03.04 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Pasternak
5 : 3
( 3 : 2 )
Skład: Gąsowski, Gawziński, Garbarczyk, Sokalski, Kalimow, Żarecki, Zapał, Wiraszka
Skład: Skrzypecki, Szpyra, Kondratowicz, Bartosik, Schmidt, Andrzejczak, Gawlik, Wagner
9' Sebastian Wiraszka
13' Sebastian Wiraszka
21' Rafał Garbarczyk
27' Patryk Gawziński
6' Adrian Kondratowicz
11' Marcel Schmidt
19' Adrian Kondratowicz
30' Łukasz Andrzejczak
37' Adrian Kondratowicz
Zawodnik meczu: Marcel Schmidt (Motor napędowy Brzmienia Miasta. Był za szybki, za zwinny dla defensorów przeciwników i często zagrażał bramce Geostandardu. Spotkanie zakończył strzeleniem gola i zanotowaniem asysty. Wyróżnić trzeba także Adriana Kondratowicza. )

Patrząc na spotkanie, które ma zainaugurować V edycję Wrocbalowej Ligi Bizensu, czyli pojedynek Brzmienia Miasta z Asplexem, można powiedzieć, że jest to mecz drużyn, które przed startem sezonu są jednymi z faworytów do awansu. Ekipa Marka Szpyry po ostatnim, nienajlepszym sezonie, po którym zajęła dopiero siódme miejsce, teraz ma zamiar wyśrubować zdecydowanie lepszy wynik. W tym ma pomóc ofensywny tercet Marcel Schmidt-Adrian Kondratowicz-Łukasz Andrzejczak. Ci panowie jesienią razem strzelili 25 goli, czyli niemalże 80% goli całej drużyny. Na nich musi zatem uważać defensywa "Acerowców" dowodzona przez Patryka Kalimowa. Spadkowicz również posiada w swoich szeregach wielu dobrej klasy zawodników (m.in Jacek Lechowski i Rafał Garbarczyk), ale w ostatnich sezonach z zazwyczaj oscyluje w dolnych rejonach tabeli. Można rzec, że brakuje tej ekipie "świeżości", ale tak czy siak będą tej wiosny - groźni. Jak zaprezentują się z Brzmieniem Miasta? Jak zakończy się pierwszy mecz drugiej ligi WLB w 2017 roku?

3' Adrian Kondratowicz idealną piłkę w pole karne i uderza wprost w świetnie ustawionego golkipera.
6' (1:0) - Marcel Schmidt piłkę Kondratowiczowi, a ten strzałem na wślizgu pakuje futbolówkę do bramki między słupkiem a bramkarzem. Tym samym mamy premierowe w V edycji WLB!
8' Patryk Kalimow dobrze wychodzi z bramki i wygarnia piłkę spod nóg Kondratowiczowi.
9' (1:1) - Pierwszka składna akcja Asplexu kończy się golem wyrównującym. Na strzał z dystansu decyduje się Sebastian Wiraszka, a piłka po rykoszecie od obrońcy ląduje w bramce tuż przy słupku, obok bezradnego Rafała Gawlika.
11' (2:1) - Indywidualny rajd Schmidta, który przebiegł z piłką niemalże całe boisko. Wbiega w pole karne i mocnym strzałem w kierunku dalszego słupka pokonuje Kalimowa.
12' Schmidt uderza sprzed pola karnego i udanie po jego próbie, nogami interweniuje Kalimow.
13' (2:2) - Wiraszka mając trochę miejsca przed polem karnym, długo nie myślał i huknął nie do obrony dla Gawlika.
17' Słupek po strzale Kondratowicza z najbliższej odleglości!
19' (3:2) - Przed chwilą Kondratowicz zmarnował łatwą sytuację, ale teraz się rehabilituje w zdecydowanie trudniejszej. Strzał napastnika Brzmienie Miasta z dość ostrego kąta, przy asyście obrońców - znajduje drogę do bramki obok zaskoczonego Kalimowa.
21' Marcin Żarecki dostaje piłkę w pole karne i z bliska trafia wprost w dobrze interweniującego Gawlika.
21' (3:3) - Szybki kontratak Asplexu. Michał Zapał z prawej strony w tempo zagrywa do środka, do Rafała Garbarczyka, a gracz z numerem "10" na plecach, precyzyjnym strzałem przy słupku doprowadza do remisu!
24' Paweł Bartosik oddaje strzał z lewej strony pola karnego i instynktowną interwencją popisuje się Kalimow, który odbija futbolówkę do boku.
27' Nierozważnie, ale raczej przypadkowo Patryk Gawziński uderza Marka Szpyrę i sędzia karze gracza Asplexu żółtą kartką.
30' (4:3) - Łukasz Andrzejczak strzałem z pola karnego pokonuje Kalimowa.
34' Schmidt zagrywa do Kondratowicza na wolne pole, a ten mając przed sobą tylko Kalimowa - uderza wprost w niego!
36' Schmidt ma dużo miejsca i czasu i tylko bramkarza przed sobą. Te okoliczności powinny wyrokować kolejnego gola dla Brzmienia Miasta. Nic z tego! Gracz "bordowych" nie radzi sobie z presją, uderza źle i bramkarz broni jego uderzenie.
37' (5:3) - Bartosik prostopadle zagrywa do Kondratowicza, ten staje oko w oko z bramkarzem, mija go i strzałem do pustej bramki kompletuje hattricka.
39' Gawlik kapitalnie broni potężny strzał Wiraszki z dystansu!

Inauguracyjne spotkanie V edycji Wrocbalowej Ligi Biznesu nie zawiodło. Mecz w ramach drugiej ligi obfitował w ogrom sytuacji podbramkowych. Mieliśmy składne akcje, piękne gole, znakomite interwencje bramkarzy i nieustępliwość. Lepiej pod bramką Patryka Kalimowa odnajdowali się gracze Brzmienia Miasta, którzy ograli spadkowicza nieznacznie i udanie weszli w sezon. Asplex nie zagrał źle, ale popełnił zbyt dużo błędow w defensywie, został za nie skarcony i punktów musi szukać w następnych kolejkach. Następne pary meczowe obu tych ekip to Asplex - Geostandard Wrocław oraz Geostandard Wrocław - Brzmienie Miasta.