Skład: Gołos, Hauzer, Masztalerz, Kalinowski, Przybyszek, Kalinowski, Trebenda, Zdanowski, Krysiak
Skład: Kras, Kędzierski, Ciota, Matuszyk, Rejmer, Żuk, Moskal, Gagat, Zięba
24' Sławomir Gagat
28' Jerzy Ciota
29' Tomasz Moskal
30' Franciszek Kras
34' Przemysław Matuszyk
34' Jerzy Ciota
35' Przemysław Matuszyk
Zawodnik meczu: Jakub Rejmer (Kreator gry Speca, motor napędowy ataków "Żółych". Wielokrotnie świetnymi podaniami otwierał kolegom drogę do bramki, lecz nie wszystkie "ciasteczka" zostały wykorzystane. Wyróżnić również trzeba Franciszka Krasa.)

Wczoraj mistrzowskie tytuły przypieczętowali gracze Wielkiej Niewiadomej, więc Spec zagra ze "Szpilkami" bez "ciśnienia". Ekipa Grzegorza Kędzierskiego jest już pewna srebrnych medali, więc wynik tego meczu nic im nie zmieni. Zmienić może zdobycz punktowa Szpilmacherów, którzy walczą o piątą lokatę na koniec sezonu.

1' Nielada święto ekipa Specy z dwoma zmiennikami, lecz stawka meczu o przysłowiową "pietruszkę", bowiem wczoraj mistrzowski tytuł wywalczyła Wielka Niewiadoma.
3' Jakub Rejmer z rzutu wolnego zagrywa do Piotra Żuka, a ten uderza nad bramką.
5' Niepewna interwencja po strzale z dystansu Grzegorza Kędzierskiego, do "wyplutej" piłki dopada Krzysztof Kalinowski i swój błąd naprawia goalkeeper Speca - mamy rzut rożny dla "Szpilek".
7' Techniczna próba z dystansu Rejmera okazuje się chybiona.
7' GOL! (1-0) - Jakub Rejmer zagrywa długą piłkę w pole karne, tam w futbolówkę nietrafia defensor "Szpilek" i dochodzi ona do Tomasza Moskala, który płaskim strzałem pokonuje Jakuba Masztalerza.
9' Grzegorz Kędzierski na słupek paruje niesygnalizowane uderzenie z dystansu Marisza Krysiaka.
11' Z rzutu wolnego Mariusz Krysiak uderza w Przemysława Matuszyka i mamy "korner" dla Szpilmacherów.
13' Z autu Hauzer zagrywa do Trebendy, lecz ten uderza głową obok bramki.
13' Na rzut rożny strzał Rejmera przenosi Jakub Masztalerz.
14' GOL! (2-0) - Z rzutu rożnego Jakub Rejmer centruje piłkę w pole karne, tam najwyżej wyskakuje Franciszek Kras i pakuje futbolówkę do siatki.
16' Łukasz Hauzer mija Grzegorza Kędzierskiego, lecz zbyt mocno wypuszcza sobie piłke i nie mamy bramki kontaktowej dla "Szpilek".
18' Atomowa próba z dystansu Krysiaka, lecz do szczęścia zabrakło nieco precyzji.
20' Koniec pierwszej połowy
21' Zmiana w bramce "Żółtych" - w miejsce Grzegorza Kędzierskiego wskakuje Radosław Zięba.
23' Po rykoszecie strzał Trebendy chwyta Zięba.
24' GOL! (3-0) - Kapitalne dogranie Jakuba Rejmera do Sławomira Gagata, a ten bez trudu podwyższa prowadzenie swojej ekipy.
26' Przy asyscie obrońcy z metra do bramki nie trafia Gagat.
28' GOL! (4-0) - Tomasz Moskal zagrywa wzdłuż bramki do Jerzego Cioty, a temu nie pozostaje nic innego jak wpakować futbolówkę do pustej bramki.
29' GOL! (5-0) - Na wolne pole zagrywa Piotr Żuk, do piłki dopada Tomasz Moskal i strzałem "z dużego" palca pokonuje Masztalerza.
30' GOL! (6-0) - Przed siebie strzał Rejmera zbija golakeeper "Szpilek", do bezpańskiej piłki dopada Franciszek Kras i bez trudu zwiększa prowadzenie Speca.
32' Nad bramką przelatuje uderzenie głową Łukasza Hauzera.
34' Przemysław Matuszyk fauluje w polu karnym Łukasza Krysiaka i sędzia wskazuje na "wapno". Z decyzją arbitra nie może pogodzić się Matuszyk i otrzymuje za to żółtą kartkę.
34' Z rzutu karnego w słupek uderza sam poszkodowany.
34' Decyzję arbitra komentuje również Jerzy Ciota i on także otrzymuje żółty kartonik.
35' Komentarze Matuszyka nie ustają i zawodnik otrzymuje zasłużony czerwony kartonik. Szkoda, że przy takim wyniku filar Speca używa mocno niecenzuralnych słów i osłabia ekipę, nie tylko w tej potyczce, ale także w paru spotkaniach edycji jesiennej...
35' Czy grając w przewadze dwóch zawodników "Szpilki" zdobędą bramkę?
36' Pierwsza kara dobiegła końca i już tylko jednego mniej grają Spece.
38' Dobra interwencja Zięby po uderzeniu Trebendy.
39' Tomasz Trebenda strzela głową, lecz futbolówka mija bramkę rywali.
40' Koniec spotkania

Tak jednostronnego widowiska się nie spodziewaliśmy. Nie mający szans na mistrzostwo Spec bez trudu rozprawił się ze Szpilmacherami i pewnie zgarnął trzy punkty. W dniu dzisiejszym rywale w ogóle nie istnieli, czego dowodem jest brak zdobytej bramki mimo, iż okazje były - przestrzelony rzut karny oraz gra przez dwie minuty z przewagą DWÓCH graczy. "Szpilki" cieszą sie, że ten nieudany sezon się kończy i w okresie wakacyjnym będą starać się nabrać świeżości, aby jesienią powrócić na właściwe tory. Obu ekipom dziękujemy za wspólnie spędzone ostatnie miesiące i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach ligi Wrocbal.