27.06 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
8 : 1
( 4 : 0 )
Skład: Witkowski, Szmigiel, Osewski, Soberka, Burda, Sośnicki, Konieczny, Tomczyk, Frąckiewicz
Skład: Matuszyk, Rejmer, Haras, Żuk, Pieskiewicz, Gagat, Zięba
30' Mateusz Witkowski
1' Jakub Rejmer
1' Przemysław Matuszyk
10' Krzysztof Pieskiewicz
14' Krzysztof Pieskiewicz
25' Jakub Rejmer
32' Krzysztof Pieskiewicz
37' Krzysztof Pieskiewicz
38' Jakub Rejmer
Zawodnik meczu: Krzysztof Pieskiewicz (Pod nieobecność Piotra Galusia, to Krzysiek stworzył zabójczy duet z Jakubem Rejmerem. Zawodnik ten był za szybki, za sprytny i za silny na defensorów M-Powera. Tym samym strzelił cztery gole i zanotował asystę.Wyróżnić trzeba także Jakuba Rejmera. )

Tytuł mistrzowski obronić może FC Spec, który musi swoje dwa ostatnie spotkania wygrać i liczyć na wpadkę Wielkiej Niewiadomej. "Spece" jednak o łatwych przeprawach mogą zapomnieć. Najpierw zmierzą się bowiem z niezwykle niewygodnym przeciwnikiem, którym jest M-Power. Zawodnicy Mateusza Witkowskiego lubią sprawiać niespodzianki o czym świadczą wysokie wygrane z Budowlanką, Tomtexem i Industrialem. Teraz nie mając nic do stracenia, debiutant będzie chciał ograć takiego potentata jakim są przecież "Spece". Obrońca tytułu grając z nożem na gardle na pewno nie zlekceważy swojego przeciwnika, a to wyrokuje nam wspaniałe widowisko. Już nie możemy doczekać się w akcji takich zawodników jak; Nażad Asaad, Jakub Rejmer, Marek Konieczny, Piotr Galuś czy Jacek Kocur. Który z nich we wtorkowy wieczór poprowadzi swój zespół do cennego triumfu? Zobaczymy. Spec zagra dzisiaj bez zmian i Galusia. M-Power także rozpocznie bez rezerwowych, a także bez Asaada i Kocura.

1' (1:0) - Przemysław Matuszczyk w tempo zagrywa do Jakuba Rejmera, a ten płaskim strzałem przy słupku zaskakuje Ireneusza Szmigiela.
1' (2:0) - Krzysztof Pieśkiewicz na lewą stroną zagrywa do Matuszyka, który uderzeniem po ziemi przy krótszym słupku pokonuje bramkarza.
2' Szybki atak M-Powera. Marcin Soberka staje oko w oko z Radosławem Ziębą i oddaje strzał, który bramkarz zbija do boku.
6' Uderzenie Rejmera z woleja i instynktowną interwencją popisuje się Szmigiel, który odbija piłkę przed siebie.
8' Marek Konieczny na lewe skrzydło zagrywa do Wojciecha Tomczyka, a ten oddaje strzał po którym futbolówka przelatuje wysoko nad poprzeczką.
9' Matuszczyk wybijając piłkę nabił jednego z przeciwników i ta mogła wpaść do bramki strzeżonej przez Ziębe, lecz golkipera Speca uratował słupek!
10' (3:0) - Rejmer do Pieśkiewicza, który wygrywa walkę o pozycję z obrońcą "czarnych" i strzałem z woleja pokonuje Szmigiela.
12' Soberka dostaje piłkę w pole karne i z bliska uderza wprost w świetnie ustawionego Ziębę, który przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
14' (4:0) - Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tym razem się zemściły. Pieśkiewicz staje oko w oko z Szmigielem i precyzyjnym uderzeniem przy słupku go pokonuje!
16' Składna akcja M-Powera i Tomczyk z pola karnego uderzając - przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
18' Uderzenie Rejmera z rzutu wolnego przelatuje tuż obok słupka.
18' Na boisko dotarło dwóch spóźnionych graczy M-Powera - Mateusz Witkowski i Dawid Frąckiewicz, tak więc zespół ten posiadać będzie rezerwowych.
20' Koniec pierwszej połowy.
21' Rejmer z woleja uderza i piłkę do boku z trudem odbija Szmigiel.
22' Jeszcze jedna próba Rejmera, ale ta mija dalszy słupek bramki M-Powera.
22' Sośnicki w pole karne zagrywa do Sośnickiego, a ten z najbliższej odległości uderza wprost w bramkarza rywali.
24' Frąckiewicz kontra Zięba i znów górą w pojedynku z napastnikiem zostaje bramkarz "żółtych".
25' (5:0) - Szmigiel nie trafia wślizgiem w piłkę i z łatwością mija go Rejmer, który z zimną krwią pakuje futbolówkę do pustej bramki. Asystę przy tym trafieniu notuje Sławomir Gagat.
26' Pieśkiewicz z bliska uderza wprost w dobrze ustawionego golkipera.
27' Próba Frąckiewicza sprzed pola karnego i futbolówkę pewnie wyłapuje Zięba.
28' Mocny strzał Osewskiego z prawej strony i piłkę pewnie chwyta Zięba.
30' (5:1) - Tomczyk w pole karne zagrywa do Witkowskiego, a ten strzałem z najbliższej odległości pokonuje Ziębę.
32' (6:1) - Rejmer do Pieśkiewicza w kontrze, a zawodnik z numerem "3" staje oko w oko z bramkarzem i wygrywa ten pojedynek! Jest to hattrick zawodnika "Speców".
35' Mocny strzał Piotra Żuka z prawej strony i piłkę przed siebie odbija Szmigiel.
36' Wrzutka Marcina Burdy z prawej strony w pole karne i Witkowskiego w porę uprzedza Zięba.
37' (7:1) - Pieśkiewicz oddaje strzał sprzed pola karnego i piłka po rykoszecie od jednego z obrońców ląduje w sieci tuż przy słupku.
38' (8:1) - Świetna kontra Speca. Rejmer-Żuk-Rejmer i gol do "pustaka".
39' Osewski sprzed pola karnego uderza i znowu świetną interwencją popisuje się Zięba, który zbija futbolówkę do boku.
40' Rejmer mija obrońcę i oddaje mocny strzał, który do boku odbija bramkarz.
40' Koniec spotkania

FC Spec nie dał najmniejszych szans M-Powerowi. Najpierw szybko ustawił sobie spotkanie, strzelając dwa gole w przeciągu minuty, a później jak dobrej klasy pięściarz - kontrował swojego przeciwnika. Efektem jest pogrom i awans na pozycję wicelidera. Żeby obronić tytuł mistrzowski "Spece" muszą nie tylko w swoim ostatnim meczu pokonać Szpilmacherów, ale liczyć również na to, że Tomtex urwie punkty Wielkiej Niewiadomej. Co do ekipy Mateusza Witkowskiego to jej debiutancki sezon był bardzo udany i jeżeli jesienią ustabilizuje sytuację kadrową to powinna się włączyć do walki o medale.