13.06 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
2 : 4
( 2 : 1 )
Skład: Gudra, Karczewski, Rozwadowski, Biel, Gudra, Bocian, Banaś, Wolny
Skład: Nowotarski, Pawlak, Tymieniecki, Różalski, Wróblewski, Kitek, Ośka
5' Damian Karczewski
24' Damian Karczewski
34' Karol Banaś
36' Rafał Biel
2' Hubert Nowotarski
6' Michał Ośka
Zawodnik meczu: Damian Karczewski (Gdzie by człowiek na boisku nie popatrzył - tam widział Damiana. Pracował zarówno w obronie, jak i w ataku. Karczewski spotkanie z VW zakończył strzeleniem dwóch goli i zanotowaniem asysty.)

W walce o utrzymanie uwikłane są takie drużyny jak Victoria Wrocław i Brat Albert, które zdaniem wielu miały tej wiosny - w nie jednym spotkaniu sporo namieszać! To się udało zaledwie tym drugim i tylko w początkowej fazie sezonu. Od czterech kolejek podopieczni Macieja Gudry nie zapunktowali i z przedostatnim w stawce przeciwnikiem - będą chcieli w końcu się przełamać. Łatwo jednak nie będzie, bo Krzysztof Tyc i jego koledzy również o niczym innym nie myślą i jeżeli chcą się w elicie utrzymać - muszą zgarnąć jakiekolwiek skalpy. Wracając jednak do samego spotkania, to zmierzą się w nim dwie bardzo młode i waleczne drużyny, które mówiąc językiem potocznym, bić się będą o najmniejszy nawet centymetr boiska!

2' (1:0) - Co za początek w wykonaniu Victorii Wrocław. W zasadzie w pierwszej swojej akcji zespół ten zdobywa gola dającego prowadzenie, a piłkę do siatki, precyzyjnym, a zarazem mocnym strzałem przy słupku kieruje Hubert Nowotarski.
4' Błażej Różalski prostopadle zagrywa w pole karne do Nowotarskiego, a ten mając przed sobą tylko Annę Bocian - uderza wysoko nad poprzeczką!
5' (1:1) - Tylko trzy minuty cieszyła się Victoria z prowadzenia, bowiem sprawy w swoje ręce wziął Damian Karczewski i potężnym strzałem z dystansu zaskoczył Miłosza Grygowskiego!
6' (2:1) - Rozklepana defensywa Brata Alberta i po podaniu Michała Wróblewskiego piłkę do pustej bramki z zimną krwią umieszcza Michał Ośka.
13' Strzał Nowotarskiego zaa pola karnego i piłka po nim przelatuje wysoko nad poprzeczką.
17' Mocne i zarazem kąśliwe uderzenie Huberta Wolnego z dystansu i futbolówkę z trudem do boku zbija Grygowski.
19' Karczewski strzałem z rzutu wolnego stara się zaskoczyć bramkarza rywali, ale piłka po jego próbie przelatuje tuż obok bramki.
20' Koniec pierwszej połowy
24' Tak samo jak dobrze zaczęła się pierwsza połowa dla VW, tak udanie rozpoczyna się druga - dla BA. Rafał Biel prostopadle zagrywa w pole karne do Karczewskiego, a ten dopada do piłki, uprzedza wychodzącego z bramki golkipera i strzałem przy dalszym słupku go pokonuje.
25' Wróblewski wrzuca piłkę w pole karne z prawej strony. Ta spada na głowę Ośki, którego uderzenie na raty broni Bocian.
30' Biel oddaje strzał z powietrza, po którym futbolówka nieznacznie mija słupek bramki strzeżonej przez Grygowskiego.
34' (2:3) - Karczewski popisuje się udanym zagraniem niemalże przez całe boisko. Adresatem podania jest Karol Banaś, który mając przed sobą tylko i wyłącznie golkipera - posyła futbolówkę obok niego i...może cieszyć się z gola dającego prowadzenie.
36' (2:4) - Brat Albert idzie za ciosem przy dużej dozie szczęścia. Po zagraniu jednego z graczy "zielonych" piłka pechowo odbija się od Mateusza Pawlaka i pada łupem Patryka Rozwadowskiego. Ten zabiera się z nią w kierunku pola karnego i odgrywa do lepiej ustawionego Biel, który umieszcza futbolówkę w pustej bramce.
39' Techniczny strzał Mateusza Gudry z rzutu wolnego i piłkę nad poprzeczkę z trudem przenosi Grygowski.
40' Koniec spotkania

Bardzo zacięte spotkanie w którym sprawa wyłonienia zwycięzcy ważyła się do samego końca. Obie drużyny miały swoje sytuacje, ale to Brat Albert w końcówce wykorzystał fakt, że ich przeciwnik grał bez ani jednej zmiany i wtedy zadał dwa bolesne ciosy. Tym samym gracze Macieja Gudry przerwali serię czterech przegranych meczów z rzędu i dzięki zdobyciu trzech oczek - wyszli ze strefy spadkowej. "Zieloni" nie są jednak pewni utrzymania i do końca będą o nie zaciekle walczyć. Co do Victorii Wrocław to znowu zeszła z boiska pokonana, do strefy bezpiecznej od degradacji traci aż osiem punktów i ma tylko trzy spotkania do rozegrania, które nawet jeżeli wygra - wcale utrzymania dawać jej nie muszą. Następne pary meczowe obu tych ekip to: Victoria Wrocław - Szpilmacherzy oraz Brat Albert - FC Budowlanka.