19.06 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
2 : 4
( 2 : 1 )
Skład: Kowalczyk, Karczewski, Rozwadowski, Biel, Gudra, Bocian, Banaś, Sowa, Tatarzyński
Skład: Szymczyk, Iwanicki, Wojciechowski, Podgórski, Jamowski, Suchy, Gawin, Ferenz, Jasiński
10' Konrad Tatarzyński
36' Jan Szymczyk (Gol samobójczy)
37' Damian Karczewski
39' Damian Karczewski
14' Grzegorz Suchy
20' Mariusz Gawin
Zawodnik meczu: Damian Karczewski (Zagrał ostatnie dwanaście minut i w tym czasie zdobył dwie bramki oraz "wypracował" gola samobójczego! Statystki te sprawiają, że Damian zgarnia tytuł MVP oraz zapewnia trzy punkty BA!)

FC Budowlanka, która po bardzo dobrym początku sezonu i nadziejach na mistrzowski tytuł - zakończy granie raczej na miejscu w środku tabeli. No chyba, że wygra dwa ostatnie pojedynki, a jej rywale z sąsiedztwa zaczna gubić punkty. O to łatwo jednak nie będzie, bowiem team Tomasza Iwanickiego boryka się ostatnio z problemami kadrowymi. Ciężko jest zebrać jej siódemkę zdolną do gry, a na dodatek w ostatnim czasie na meczach nie zjawia się najlepszy strzelec - Grzegorz Suchy. To może być złym znakiem przed starciem z niepewnym utrzymania - Bratem Albertem. Gracze Macieja Gudry w poprzednim tygodniu, po kilku porażkach z rzędu, w końcu się przełamali, pokonując Victorię Wrocław - 4:2. Teraz będą chcieli pójść za ciosem i oddalić się od strefy spadkowej jeszcze bardziej. Czy to im się uda? A może to Budowlanka pokaże klasę i wygra pierwszy raz od dwóch kolejek? Budowlanka z Grzegorzem Suchym, lecz bez Krzysztofa Studnieckiego, natomiast Brat Albert bez swojego najepszego gracza - Damiana Karczewskiego.

W pierwszej połowie byliśmy świadkami bardzo wyrównanej gry, w której oglądaliśmy trzy bramki. Wszystko zaczęło się w 10 minucie kiedy to strzałem z dystansu bramkarza pokonał Konrad Tatarzyński! Cztery minuty później do wyrównania doprowadził Grzegorz Suchy, który skutecznie dobił uderzenie z ostrego kąta Mariusza Gawina! Chwilę później ponownie na prowadzenie powinien wyjść Brat Albert, lecz w 100% sytuacji obok bramki uderzył Rafał Biel. Gdy wydawało się, że pierwsza odsłona zakończy się remisem, błąd w defensywie popełnił Maciej Gudra, futbolówkę przejął Tomasz Jasiński dograł do niepilnowanego Mariusza Gawina, a ten wpakował piłkę do pustej bramki!

Druga odsłona to... wybijanie piłek przez Budowlankę i czekanie na błąd rywala przez "Zielonych"! Kluczowa dla losów meczu była 28 minuta, bowiem wtedy na placu boju zmeldował się spóźniony Damian Karczewski i poprowadził Brat Alberta do ważnego triumfu! Karczewski najpierw "nabił" Jana Szymiczka i ten wpakował piłkę do własnej bramki, a w końcówce spotkania dwukrotnie pokonał Krzysztofa Jamowskiego i trzy oczka powędrowały na konto debiutanta WLB.

Rezultat ten sprawia, że Brat Albert jest niemal pewny utrzymania i przysłowiową "kropkę nad i" może postawić przynajmniej remisując z SolidGrowth Finance (chyba, że bezpośredni rywale utracą punkty, mowa o Cloud FC). Już w środę podopieczni Tomasza Iwanickiego zakończą zmagania w V edycji WLB, a ich rywalem będzie Tomtex!