27.06 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Andrzejewski, Hubisz, Majak, Madera, Trojan, Mosiński, Raś, Turek, Turek
Skład: Masztalerz, Kalinowski, Przybyszek, Kalinowski, Krysiak, Szewczyk, Gołos, Grabowski
3' Michał Trojan
12' Marcin Majak
9' Paweł Kalinowski
14' Marcin Grabowski
15' Marcin Grabowski
26' Marcin Grabowski
Zawodnik meczu: Marcin Grabowski (Marcin w końcu zjawił się na meczu "Szpilek" i od razu zrobił różnicę. Ciężko było go zatrzymać defensorom Old Blue Angels i efekt tego jest prosty. Jest nim ustrzelony hattrick. Wyróżnić należy także Piotra Szewczyka i Łukasza Mosińskiego. )

Nudą wiać nie powinno w starciu pomiędzy Szpilmacherami a Old Blue Angels. Ci pierwsi nie mogą zaliczyć obecnego sezonu do udanych, bowiem w najlepszym wypadku zakończą go tuż za ligowym podium, a przecież jesienią wywalczyli srebrne medale. "Niebieskie Anioły" już teraz mogą uznać obecną kampanię ligową za lepszą niż ta poprzednia, ale może być ona jeszcze bardziej korzystna. OBA musi przede wszystki ograć "Szpilki", które w ostatnim czasie prezentują nie najgorszą formę. Co prawda ostatnio po trzech zwycięstwach z rzędu doznali porażki z Mellonem, ale w ubiegłą sobotę odnieśli zwycięstwo w Pucharze Ligi. Czy teraz pójdą za ciosem, zwyciężą i przegonią Marcina Majaka i spółkę w ligowym zestawieniu? A może to Old Blue Angels zrehabilituje się za ubiegłotygodniową kleskę z Wielką Niewiadomą - 0:6 i wskoczy na miejsce tuż za podium?

3' (0:1) - Paweł Turek w tempo zagrywa do Michała Trojana, a ten strzałem z woleja, przy słupku zaskakuje Jakuba Masztalerza.
8' Uderzenie Marcina Majaka z prawej strony pola karnego przelatuje nieznacznie obok dalszego słupka bramki przeciwników.
9' (1:1) - Mocny strzał Pawła Kalinowskiego niemalże z połowy boiska i piłka po rykoszecie od jednego z obrońców wpada do siatki tuż przy słupku!
10' Strzał Pawła Turka z dystansu i piłkę z trudem do boku odbija Masztalerz.
11' Paweł Turek z prawej strony i instynktowną interwencją popisuje się Masztalerz.
12' (1:2) - Dariusz Turek do Marcina Majaka, a ten pięknym, technicznym strzałem niemalże w samo okienko pokonuje Masztalerza.
13' Marcin Grabowski ze skrzydła schodzi do środka i oddaje płaskie uderzenie, po którym piłkę na rzut rożny paruje Łukasz Mosiński.
14' (2:2) - Świetna wrzutka Krzysztofa Kalinowskiego w pole karne, a tam niepilnowany przez nikogo Grabowski strzałem z główki, z najbliższej odległości doprowadza do remisu.
15' (3:2) - Piotr Szewczyk prostopadle zagrywa do Grabowskiego. Ten mija bramkarza i strzałem do pustej bramki daje prowadzenie "Szpilkom".
19' Kąśliwe uderzenie Grabowskiego z prawej strony i czujnie futbolówkę do boku odbija Mosiński.
20' Majak z rzutu rożnego zagrywa na przedpole do Piotra Andrzejewskiego, a ten mając nieco miejsca przed polem karnym przeciwnika, posyła "balon" tuż obok bramki.
20' Koniec pierwszej połowy.
22' Arkadiusz Gołos pograł z Szewczykiem, zawodnik z numerem "25" staje oko w oko z Mosińskim i uderza wprost w niego!
25' Trojan dostaje piłkę w pole karne i oddaje sytuacyjny strzał, który instynktownie poza światło bramki przenosi Masztalerz.
26' Próba Grabowskiego zza pola karnego i piłka po niej przelatuje tuż nad poprzeczką.
28' (4:2) - Mariusz Krysiak do Marcina Grabowskiego, a ten strzałem przy słupku pokonuje Mosińskiego.
32' Szewczyk do Grabowskiego, a ten oddaje strzał tuż obok wychodzącego z bramki golkipera. Gola jednak nie ma, bowiem futbolówka mija dalszy słupek bramki OBA.
35' Gołos zagrywa górną piłkę za plecy obrońców do Grabowskiego, a ten z powietrza uderza wprost w dobrze ustawionego bramkarza.
36' Grabowski obraca się z rywalem na plecach i oddaje strzał, który nogami świetnie broni Mosiński. Po chwili do sytuacji strzeleckiej dochodzi Krysiak, ale jego uderzenie szczupakiem Mosiński także udanie broni.
39' Szybki kontratak Old Blue Angels. Paweł Turek w pole karne zagrywa do Marcina Hubisza, który oddaje strzał w boczną siatkę bramki Szpilmacherów.
40' Krysiak z rzutu rożnego zagrywa pod bramkę do Grabowskiego, a ten z pierwszej piłki uderza wprost w koszyczek bramkarzowi.
40' Koniec spotkania

Świetne widowisko, wysokie tempo gry, wiele sytuacji podbramkowych z obu stron. Szpilmacherzy mimo iż w pierwszej połowie nie radzili sobie najlepiej i nawet przegrywali już 1:2, to pokazali doświadczenie, determinacje i odwrócili losy spotkania. W drugiej odsłonie nie dali dojść do głosu "Niebieskim Aniołom" i zanotowali kolejną wygraną. Dzięki niej przegonili OBA w tabeli i wskoczyli na szóste miejsce. W najlepszym wypadku zakończą zmagania na piątej lokacie, ale muszą zapunktować w swoim ostatnim meczu ze Specem. Marcina Majaka i jego kolegów również czeka jeszcze jeden pojedynek - z BNY Mellon.