20.06 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Kinal, Wącior, Kubiczek, Mikołajec, Zychowicz, Elgun, Rejczak, Carqueira Pereira
Skład: Słowiński, Semotyuk, Miklas, Kozioł, Fiedler, Banaś, Zawada, Kloczkowski
27' Dominik Wącior
11' Piotr Miklas
17' Piotr Miklas
40' Piotr Miklas
Zawodnik meczu: Tomasz Słowiński (Mówią, że bramkarz nie tylko musi posiadać umiejętności, ale i wiele szczęścia. Tomek te dwie rzeczy miał i wiele razy ratował swój zespół od utraty gola, sprawiając, że jego bramka była jak zaczarowana. Wyróżnić trzeba także Piotra Miklasa. )

O utrzymanie walczy Cloud FC, który tej wiosny zawodzi i bardzo realne jest to, że po największym sukcesie we Wrocbalu (brązowe medale na jesień) pożegna się z najwyższą klasą rozgrywkową. Dopóki ma jednak szanse, na pewno zrobi wszystko, aby uchronić się przed niepomyślnym losem. Tak więc zespół Łukasza Jaworskiego musi wznieść mocno się zmobilizowć i wygrać z nieprzewidywalnym Tomtexem. Ten ma jeszcze szanse na medale na koniec sezonu, ale nie może pozwolić sobie już na żadną stratę punktów. Gracze Michała Pondla w historii dwukrotnie mierzyli się z "niebieskimi" - raz wygrali - 3:1 i raz schodzili z boiska pokonani - 2:5. Jak będzie tym razem? Już nie możemy doczekać się pojedynku snajperskiego pomiędzy Grzegorzem Kozłem a Piotrem Mikołajcem! Kto wyjdzie z niego zwycięsko i zapewni swojej drużynie cenne trzy punkty? Zobaczymy.

