26.06 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
( 1 : 1 )
Skład: Fleming, Kalemba, Dranka, Gaszewski, Wojciech, Matlak, Augustyniak, Sokół, Kruszelnicki
Skład: Pilarczyk, Przydryga, Szymański, Krzyżanowski, Karolczak, Różański, Gromko
1' Cian Fleming
23' Miłosz Kruszelnicki
27' Miłosz Kruszelnicki
8' Tomasz Gromko
27' Tomasz Gromko
Zawodnik meczu: Cian Fleming (Trudno było wybrać najlepszego zawodnika w tym spotkaniu. Wybór pada na Ciana, który odznaczał się aktywnością, strzelił ważnego gola, a także kilka razy zagroził bramce Piotra Różańskiego. )

Jesienią obie te drużyny świętowały awans do elity i obie zamierzały w niej sporo namieszać, zapewniając sobie przede wszystkim pewne utrzymanie. Ostatecznie ta sztuka udała się BNY Mellon, który w najlepszym wypadku zakończy sezon na siódmym miejscu! Ich stary znajomy z drugiej ligi - SolidGrowth Finance jest w zdecydowanie gorszej sytuacji. Nie tylko jest już pewny degradacji, ale raczej zakończy sezon z minusowym dorobkiem punktowym. Faworyta w tym spotkaniu wskazać nie trudno i będzie nim team Michała Dranki. Jesienią, na drugim szczeblu rozgrywek, w bezpośrednim starciu, lepsze okazało się "BoNeY", które wygrało 3:0. Czy teraz zanotuje równie pewne zwycięstwo? Czy może to gracze Rafała Pilarczyka pokażą klasę i udanie pożegnają się z najwyższą klasą rozgrywkową? Solid zagra bez zmian, natomiast "BoNeY" bez nominalnego bramkarza. Między słupkami zobaczymy Piotra Matlaka.

1' (0:1) - Cian Fleming staje oko w oko z Piotrem Różańskim i oddaje precyzyjny strzał po ziemi, który znajduje drogę do siatki tuż przy słupku.
5' Tomasz Gromko z prawej strony wbija piłkę w pole karne. Tam jest Tomasz Przydryga, który z piętki uderza tuż nad poprzeczką.
6' Kontra Solidu zakończona strzałem przez Rafała Pilarczyka, który nogami udanie broni Piotr Matlak.
8' (1:1) - Gromko strzałem z najbliższej odległości przy słupku zaskakuje Matlaka.
9' Słupek ratuje Różańskiego po strzale C.Fleminga!
12' Wrzutka Karola Sokoła w pole karne i Solid jest blisko trafienia samobójczego, bowiem Pilarczyk z główki uderza tylko i wyłącznie w poprzeczkę! Z uglą odetchnąć może Różański.
14' Marcin Krzyżanowski z autu zagrywa na wolne pole do Przydrygi, a ten oddaje strzał z woleja, po którym piłkę do koszyczka chwyta Matlak.
15' Po szybko rozegranym rzucie wolnym przed dwoma sytuacjami strzeleckimi staje Michał Dranka, ale jego dwa mocne uderzenia ofiarnie broni Różański.
19' Strzał Pawła Szymańskiego zza pola karnego, z "dużego palca" i futbolówka po tej próbie przelatuje wysoko nad poprzeczką.
20' Dominik Wojciech huknął z dystansu i piłka zatrzymuje się na słupku bramki SolidGrowth Finance.
20' Koniec pierwszej połowy. Zmiana między słupkami w BNY Mellon. Michał Dranka zastępuje Piotra Matlaka.
21' Dranka instynktownie broni strzał Pilarczyka z najbliższej odległości.
22' W odpowiedzi uderzenie Piotra Kalemby instynktownie broni Różański.
23' (1:2) - Miłosz Kruszelnicki przechwytuje piłkę przed polem karnym rywala, układa ją sobie na strzał i posyła futbolówkę po ziemi, tuż obok bezradnego Różańskiego.
24' Pilarczyk z pierwszej piłki mocno uderza - tuż obok bramki.
27' Gromko niesportowo zachowuje się wobec jednego z rywali, odpycha go i zostaje ukarany żółtą kartką.
27' Kruszelnicki również zostaje ukarany żółtą kartką za wcześniejszy faul na Gromko.
31' Płaskie uderzenie Piotra Augustyniaka z prawej strony - przelatuje tuż obok dalszego słupka bramki przeciwników.
34' Daleka piłka zagrana przez bramkarza Solidu na pole karne rywali. Do strzału z główki składa się Gromko, który stara się przelobować Drankę. Gola jednak nie będzie, bowiem golkiper zachowuje czujność i broni ten strzał.
35' Wojciech sprzed pola karnego, po ziemi i nogami instynktownie broni Różański.
36' Mocny, techniczny strzał Fleminga z rzutu wolnego i piłka zatrzymuje się na słupku bramki przeciwników.
38' Piłka w zamieszaniu pod polem karnym spada wprost pod nogi Szymańskiego, który oddaje strzał - tuż obok słupka!
39' Matlak z rożnego na przedpole zagrywa do Kalemby, a ten zza pola karnego uderza wprost w dobrze wychodzącego z bramki Rożańskiego.
40' Koniec spotkania

SolidGrowth Finance zdegradowany już wcześniej do drugiej ligi, postawił się wyżej notowanemu Mellon'owi i przegrał z nim nieznacznie - 1:2. Z przebiegu spotkania remis był w zasięgu graczy Rafała Pilarczyka. Nie udało się tej drużynie jednak zapunktować i raczej zakończą sezon na ostatnim miejscu w tabeli. Co do BNY to awansował na siódmą lokatę w stawce i będzie chciał jeszcze raz zapunktować. Beniaminek zmierzy się bowiem z Old Blue Angels. "Złotówy" z kolei bardzo możliwe, że pod koniec tygodnia rozegrają swój zaległy mecz z Tomtexem.