12.06 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
( 0 : 7 )
Skład: Kazanecki, Zych, Oborzyński, Moskwa, Tomala, Puchała, Stępień, Duda, Pikulicki
Skład: Szymczyk, Misiak, Ślusarczyk, Iwanicki, Wojciechowski, Podgórski, Jamowski, Gawin, Ferenz
3' Rafał Tomala
6' Krzysztof Jamowski (Gol samobójczy)
8' Rafał Tomala
11' Kamil Moskwa
13' Rafał Tomala
14' Adrian Puchała
18' Rafał Tomala
23' Rafał Tomala
36' Adrian Puchała
32' Mariusz Gawin
34' Mariusz Gawin
40' Krzysztof Wojciechowski
Zawodnik meczu: Rafał Tomala (Ostatni raz 5 bramek widzieliśmy jak Messi strzelał je w LM z Bayerem Leverkusen. Wyczyn to naprawdę godny podziwu. Na wyróżnienie zasłużył też Adrian Puchała- 2 gole i tyle samo asyst.)

W walce o mistrzostwo pozostaje Industrial Solutions Group, który po dwóch porażkach na początku sezonu, w kolejnych sześciu meczach uzbierał komplet punktów i piastuje wysokie trzecie miejsce, ze stratą jednego oczka do samego szczytu. O kolejne cenne trzy punkty ISG powalczy z dobrze znaną mu FC Budowlanką. Team Tomasza Iwanickiego ostatnio gra w kratkę i jeżeli nie pokona swojego najbliższego przeciwnika, to nie tylko ostatecznie straci szanse na "majstra", ale także oddali się od strefy medalowej. Ekipa ta ma zatem o co walczyć i na pewno nie przestraszy się wyżej notowanego przeciwnika. Niezwykle ciekawie zapowiada się również pojedynek snajperski pomiędzy Rafałem Tomalą a Grzegorzem Suchym. Kto wyjdzie z niego zwycięsko i poprowadzi swój zespół do ważnego triumfu? Czy gracze Bartłomieja Zycha zrewanżują się za jesienną porażkę - 2:3? Przekonamy się!