1' Szybki atak Cloud FC i zespół ten może stanąć przed szansą na otwarcie wyniku. Gola jednak nie ma, bowiem Piotr Rejczak w sytuacji sam na sam z Tomaszem Słowińskim uderza wprost w słupek!
5' Rzut wolny dla Tomtexu! Do jego wykonania podchodzi Grzegorz Kozioł i...uderza jednego z obrońców rywali. Po chwili piłka do niego wraca, ale jego druga próba przelatuje wysoko nad poprzeczką.
8' Składna akcja "czerwonych". Grzegorz Kozioł do Piotra Miklasa, ten odgrywa w pole karne do Dawida Kloczkowskiego, który z bliskiej odległości uderza tuż obok słupka.
9' Indywidualna akcja Dominika Wąciora, w której z łatwością mija Andrzeja Semotyuka, Radosława Banasia, w polu karnym wygrywa walkę bark w bark z Kloczkowskim i mając przed sobą Słowińskiego - przegrywa z nim pojedynek.
11' (1:0) - Szybki kontratak Tomtexu. Kozioł z lewej strony zagrywa w pole karne do Miklasa, ten mija obrońcę i precyzyjnym strzałem przy słupku nie daje żadnych szans Tomaszowi Kinalowi.
12' Piotr Mikołajec skręcił w polu karnym jednego z defensorów w czerwonych koszulkach i oddaje mocny strzał, który instynktownie przed siebie zbija Słowiński.
16' Kontra Cloud FC i o sporym szczęściu mogą mówić ich przeciwnicy, bowiem Wącior z najbliższej odległości nie trafia do pustej bramki!
17' (2:0) - Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i właśnie się mszczą. Semotyuk z prawej strony płasko zagrywa pod bramkę do Miklasa, a ten z najbliższej odległości, strzałem pod poprzeczkę daje swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie!
20' Po szybko rozegranym rzucie rożnym do sytuacji strzeleckiej dochodzi Bartosz Fiedler, ale piłkę po jego uderzeniu z powietrza, opuszkami palców na rzut rożny zbija Kinal. Rzutu rożnego jednak nie będzie, bowiem sędzia Marcin Niciński zaprasza wszystkich zawodników na przerwę!
20' Koniec pierwszej połowy
21' Mocne uderzenie Rejczaka sprzed pola karnego i piłkę do "koszyczka" pewnie wprowadza Słowiński.
23' W kontrze Wącior urywa się Fiedlerowi i oddaje kąśliwe uderzenie z lewej strony, po którym instynktownie nogami interweniuje Słowiński zbijając piłkę poza światło bramki.
24' Napór "niebieskich" trwa w najlepsze! Jeszcze jeden strzał Wąciora, po lekkim rykoszecie od obrońcy i futbolówkę na raty chwyta bramkarz.
24' Zawada idealnie zagrywa do Kozła, który w sytuacji sam na sam z Kinalem okazuje się gorszy. Po chwili piłka spada pod nogi Miklasa, ale jego dobitka nieznacznie mija bramkę przeciwników.
25' Rejczak dostaje piłkę za plecy obrońców i oddaje strzał z woleja, na szczęście dla Tomtexu - tylko i wyłącznie w boczną siatkę!
26' Miklas na prawe skrzydło podaje do Kloczkowskiego, a ten decyduje się na zaskakujący strzał, po którym futbolówka zatrzymuje się na słupku! Gdyby zrobiono klasyfikację, który z zawodników występujących w lidze przy Skwierzyńskiej najczęściej obijał obramowanie bramki to Dawid byłby zapewne zwycięzcą!
27' Mocne, techniczne uderzenie Zawady z rzutu wolnego i z trudem Kinal przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
27' (2:1) - Kontratak Cloud'a. Wącior wyprzedza Banasia i w sytuacji sam na sam ze Słowińskim, strzałem przy dalszym słupku go pokonuje! Mamy gola kontaktowego i zespół Łukasza Jaworskiego wraca do gry o utrzymanie w elicie!
28' Próba Miklasa z powietrza i piłka przelatuje tuż nad poprzeczką!
28' Centra jednego z graczy brązowego medalisty z jesieni w pole karne "Połączonych Piłką". Tam jednak króluje dzisiaj Słowiński i pewnym wyjściem uprzedza Mikołajca!
29' Zawada huknął z dystansu po czym piłka przelatuje tuż nad poprzeczką.
31' Rozmontowana defensywa "czerwonych" i do sytuacji strzeleckiej dochodzi Mikołajec. Gola jednak nie będzie, bowiem futbolówka po jego uderzeniu zatrzymuje się na piłkołapie za bramką rywali.
33' Kloczkowski zabiera się z piłką na lewej stronie, mija obrońcę i "ścina" w kierunku bramki. Nie mając zbyt wielu opcji do podania, sam finalizuje solową akcję strzałem, jakby nie inaczej...w słupek!
34' Zawada staje oko w oko z Kinalem i przegrywa ten pojedynek!
35' Ostra centra Michała Zychowicza w pole karne i bez ryzyka Słowiński przenosi futbolówkę nad poprzeczką!
37' Rejczak wychodzi w sytuacji sam na sam ze Słowińskim i musi uznać wyższość ofiarnie interweniującego golkipera Tomtexu.
39' Strzał Kozła sprzed pola karnego pewnie broni Kinal.
39' Mocne uderzenie Zawady z dystansu i przed siebie futbolówkę odbija bramkarz.
40' (3:1) - Ostatnia minuta spotkania, tak więc nawet bramkarz wyszedł poza własne pole karne, aby pomóc swoim kolegom w strzeleniu, przynajmniej wyrównującego gola. To się jednak mści. W okolicy połowy boiska piłka spada wprost pod nogi Miklasa, a ten długo się nie zastanawia i kopie piłkę w kierunku pustej bramki. Takie ryzyko się opłaca, ponieważ mamy gola, który zamyka losy rywalizacji. Piotrek zaś może cieszyć się ze strzelenia hattricka i przypieczętowania wygranej dla swojej drużyny!
40' Koniec spotkania

Oj dziwny był to mecz! Niby okazji pod obiema bramkami było multum, ale to zespół walczący o utrzymanie spisywał się lepiej. Nie posiadał jednak zbyt wiele szczęścia i marnując 100% sytuacje - był karcony przez swojego przeciwnika. Koniec końców Tomtex wygrał 3:1 i nadal liczy się w grze o medale na koniec sezonu. Cloud FC doznając porażki może już praktycznie witać się z drugą ligą, bowiem szanse na utrzymanie ma tylko i wyłącznie matematyczne. Dawny IBM Blue musiałby wygrać swoje dwa ostatnie mecze i liczyć na to, że maksymalnie jedno oczko w dwóch starciach ugra Brat Albert. "Połączeni Piłką" już jutro zagrają z Budowlanką, natomiast team Łukasza Jaworskiego w piątek podejmie Wielką Niewiadomą.