25.04 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Pasternak
Skład: Labourot, Matuszak, Ferros, Markowski, Marques, Krzemiński, Kacperczyk, Shoaib, Rosiak, Grzelczyk
Skład: Gmerek, Koch, Jastrzębski, Gubański, Dyczkowski, Sikora, Mielcarek, Luźny
3' Michał Rosiak
16' Dario Ferros
18' Bartosz Sikora
25' Bartosz Sikora
36' Łukasz Dyczkowski
39' Łukasz Dyczkowski
40' Bartosz Sikora
Zawodnik meczu: Bartosz Sikora (Za samą akcję w ostatniej sekundzie spotkania z marszu dostałby tytuł gracza meczu. Strzelił pierwsze dwie bramki dla ForceGSM przełamując nieskuteczność jego kolegów z drużyny. Najjaśniejszy punkt w talii Dyczkowskiego.)

Liderem drugiej ligi po trzech kolejkach jest beniaminek - ForceGSM, który może pochwalić się kompletem dziewięciu punktów i posiadaniem najbardziej bramkostrzelnej ofensywy na tym szczeblu rozgrywek. Pojedynek "czarnych" z innym beniaminkiem - Unit4 zapowiada się bardzo jednostronnie. "Zieloni" w przeciwieństwie do swojego przeciwnika - nie posiadają ani jednego punktu w dorobku i znajdują się w strefie spadkowej. Żeby móc w końcu zapunktować ekipa Dario Ferrosa musi wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i zatrzymać największe gwiazdy przeciwników, czyli Łukasza Dyczkowskiego i Bartosza Sikorę. Czy ta sztuka im się powiedzie? Czy podobnie jak jesienią zostaną oni pokonani? (przyp. wygrana ForceGSM - 5:1). Przekonamy się!

