21.06 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Michał Hnatkiewicz
Skład: Ślusarczyk, Iwanicki, Jamowski, Suchy, Michałowski, Gawin, Studnicki, Ferenz
Skład: Słowiński, Semotyuk, Miklas, Kozioł, Fiedler, Banaś, Zawada, Kloczkowski
11' Mariusz Gawin
13' Tomasz Iwanicki
3' Grzegorz Kozioł
36' Dawid Kloczkowski
38' Tomasz Słowiński
Zawodnik meczu: Tomasz Słowiński (Tomek ostatnio jest w gazie! Co prawda o golu na 2:1 dla FCB niech nikomu nie mówi, ale o dalszych poczynaniach może się chwalić. Słowiński zanotował wiele świetnych interwencji, a także strzelił zwycięskiego gola! Wyróżnić należy K.Jamowskiego. )

Drugim meczem Tomtexu, jak i Budowlanki w 12 tygodniu rozgrywek będzie starcie bezpośrednie, które możemy nazwać nawet pojedynkiem derbowym. Drużyna Tomasza Iwanickiego ma punkt przewagi nad swoim najbliższym przeciwnikiem, ale rozegrała dwa spotkania więcej. "Połączeni Piłką" będą chcieli w końcu się przełamać i odnieść historyczne zwycięstwo nad "Galactikos" we Wrocbalu. Do tej pory zespół Michała Pondla zanotował trzy porażki - 2:5, 1:2 i 1:4. Czy teraz w końcu się przełamie i włączy się do realnej gry o medale na koniec sezonu? Czy dojdzie do starcia pomiędzy jednymi ze skuteczniejszych zawodników w pierwszej lidze, czyli między Grzegorzami - Kozłem a Suchym? Na te i inne pytania odpowiedzi poznamy dzisiaj wieczorem!

