sieci!
39' - (3:3) Przewaga WSOWL stopniała szybciej, niż lody Algidy w sierpniowe upalne popołudnie. Dublecik ustrzela Maciej Wołodczenko! Co za emocjonująca końcówka!
40' - (4:3) Ale końcówka! Rumak podaje do Przemka Stanisza, a ten strzał z kilku metrów zamienia na gola na wagę trzech punktów!

Pierwsza połowa nie zwiastowała tego co miało nastąpić później. Nudne 0:0 do przerwy, później jeden gol Wojskowych, a w ostatnich pięciu minutach strzelanina! Ten niesamowity pojedynek wygrywa ekipa Wojskowych, która walczyła do samego końca i mimo, że pozwoliła Asplexowi wcisnąć trzy gole w dwie minuty nie pozwoliła wyrwać sobie trzech punktów. WSOWL z kompletem oczek zajmują drugą lokatę w tabeli i w następnej kolejce zmierzą się z Geostandardem. Znajdujący się zaraz nad strefą spadkową Asplex o punkty powalczy z InsERT Teamem.