2' W pierwszych minutahc najpierw Robert Pikulicki, a następnie Adrian Puchała sprawdzili stan gotowości Krzysztofa Jamowskiego, który poradził sobie z jednym, jak i drugim strzałem.
3'(0-1) IS Group szybko rozpoczyna strzelanie. Pikuicki zapisuje asytę przy golu Rafała Tomala, który z bliska z nożyc pakuje piłkę do siatki.
6'(0-2) Z cichacza mamy już dwie bramki przewagi podopiecznych Bartłomieja Zycha. Tomala miał czas i miejsce, by dobić piłkę. Ta trafia najpierw poprzeczkę, a potem odbija się od nogi Jamowskiego, któremu zaliczamy samobójcze trafienie.
8 (0-3) Budowlanka jak na razie nie zdołała wybudować szczelnego muru obronnego mimo iż fach budowniczy mają w ręku. W każdym razie IS Group łatwo rozmontowli defensywę rywala i po asyście Puchały gola zdobywa Tomala.
11' (0-4) W takim tempie możemy liczyć na dwucyfrówkę jeszcze przed przerwą. Kamil Moskwa strzałem z dużego palca w prawy dolny róg i podopieczni Zycha gwałcą jak do tej pory obronę Budowlanki.
13' (0-5) No i mamy manitę, a wydaje nam się, że to nie koniec. Tomala poraz trzeci skruszył mur obronny Galacticos i ma na swoim koncie już hat-tricka.
14' (0-6) Za chwile nie będzie, co zbierać z Budowlanki. Pikulicki zagrał w pole karne, a tam Puchała zdołał ubiec Jamowskiego i skierować futbolówkę do bramki!
15' Mariusz Gawin kropnął zza pola karnego. Futbolówka trafia najpierw w poprzeczkę, a potem odbija się od lini, lecz nie przekroczyła jej całym obwodem. Na trybunach Vincente de Skwierzyńska słychać tylko jęk zawodu kibiców Budowlanki.
18' (0-7) Kontratak podopiecznych Zycha i mamy już szczęśliwą siódemkę-oczywiśćie dla IS Group. Tomala miał czas, by przed oddaniem strzału obejrzeć jeszcze odcinek "M jak miłość", po czym bez problemu pokonał bramkarza Galacticos.
20' Puchała złożył się do woleja i mogliśmy zobaczyć bramkę kolejki, ale Jan Szymczyk ofiarnie przyjął uderzenie na głowę i zażegnał niebezpieczeństwo.
20' Koniec pierwszej połowy
20' Tomala z szansą na 5. bramkę, ale jego strzał nie zdołał przejść przez nogi Jamowskiego.
22' Osłabiona kadrowo Budowlanka odgraża się jak może, a że nie wiele może to już trudno. Mimo wszystko strzał Tomasza Iwanckiego minimalnie chybił prawego słupka.
23' (0-8) Tomala zatańczył kankana z trójką obrońców w polu karnym. Po drodze zgubił futbolówkę, ale ta szczęśliwie tak się poodbijała, że trafiła znów do niego i pewnym strzałem zalicza już 5. trafienie tego wieczoru przy światłach Vincente de Skwierzyńska.
25' Kibice Budowlanki po cichutku błagają o litość, a matki chowają swoje dzieci, by nie oglądały tej masakry.
26' Budowlnaka zaskoczyla teraz obronę IS Group i Gawin stanął przed znakomitą szansą na gola, ale jego mocny i płaski strzał broni fenomenalnie nogami Piotr Stępień.
27' Galacticos znów w kontrataku, ale tym razem Gawin z bliska przenosi piłkę nad poprzeczką.
28' Iwanicki strzał w prawy dolny róg, ale Stępień wyciągnął się jak struna i zdołał sparować palcem serdecznym jego uderzenie.
32 (1-8) Gawin w ostatnich minutach uaktywnił się w ofensywie i został za to nagrodzony golem. Strzał przy lewym słupku i Budowlanka ma honorowego gola.
33' Tomala zza pola karnego w słupek!
34' Gawin bez pardonu powalił najlepszego strzelca IS Group i otrzymał za to zasłużony żółty kartonik.
36' (1-9) Puchała pięknym zwodem przy linii gubi obrońcę, potem kładzie Jamowskiego, by w końcu trafić do pustej bramki. Czapki z głów!
37' Moska rozpędził się tak, że zanim się obejrzał, a już był w polu karnym rywala. Chciał zachować się altruistycznie, lecz jego podanie na gola nie zamienił Puchała.
40 (2-9) W ostatnieh akcji meczu Jamowski długim podanie wypatrzył Krzysztofa Wojciechowskiego, który wygrał fizyczną walkę z obrońcą, a później ubiegł wychodzącego z bramki Stępnia, by w końcu wpakować piłkę do pustaka.
40' Koniec spotkania

To było jak spotkanie ze Stevenem Seagalem z filmu "Wpół do śmierci" lub Sylvestrem Stallonem z "Rambo:Pierwsza Krew". Przeciwnik, choć stawiał opór, to był ostatecznie bez szans. Po tym meczu Budowlanka, która grała bez swojego jednego z najlepszych snajperów- Grzegorza Suchego czuje się pewnie jak Popek po walce z Pudzianem. IS Group mogli wygrać wyżej ten pojedynek, ale w drugiej połowie spuścili nieco z tonu. Pewne i zasłużone zwycięstwo podopiecznych Bartłomieja Zycha, którzy w następnej kolejce zmierzą się z nieobliczalnym M-Power. Budowlanka natomiast o komplet punktów powalczy z Bratem Albertem.

autor: Bartosz Tęsiorowski