2' Nowy nabytek UNIT4- Michał Rosiak dośrodkowuje na głowę Dario Ferrosa. Strzał jednak ląduje do koszyczka Wojciecha Gmereka, ponieważ wyraźnie brakuje mu siły. Czekamy na przebudzenie mocy u Dario.
3' (0-1) Rosiak otwiera wynik meczu! Pomocnik U4 zwodem minął obrońcę i przed sobą miał już tylko bramkarza, lecz okrutnie się machnął. Całą sytuację próbował ratować jeden z defensorów Force GSM, lecz jego wybicie było tak niefortunne, że nabił Rosiaka, a piłka ostatecznie znalazła drogę do bramki. Kuriozalny gol i masę szczęścia miał piłkarz UNIT4.
6' Bartek Sikora pociągnął z dużego palca, ale uderza ponad bramką.
7' Podpieczni Łukasza Dyczkowskiego po stracie gola dochodzą do głosu. Dyczkowski oddaje groźny strzał z prawej strony, który minimalnie minął lewy słupek bramki Steeve'ego Laborouta. Golkiper U4 wyraźnie odetchnął z ulgą.
9' Sikora posyła bombę na bramkę Laborouta. Bramkarz UNIT4 wypluwa piłkę przed siebie i niczym sęp do dobitki dopadłby Dyczkowski, ale w ostatniej chwili ubiega go wślizgiem Michał Matuszak, który uratował swoją drużynę przed nieuniknioną stratą gola.
11' Force nadal śle pocisk za pociskiem. Problem w tym, że ani Sikora, ani Dyczkowski, a tym bardziej Kacper Gubański nie mają dobrze skalibrowanych celowników.
14' Kalibracja celownika nadal leży i kwiczy. Dyczkowski, gdyby ustawił swój o te 4 cm bardziej na lewo, pewnie cieszyłby się już z pierwszej bramki oraz mielibyśmy bramkę wyrównującą.
16' (0-2) U4 wyprowadzają kontrę zakończoną golem Ferrosa. Co za historia! Force oddaje strzał za strzałem na bramkę Laborouta, prowadzi grę i obiektywnie jest lepsze w przekroju całej pierwszej połowy. UNIT4 natomiast oddali drugie celne uderzenie i cieszą się z drugiego gola. Fatalnie zachowal się Wojciech Gmerek, który przepuścił lekki strzał Portugalczyka pomiędzy nogami. Później próbował ratować jeszcze sytuację, ale złapał futbolówkę już za linią bramkową. Technologia goal line potwierdza tylko ten fakt.
18' (1-2) Podopieczni Dyczkowskiego jeszcze przed przerwą zdołali zdobyć kontaktową bramkę. Na skrzydle został uruchomiony najlepszy jak do tej pory na placu gry Sikora, którego strzał koniuszkami palców broni Laborout. Wydaje się, że golkiper U4 sparuje piłkę na słupek i tak też się dzieje, ale na nieszczęście dla niego piłka odbija się od wewnętrzej strony i wpada ostatecznie do siatki.
21' Tomasz Mielcarek zrobił kopię akcji Marcelo ze spotkania Realu z  Bayernem, lecz po wymanewrowaniu obrony oddał strzał z czuba, który broni Laborout.
22' Sikora miał dużo miejsca i czasu, by lepiej przymierzyć zza szesnastki. Potruchtał w miejscu robiąc parę kroków i posłał płaski strzał, który jednak dość wyraźnie minął celu.
25' (2-2) Sikora tym razem wszystko zrobił perfekcyjnie. Zahipnotyzował swojego przeciwnika, a gdy ten ruszył do niego, to minął go jednym zwodem, by następnie płaskim strzałem nie dać żadnych szans golkiperowi U4.
28' Przewaga ForceGSM jest coraz wyraźniejsza. W przeciwieństwie jednak do swoich rywali brakuje im większej skuteczności pod bramką przeciwnika. Gubczyński oddaje strzał, który ląduje nad poprzeczką.
30' Dario zgrywa główką do Rosiaka. Pomocnik UNIT4 przyjmuje sobie spokojnie piłkę na klatkę mając za plecami obrońcę. Szybko obraca się z piłką uderzając ją po koźle tuż obok słupka. Podpieczni Ferrosa byli blisko, by ponownie objąć prowadzenie!
32' Karol Jastrzębski w przeciągu niecałej minuty dwukrotnie sprawdził dyspozycję Laborouta. Golkiper U4 jest jednak czujny i zwinny jak chyba jeszcze nigdy w trakcie swojej kariery.
33' Ferrosa z 16 metrów próbował z "dyńki" przelobować Gmereka, ale na chęciach tylko się skończyło.
35' Dyczkowski próbuje z uporem maniaka, ale Laborout broni jak w transie.
36' (3-2) No i doczekał się Dyczkowski bramki. Sikora zagrywa prostopadłą piłkę do niepilnowanego Dyczkowskiego, który stając oko w oko z bramkarzem U4 nie mógł już zmarnować tak doskonałej okazji. ForceGSM mają swoją remontadę!
37' Sikora zabawił się w Messiego w polu karnym rywala. Zamachnął się na raz, dwa, a potem trzy gubiąc defensywę U4. Odegrał jeszcze do Jastrzębskiego, który jednak nie zdołał oddać strzału, bo przytomnym wślizgiem Grzegorz Krzemiński zażegnał niebezpieczeństwo.
38' Kontratak UNIT4. Podopieczni Ferrosa wychodzą z przewagą 2 na 1, lecz w ostatniej chwili podanie przecina przytomnie Marek Koch ratując swoją drużynę przed stratą gola i ewentualnym wyrównaniem rywalizacji.
39' (4-2) Ależ odpowiedź ForceGSM. Dośrodkowanie z lewej strony z główki zamyka Dyczkowski zdobywając drugiego gola i zabijjąc to spotkanie!
39' Ferrosa z bliskiej odelgłości, mając pustą bramkę, nieczysto trafia głową w piłkę i ta ostatecznie nie znajduje drogi do bramki Gmereka.
40' (5-2) Sikora show! Co za indywidualna akcja. Najpierw założył "kanał" jednemu z obrońców, by po chwili minąć kolejnego. Później na deser zostawił sobie bramkarza, którego sugestywnym zwodem położył na cztery litery i z łatwością wpakował futbolówkę do pustej bramki. Styl, klasa i wielki pokaz technicznych umiejętności snajpera ForceGSM.

Podopieczni Dyczkowskiego długo nie mogli się "wstrzelić" w to spotkanie w przeciwieństwie do ich przeciwnika, który w pierwszej połowie oddał dwa celne strzały zamieniając je na bramki. Z przebiegu gry było jednak widać, że ForceGSM lepiej operuje piłką i jest bardziej poukładaną taktycznie drużyną. Bramki były tylko kwestią czasu i za sprawą hat-tricka Sikory piłkarze grający w czarnych strojach wrócili do gry. Bartek Sikora w końcówce dał pokaz technicznych fajerwerków i wspomagany przez kapitana Łukasza Dyczkowskiego (zakończył zawody z dubletem) najpierw doprowadzili do remontady, a później zabili mecz. U4 w drugiej części gry z rzadka zagrażało bramce Gmereka i ostatecznie musieli uznać wyższość przeciwnika. W następnej kolejce Daroi Ferrosa i spółk powalczą o pierwsze punkty z Brzmieniem Miasta, a ForceGSM, które po tym zwycięstwie usadowiło się na pozycji lidera, podejmie FC Lufy.

autor: Bartosz Tęsiorowski