Skład: Kędzierski, Ciota, Matuszyk, Rejmer, Haras, Żuk, Galuś, Domagała
Skład: Słowiński, Gruszka, Semotyuk, Miklas, Kozioł, Fiedler, Banaś, Zawada
22' Piotr Galuś
30' Piotr Galuś
40' Piotr Galuś
16' Bartosz Fiedler
19' Ireneusz Gruszka
21' Grzegorz Kozioł
26' Grzegorz Kozioł
36' Piotr Miklas
37' Radosław Banaś
Zawodnik meczu: Piotr Galuś (Autor trzech bramek, w tym jednej na wagę remisu w ostatniej akcji. Klasa sama w sobie.)

Po ubiegłotygodniowej, dość zaskakującej i wysokiej porażce z M-Powerem - skomplikowała się nieco sytuacja Tomtexu, który mając dwa spotkania mniej do rozegrania - w razie dwóch zwycięstw - mógł wskoczyć nawet na pozycję lidera i włączyć się do gry o najwyższe cele. Tak się jednak nie stało i choć gracze Michała Pondla mają realne szanse na medale, to równie blisko jest im do strefy spadkowej! Jeżeli "czerwoni" chcą coś udowodnić i pokazać, że stać ich na najwyższe lokaty w pierwszej lidze - muszą znaleźć sposób na pokonanie obrońcy tytułu i obecnego lidera - Speca. Gracze Grzegorza Kędzierskiego w historii jeszcze ani razu nie przegrali (nie stracili nawet ani jednego punktu) z "Połączonymi Piłką" i nie będą chcieli tej udanej serii niweczyć. Do kolejnej cennej wygranej ma poprowadzić ich niezawodny Jakub Rejmer, który w tym sezonie już 15 razy znajdował sposób na pokonywanie bramkarzy przeciwnika. Czy uda mu się to grając przeciwko Tomaszowi Słowińskiemu? A może to Tomtex sprawi nielada niespodziankę i zdobywając punkty - sprawi, że walka o złoto, będzie w końcówce sezonu, jeszcze bardziej ciekawa? Czas pokaże!

3' Grzegorz Kędzierski sumiennie rozgrzal się przed meczem wybierając ławkę, gdzie padało największe słońce. Najpierw w pięknym stylu wybronił strzał z bliska Przemysława Matuszyka, a potem chytre uderzenie Andrzeja Semotyuka.
6' Piotr Galuś ze skrzydła chciał zaskoczyć Tomasza Słowińskiego. Nie zaskoczył.
8' Radosław Banaś zza szesnastki pomylił się o jakieś 1,34 metra. No dobra, o 1,31 m. Koniec końców gola z tego nie ma.
14' (0-1) Spece na prowadzeniu! Paweł Haras urządził sobie wycieczkę w pole karne rywala zagrał do Jerzego Cioty na skrzydło, który odegrał mu z pierwszej piłki i obrońca FC Spec do pustaka pakuje futbolówkę!
15' Nie ma kozaka na Kędzierskiego jak do tej pory. Fantastycznie broni strzał z bliska Grzegorza Kozioła.
16' (1-1) Rzut rożny Tomtexu i Bartosz Fider zamyka podanie z główki Kozioła i mamy remis.
17' Piotr Miklas chciał założyć dziurkę Kędzierskiemu, ale goalkeeper Speca nie dał się zaskoczyć.
19 (2-1) Tomtex na prowadzeniu! Ireneusz Gruszka w tempo podłączył się do akcji ofensywnej i ubiegł Kędzierskiego doprowadzając kibiców "Połączonych piłką" do ekstazy.
20 (2-2) Spec nie pozwolił długo denerwować sie swoim kibicom i mamy remis. Jakub Rejmer z woleja po długim słupku umieszcza piłkę w siatce!
20' Koniec pierwszej połowy
21' (3-2) Co za otwarcie drugiej połowy podopiecznych Michała Pondela! Grzegorz Kozioł strzałem w prawy róg na 3-2!
22' (3-3) Świetny frgment spotkania. Galuś efektownym strzałem zza szesnastki pokonuje Tomasza Słowińskiego, który po tej sytuacji użył swoich łacińskich zdolności lingwistycznych.
26' (4-3) Kozioł po indywidualnym rajdzie umieszcza futbolówkę przy lewym słupku Kędzierskiego i Tomtex ponownie obejmuje prowadzenie.
27' Piotr Żuk zagrał z autu na głowę Rejmera, a ten naciskany przez obrońcę nie zdołał oddać lepszego strzału.
28' Rejmer był pociągany za koszulkę w polu karnym ,ale arbiter tego spotkania nie użył gwizdka za co później usłyszał piękną łacińską wiązankę od napastnika Speca.
29' Ulalalalalal. Kozioł z bliska fatalnie się pomylił. Tomtex mógł odjechać przeciwnikowi.
30' (4-4) Piotr Galuś śle pociski jak rosyjski czołg T-34 i mamy ponownie remis. Jak mawia klasyk- sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie.
32' Piotr Żuk zza pola karnego, ale ponad poprzeczką!
33' Kontra Tomtexu. Sebastian Zawada zagrał do Miklasa,a a napastnik "Połączonych piłką" miał problemy z przyjęciem, a następnie chybił nieznacznie obok lewego słupka Kędzierskiego.
34' Słowiński broni z najwyższym trudem strzał Harasa.
36' (5-4) Miklas strzałem zza pola karnego sprawia, że kibice Tomtexu z radości odpalają race!
38' Seria niefortunnych zdarzeń Tomtexu. Po kontrataku Miklas zagrał do Kozioła, ten źle opanował futbolówkę, lecz zdołał oddać strzał w słupek. Piłka wróciła pod nogi Miklasa, który z pół metra trafia w poprzeczkę!
40 (5-5) Nie ma kozaka we wsi na Galusia! Pięknym strzałem w długi róg bramki Słowińskiego prawie rozrywa pajęczynę!
40' Po spotkaniu kapitan Tomtexu przyznał, że to nie były strzały kondomy i stąd Tomtex zamiast trzech oczek ma tylko jeden.
40' Koniec spotkania

Świetne spotkanie, w którym zobaczyliśmy aż 10 goli. Tomtex mógł zamknąć mecz, ale jego strzały w słupek i poprzeczkę zemściły się na podopiecznych Michała Pondela w samej końcówce. Spec udowodnił, że jak na klasową drużynę przystało, gra się do końca, a na Piotra Galusia nie było dzisiaj mocnych i trzema pięknymi trafieniami z dystansu sprawił, że jego ekipa może spokojnie grillować podczas długiego weekendu. Wielkie partizado!

autor: Bartosz Tęsiorowski