24.04 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Adham, Kurpiewski, Wojtyszek, Białkowski, Warchoł, Więckiewicz, Falana
Skład: Gąsowski, Hubczak, Gawziński, Garbarczyk, Żarecki
14' Alan Adham
15' Igor Białkowski
28' Adrian Falana
23' Wojciech Hubczak
32' Marcin Żarecki
34' Marcin Żarecki
39' Marcin Żarecki
Zawodnik meczu: Marcin Żarecki (Wspólnie z Rafałem Garbarczykiem przesądzili o losach tej potyczki! Marcin strzelał (ustrzelił hattricka), a Rafał asystował (dublet)! Wyróżnić również trzeba Alana Adhama.)

Jedni i drudzy tej wiosny jeszcze nie cieszyli się ze zdobycia punktów, a "Wojskowi" na dodatek zmuszeni byli oddać już jedno spotkanie walkowerem. Taki stan rzeczy nie stawia wyżej wspomnianych w roli faworytów do gry o najwyższe cele, lecz prędzej do walki o utrzymanie. Jeżeli do "Bogów Wojny" nie powrócą Alan Adham i nominalny golkiper - to nie rysuje się świetlana przyszłość przed nimi. "Acerowcy" w całym swoim nieszczęsciu wyglądają "ciut" lepiej i jak przegrywali to nieznacznie. Kto w poniedziałkowy wieczór przy Skwierzyńskiej okaże się bardziej zdeterminowany i dokona przełamania?

1' Kłopoty kadrowe "Acerowców", którzy całe spotkanie grać będę jednego mniej, a na dodatek między słupkami oglądać będziemy Kamila Gąsowskiego. Rywale natomiast na placu boju zjawili się w siedmiu, aczkolwiek także bez nominalnego goalkeepera - miejsce Mateusza Wiśniewskiego zajmie Wojciech Warchoł.
3' Mądra gra defensywana Asplexu oraz rozregulowane celowniki "Wojskowych" powodują, że jak narazie mamy rezlutat remisowy.5' Groźne uderzenie Artura Białkowskiego i futbolówka trafia w słupek!
7' W odpowiedzi niecelnie na bramkę strzela Marcin Żarecki.
9' Jak pech to pech! Po raz kolejny na słupku zatrzymuje się próba Artura Białkowskiego.
11' Dobra interwencja Kamila Gąsowskiego po strzale Artura Białkowskiego.
13' Atomowe uderzenie Adhama i piłkę kolanem odbija goalkeeper "Zielonych".
14' GOL! (0-1) - Po dograniu Artura Białkowskiego sam na sam z bramkarzem wychodzi Alan Adham i z wielkim spokojem pakuje futbolówkę do siatki.
15' GOL! (0-2) - Prowadzenie "Luf" powiększa Artur Białkowski, który z zimną krwią pokonuje Kamila Gąsowskiego.
18' Niecelnie na bramkę uderza Rafał Garbarczyk.
22' Chwilowy uraz Wiktora Wojtyszka i obe ekip grają po sześciu.
23' GOL! (1-2) - Rafał Garbarczyk zagrywa z autu do Grzegorza Matczyszyna, a ten fenomenalnym uderzeniem niemalże w samo okienko pokonuje Warchoła.
25' Na boisko powraca Wiktor Wojtyszka i "Bogowie Wojny" ponownie grają w przewadze jednego zawodnika.
27' Hattricka kompletuje Artur Białkowski, tyle że nie w zdobyczy bramkowej, a raczej w trafianiu słupków!
28' GOL! (1-3) - "Pajęczynkę" z bramki strzeżonej przez Kamila Gąsowskiego "zdejmuje" Adrian Falana i ponownie "Wojskowi" prowadzą dwoma tafieniami.
30' Ponownie mamy wyrównane siły, ponieważ plac gry z grymasem bólu opuszcza Maciej Kurpiewski.
32' Obok bramki przelatuje kąśliwa próba zza pola karnego autorstwa Alana Adhama.
31' Trzech na jednego wychodzą gracze Asplexu, lecz w goalkeepera trafia Patryk Gawziński.
32' GOL! (2-3) - Na listę strzelców wpisuje się Marcin Żarecki, który wykorzystuje świetne dogranie Rafała Garbarczyka.
34' GOL! (3-3) - Strzałem z ostrego kąta do wyrównania doprowadza Marcin Żarecki!36' Prowadzenie Lufą mógł dać Adham, ale jego strzał minimalnie minął bramkę Asplexu.
38' Udana interwencja Kamila Gąsowskiego po strzale Artura Białkowskiego.
39' GOL! (4-3) - Ależ "come-back" Asplexu! Ależ show Marcina Żareckiego, kóry nie dość, że kompletuje hattricka to także zapewnia komplet punktów swojej ekipie.

Mimo kłopotów kadrowych ekipa Asplexu pokazała charakter i ograła czerwoną latarnię ligi! Losy meczu udało się odwrócić w ostatnich minutach, kiedy to na placu boju pozostało po sześciu graczy. W kolejnym spotkaniu "Acerowcy" zmierzą się z WSOWLKadra, natomiast "Bogowie Wojny" o przełamanie zagrają z liderującym ForceGSM.