13.06 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Gołos, Sapa, Gołos, Hauzer, Anioł, Kalinowski, Dobrzański, Trebenda, Krysiak, Kuś
Skład: Lawless, Fleming, Fleming, Kalemba, Dranka, Wojciech, Kruszelnicki, Węgrzyn, Górski
5' Arkadiusz Gołos
7' Peter Lawless
17' Dominik Wojciech
Zawodnik meczu: Dominik Wojciech (Dominik często brał na siebie ciężar gry, a największe zagrożenie stwarzał poprzez wykonywanie stałych fragmentów gry, po których BNY Mellon strzelił dwa gole. Wyróżnić należy także Tomasza Węgrzyna. )

W dobrej formie są ostatnio Szpilmacherzy, którzy nie tylko awansowali do finału Pucharu Ligi, ale w rozgrywkach ligowych, trzy ostatnie mecze kończyli jako zwycięzcy. Teraz wicemistrz z poprzedniego sezonu będzie chciał odnotować kolejny triumf, a na ich drodze stanie sąsiad z ligowej tabeli - BNY Mellon. Z nim "Szpilki" radzić będą musiały sobie bez zawieszonego za nadmiar żółtych kartek - kapitana Pawła Kalinowskiego. Nikt nie powinen jednak robić z tego ogromnego dramatu, bowiem zespół ten pokazywał już, że jego siłą jest zgrany kolektyw i...to właśnie ma być jego broń na starcie z nieprzewidywalnym beniaminkiem. "BoNeY" traci punkt do swojego najbliższego przeciwnika i ciągle nie jest jeszcze pewny pozostania w pierwszej lidze. Celem numer jeden będzie dla tej drużyny - zwycięstwo z utytułowanym rywalem! Czy Piotr Kalemba i jego koledzy po takowe sięgną? Czy uda im się zatrzymać najbardziej bramkostrzelną ofensywę w lidze? A może przedstawiciele tej - urzadzą sobie kolejny trening strzelecki?

1' Tomasz Węgrzyn decyduje się na płaski strzał zaa pola karnego i piłka po nim przelatuje tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Rafała Anioła.
2' Tomasz Trebenda na prawym skrzydle z łatwością mija obrońcę i zagrywa pod bramkę do Krzysztofa Dobrzańskiego. Ten staje przed szansą na gola, ale z bliska trafia wprost w Adama Górskiego.
5' (0:1) - Mariusz Krysiak będąc w okolicy połowy boiska, wrzuca piłkę w pole karne, gdzie odnajduje się Arkadiusz Gołos, który strałem z główki, przy słupku - zaskakuje Górskiego.
6' Niesygnalizowane uderzenie Węgrzyna niemalże z połowy boiska i futbolówka po nim zatrzymuje się na poprzeczce!
7' (1:1) - Dominik Wojciech centruje piłkę z autu w pole karne. Tam obrońcom urywa się Peter Lawless i mocnym strzałem z pierwszej piłki, pod poprzeczkę - doprowadza do wyrównania!
10' Wojciech huknął z dystansu i piłkę do boku z trudem odbija Anioł.
11' Po wrzutce Wojciecha z autu przed szansą na gola staje Cian Fleming, ale uderzenie z główki przelatuje tuż obok bramki.
14' Strzał Krysiaka z rzutu wolnego - obok bramki.
17' (2:1) - Rzut wolny dla BNY Mellon. Do jego wykonania podchodzi Wojciech i piłka po jego wrzutce, w zamieszaniu pod bramką wpada do siatki tuż przy słupku.
20' Koniec pierwszej połowy
22' Szybka kontra beniaminka zakończona zostaje strzałem przez Piotra Kalembę. Uderzenie to jest jednak niecelne i przelatuje obok bramki Szpilmacherów.
25' A.Gołos w szybkim ataku, w tempo zagrywa do Dobrzańskiego, a ten długo się nie zastanawia i trafia...w słupek!
29' Trebenda sprzed pola karnego stara się zaskoczyć Górskiego, ale ten jest na posterunku i czujnie zbija futbolówkę na rzut rożny.
32' Krzysztof Kalinowski mocno oddaje kąśliwy strzał z dystansu, który mija bramkę BNY Mellon w sposób nieznaczny.
37' Krysiak z rzutu wolnego pośredniego na linii pola karnego posyła piłkę tuż obok bramki.
39' Trebenda zgrywa piłkę na przedpole do Kalinowskiego, a ten finalizuje akcje strzałem z woleja - obok bramki.
40' Kalemba z lewej strony uderza - Anioł zbija pikę do boku. Po chwili bramkarza "Szpilek" stara się zaskoczyć C.Fleming, ale jego strzał z woleja - także golkiper broni - nogami.
40' Koniec spotkania

Starcie w dolnej części tabeli zakończyło się dość zaskakującą wygraną BNY Mellon, który był bardziej konkretny od Szpilmacherów i zgarnął cenne trzy oczka. Beniaminek wyprzedził "Szpilki" w tabeli i jest już niemalże pewny pozostania w elicie na kolejny sezon. Co do drużyny Pawła Kalinowskiego to po trzech wygranych z rzędu, zanotowała porażkę i ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Następne pary meczowe obu tych ekip to: Victoria Wrocław - Szpilmacherzy oraz BNY Mellon - FC Spec.