3' (1:0) - Dawid Kloczkowski prostopadle zagrywa do Grzegorza Kozła, a ten w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Jamowskim płaskim strzałem przy dalszym słupku go pokonuje!
5' Kozioł z rzutu rożnego centruje piłkę w pole karne w kierunku bliższego słupka. Tam jest Kloczkowski, który z bliska trafia wprost w bramkarza.
6' Daniel Ferenz z prawej strony wrzuca piłkę w pole karne. Tam Andrzejowi Semotyukowi ucieka Grzegorz Suchy i oddaje strzał z główki w kierunku dalszego słupka! Gola jednak nie będzie, bowiem golkiper Tomtexu wyciągnął się jak struna i zbija piłkę poza światło bramki. To powinien być gol dla Budowlanki!
7' Kloczkowski pechowo główką zgrywa futbolówkę do...Mariusza Gawina. Ten staje oko w oko ze Słowińskim i uderza wprost w dobrze ustawionego golkipera!
9' Koronkowa akcja "czerwonych". Semotyuk do Kozła, ten do Banasia, który przegrywa pojedynek jeden na jeden z Jamowskim.
9' Suchy staje przed szansą na gola dającego wyrównanie, ale mając przed sobą tylko bramkarza - uderza wysoko nad poprzeczką!
11' (1:1) - Bartosz Fiedler traci piłkę w okolicach linii środkowej boiska i dopada do niej Gawin. Zawodnik ten pędzi prawą stroną i będąc w okolicach pola karnego rywali decyduje się na uderzenie, po którym futbolówka wpada do siatki niemalże w samo okienko bramki Słowińskiego! Gol stadiony świata! Pajęczyna zerwana - bramkarz bez szans!
13' Kozioł do Kloczkowskiego, który z bliska trafia wprost w bramkarza! Po chwili gola może zdobyć Miklas, ale najpierw także z najbliższej odległości uderza w golkipera, a po chwili golkiper piłkę o jego próbie wyłapuje!
13' (1:2) - Nieatakowny przez nikogo na przedpolu Tomasz Iwanicki przyjmuje sobie futbolówkę i posyła ją w kierunku bramki przeciwników. Po chwili unosi ręce w gęście triumfu, bowiem fatalną interwencją popisuje się Słowiński, który przepuszcza "balon" tuż pod pachą.
15' Kozioł zagrywa do Banasia na przedpole, a obrońca Tomtexu decyduje się na mocny strzał, po którym piłkę opuszkami palców poza światło bramki zbija Jamowski!
18' Kozioł do Kloczkowskiego, ale próba strzału tego drugiego przelatuje tuż obok bramki Budowlanki.
20' Koniec pierwszej połowy
21' Miklas staje oko w oko z bramkarzem i...fatalnie kiksuje nie trafiając w piłkę. Po chwili dopada jednak do futbolówki i uderza tak, że instynktownie Jamowski zbija piłkę na poprzeczkę!
22' Strzał Ferenza z prawej strony i piłkę na raty wyłapuje Słowiński.
25' Zawada w kontrze zagrywa do Miklasa. Ten ze skrzydła schodzi do środka i płaski strzał przy słupku, który do boku z trudem zbija Jamowski. Po chwili piłka znowu znajduje się pod nogami Miklasa, który sprzed pola karnego strzela i trafia w słupek!
25' Jeszcze jeden strzał, tym razem autorstwa Kloczkowskiego i Jamowski na dwie raty łapie futbolówkę.
29' Ferenz sprzed pola karnego strzelając stara się zaskoczyć Słowińskiego, ale ten jest na posterunku i z trudem chwyta piłkę.
30' Kontra Budowlanki trzech na jednego. Przed szansą na gola staje Gawin, ale ofiarnie piłkę spod nóg wygarnia mu Słowiński!
32' Zawada - Miklas - Kloczkowski i ten ostatni z bliska trafia wprost w bramkarza!
34' Wrzutka Kloczkowskiego z lewej strony w pole karne. Tam odnajuje się Fiedler, który oddaje strzał z główki - obok słupka.
36' (2:2) - Zawada w tempo zagrywa do Kloczkowskiego, ten z łatwością mija obrońcę, wymija bramkarza i pakuje piłkę do pustej bramki! Mamy remis!
38' (3:2) - Słowiński widząc niemoc swoich kolegów, od kilku dobrych minut gra bardzo wysoko, w okolicach własnej bramki. Jest to bardzo ryzykowne, ale jak to mówią, ryzyko często się opłaca i...tym razem się opłaciło. Semotyuk z rzutu rożnego zagrywa na przedpole do Słowińskiego, ten układa sobie piłkę na strzał i uderzeniem zaa pola karnego, przy słupku...daje prowadzenie Tomtexowi!
39' Fiedler z prawej strony ostro centruje piłkę w pole karne, ale tam czujny jest Jamowski, który odbija piłkę do boku.
39' Jamowski wyszedł do połowy i traci piłkę na rzecz Kozła. Ten chciał ten fakt wykorzystać, ale jego próba lobu nie znajduje drogi do bramki, gdyż futbolówka przelatuje tuż nad poprzeczką.
40' Kąśliwe uderzenie Rafała Michałowskiego z dystansu i piłkę z trudem do boku odbija Słowiński. Piłka spada pod nogi Semotyuka, który w porę wybija ją daleko poza własne pole karne!
40' Koniec spotkania

Fantastyczne widowisko, w którym losy tego kto zwycięży toczyły się do ostatniej akcji meczu! Ostatecznie lepszy okazał się Tomtex, który wygrał 3:2, a zwycięstwo zawdzięcza bramce zdobytej przez bramkarza! Gracze Michała Pondla w końcu przełamali fatum Budowlanki i dzięki zdobyciu trzech punktów mają jeszcze realne szanse na zdobycie medali na koniec sezonu! Co do ekipy Tomasza Iwanickiego to po medalowych planach nie pozostało nic i w najgorszym wypadku zespół ten zakończy zmagania na miejscu tuż nad strefą spadkową. Najbliższy mecz "Połączonych Piłką" to starcie z Wielką Niewiadomą! "Galacticos" z kolei właśnie starciem z Tomtexem zakończyli sezon wiosna 2017.