22.06 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Andrzej Janikowski
1 : 2
( 1 : 0 )
Skład: Kras, Ciota, Matuszyk, Rejmer, Żuk, Galuś, Pieskiewicz, Gagat, Zięba
Skład: Lawless, Fleming, Fleming, Kalemba, Dranka, Wojciech, Matlak, Augustyniak, Węgrzyn
32' Przemysław Matuszyk
35' Przemysław Matuszyk
3' Dominik Wojciech
38' Tomasz Węgrzyn
Zawodnik meczu: Przemysław Matuszyk (Gdy Specowi nie szło Przemek wziął sprawy w swoje ręce. Najpierw doprowadził do wyrównania, a po chwili strzelił zwycięskiego gola! )

Po ostatnim remisie z Tomtexem - 5:5 - FC Spec znacznie zmniejszył swoje szanse na obronę mistrzowskiego tytułu. Gracze Grzegorza Kędzierskiego nie stoją jednak na straconej pozycji, ale muszą liczyć na innych. Tak czy siak grając z beniaminkiem - BNY Mellon - "Spece" będą niekwestionowanym faworytem, ale nie mogą zlekceważyć swojego przeciwnika, który tej wiosny już nie jednego rywala zaskoczył. Czy powiedzie się ta sztuka z niezwykle doświadczonym i utytułowanym oponentem? Żeby móc cieszyć się ze zdobyczy punktowej - "BoNeY" musi wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i powstrzymać bramkostrzelnych - Jakuba Rejmera i Piotra Galusia. Wtedy punkty staną się rzeczą realną. Czy to się beniaminkowi uda? Czy raczej zostanie rozbity przez wicelidera? Mamy zmiany w bramkach obu drużyn. W BNY między słupkami zobaczymy Tomasza Węgrzyna. Grzegorza Kędzierskiego w Specu będzie próbował zastępować Radosław Zięba.

2' Mocny strzał Ricarda Fleminga z dystansu i piłkę do boku czujnie zbija Radosław Zięba.
3' (0:1) - Rzut wolny na lewej stronie dla BNY Mellon. Do jego wykonania podchodzi Dominik Wojciech i oddaje płaski strzał, który po rykoszecie od jednego z obrońców znajduje drogę do siatki tuż przy słupku!
4' Jakub Rejmer sprzed pola karnego uderza i futbolówkę na raty broni Tomasz Węgrzyn.
5' Kombinacyjnie rozegrany rzut wolny przez Speca. Galuś do Rejmera, Rejmer do Galusia i uderzenie gracza z numerem "20" z pola karnego przelatuje tuż nad poprzeczką.
6' Galuś staje oko w oko z Węgrzynem i stara się podciąć nad nim piłkę, ale bramkarz popisuje się świetną interwencją i przenosi futbolówkę poza światło bramki.
12' Galuś na prawe skrzydło zagrywa do Jerzego Cioty, a ten oddaje strzał "ze szpica", który instynktownie broni Węgrzyn.
15' Uderzenie Rejmera z woleja i na raty piłkę chwyta bramkarz.
16' Krzysztof Pieśkiewicz mija obroncę i oddaje płaski strzał z prawej strony, który do boku czujnie zbija bramkarz.
20' Franciszek Kras dostaje piłkę na przedpole i oddaje mocny strzał z pierwszej piłki, który świetnie Węgrzyn odbija do boku. Po chwili mamy dobitkę Galusia i jeszcze jedną kapitalną interwencję Węgrzyna!
20' Koniec pierwszej połowy
21' Wojciech ze skrzdła schodzi do środka i oddaje mocny strzał, po którym piłka odbija się od jednego z obrońców i ląduje na słupku bramki strzeżonej przez Ziębę. Po chwili futbolówka spada jeszcze pod nogi Michała Dranki, który uderza z woleja - tuż nad poprzeczką.
26' Złe wybicie Zięby i piłka na połowie pada łupem Richarda Fleminga, który z połowy uderzając chce zaskoczyć golkipera, lecz uderza tuż obok bramki.
27' Pieśkiewicz na przedpolu bramki rywala, mija obrońcę i płasko uderza - tuż obok słupka.
30' R.Fleming uderza z prawej strony i piłkę na raty chwyta Zięba.
31' W odpowiedzi niewygodny strzał Pieśkiewicza i piłkę przed siebie zbija bramkarz.
32' Kalemba zagrywa za plecy obrońcy do Ciana Fleminga, ten przerzuca sobie piłkę nad Krasem i uderza z powietrza - nad poprzeczkę!
32' (1:1) - Rejmer staje oko w oko z Węgrzynem i trafia wprost w niego! Po chwili piłka spada pod nogi Przemysława Matuszyka, który precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku doprowadza do remisu!
35' (2:1) - Rejmer zgrywa piłkę do nadbiegającego w pole karne Matuszyka, a ten wychodzi w sytuacji sam na sam z bramkarzem i mocnym strzałem z najbliższej odległości go pokonuje!
36' Matlak z prawej strony zagrywa na przedpole do Wojciecha, a ten długo się nie zastanawia i uderza tak, że piłkę do boku odbija Zięba.
38' Rejmer zagrywa za plecy obrońców do Pieśkiekiewicza, ten przerzuca sobie piłkę nad wychodzącym z bramki Węgrzynem, który jeszcze fauluje swojego przeciwnika i zostaje ukarany czerwoną kartką. Między słupki wchodzi Peter Lawless.
38' Krótko rozegrany rzut wolny. Rejmer do Żuka, a tego strzał z lewej strony pola karnego przelatuje obok dalszego słupka bramki BNY Mellon.
39' Żuk do Rejmera i strzał z bliska supersnajpera FC Spec nogami instynktownie broni Peter Lawless.
40' Koniec spotkania

BNY Mellon postawił niezwykle trudne warunki Specowi i niewiele brakowało, żeby sprawił sensację! Jednakże "Spece" pokazali klasę, doświadczenie, do końca wierzyli w zwycięstwo i je osiągnęli. Dzięki takowemu nadal pozostają w grze o obronę mistrzowskiego tytułu. Następnym razem drużyna Grzegorza Kędzierskiego zagra z M-Powerem, z kolei BNY Mellon zmierzy się z SolidGrowth Finance. .