08.06 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Andrzej Janikowski
Skład: Andrzejewski, Majak, Madera, Trojan, Raś, Grzywa, Turek, Szymański, Turek, Kurzawa
Skład: Szymczyk, Ślusarczyk, Iwanicki, Wojciechowski, Jamowski, Suchy, Studnicki, Ferenz
30' Dariusz Turek
40' Piotr Szymański
10' Grzegorz Suchy
35' Grzegorz Suchy
Zawodnik meczu: Marcin Majak (Brał udział w dwóch bramkach, gdzie raz sam trafił do siatki, a za drugim asystował mając ogromny wkład w wywalczone 3 pkt. Należy wyróżnić też Piotra Szymańskiego za gola i dobrą grę w ofensywie.)

Co prawda Budowlanka i Old Blue Angels nadal liczą się w walce o mistrzostwo, ale rozegrali o jedno spotkanie więcej niż Spec, Wielka Niewiadoma i ISG oraz o dwa od Tomtexu. Bardziej realne wydaje się granie o lokatę na dwóch pozotałych miejscach podium. Do tego jest jednak niezbędne zwycięstwo w bezpośrednim pojedynku! W historii zmagań w WLB - lepiej wyglądają wyniki OBA, które do tej pory trzy razy ograło ekipę Tomasza Iwanickiego, odpowiednio; 7:4, 6:2 i 4:1. Czy teraz również znajdzie sposób na ogranie FCB? Czy może te w końcu znajdzie sposób na przełamanie fatum "Aniołów"? Kto zapewni swojej drużynie cenną wygraną? Czy będzie to Grzegorz Suchy a może Marcin Majak? Zobaczymy.

1' Na boisku mamy lekki chaos. Biel strojów ekipy Budowlanki miesza się z biło-niebieskimi pasami Old Blue Angeles. Mam nadzieję, że nie wplynie to na jakość widowiska w pierwszej odsłonie.
3' Daiursz Turek znalazł się w polu karnym przeciwnika i zupełnie niepilnowany zdecydował się na niesygnalizowany strzał z woleja. Zabrakło naprawdę niewiele.
5' Grzegorz Suchy z wolnego, futbolówka odbiła się od muru Old Blue Angeles i ostatecznie minęła bramkę Wiktora Grzywy.
6' Piotr Szymański uderzył groźnie z prawego skrzydła, ale Krzysztof Jamowski w swojej amatorskiej karierze mierzył się z trudniejszymi zadaniami i pewnie wypiąstkował piłkę. Brawo Ty!
8' Niebieskie Anioły mają jeden konkretny schemat na ten mecz. Przerzut z prawego do lewego skrzydła, gdzie wbiegają ich napastnicy. Szymański jednak tym razem nie zdołał zamknąć akcji na skrzydle celnym strzałem.
10' (1-0) Goooooool! Budowlanka dość nieoczekiwanie na prowadzeniu. Nic nie zapowiadało po pierwszych minutach, że to podopieczni Tomasza Iwanckiego otworzą wynik. A wszystko za sprawą kontrataku i spokojnego wykończenia akcji sam na sam- Grzegorza Suchego.
12' Turek otrzymał podanie na lewym skrzydle, ale za bardzo już się wygonił za końcową linię, by oddać lepszy strzał.
14' Szymański znów z szansą na bramkę, ale jego strzał z powietrza jest bardzo niecelny.
16' Podopieczni Piotr Andrzejewskiego prowadzą grę, Budowlanka jak na speców od budowy zamurowała się w polu karnym i czekają na kontrataki. Na razie ta prosta taktyka daje rezultat.
17' Kapitalna szansa Blue Angeles! Andrzejewski machnął się okrutnie w polu karnym rywala, a piłka dość szczęśliwie trafiła pod nogi Michała Trojana, który strzałem z dwóch metrów nie był w stanie pokonać Jamowskiego.
20' Pod koniec pierwszej połowy Marcin Majak mógł ukłuć Budowlankę po indywidualnej akcji, w której minął obrońcę, lecz nie znalazł sposobu na ostatnią instancję Galacticos- Jamowskiego.
23' Turek znalazł w polu karnym Andrzejewskiego, który jednak oddał strzał za wolny i za spokojny, by pokonać bramkarza Budowlanki.
27' (1-1) Majak minął obrońcę, przełożył na swoją prawą lepszą nogę i huknął w prawy róg bramki Jamowskiego. Strzał był mocny i precyzyjny, tak że goalkeeper Galacticos nie miał żadnych szans na obronę. Mamy remis!
28' Grzywa myślał, że jest faulowany po jednym z wejść napastnika Budowlanki i wypuścił piłkę, która trafiła pod nogi Daniela Ferenza.Pomocnik Galacticos miał przed sobą już tylko pustą bramkę, a przynajmniej tak mu się wydawało, bo dosłownie w ostatniej chwili pojawił się obrońca Niebieskich Aniołów i wybronił jego strzał na linii bramkowej!
30' (1-2) Turek z trafieniem, które daje pierwsze prowadzenie Niebieskim Aniołom w tym spotkaniu. Wydawało się, że Jamowski wybroni strzał Turka po podaniu Majaka, lecz piłka zdołała się dosłownie wtoczyć z prędkością żółwia do siatki Budowlanki.
33' Old Blue Angeles skontrowali rywala i oko w oko z bramkarzem stanął Szymański, który nie zdecydował się na uderzenie, lecz chciał mijać bramkarza. Zły wybór.
35' (2-2) Jamowski zdecydował się na wyrzut piłki, która trafia pod nogi Suchego, a ten bez problemów i z zimną krwią zdobywa bramkę. Pomocnik Galacticos ma na swoim koncie już dublet.
35' Kilka sekund później powinien mieć już hat-tricka, ale w sytuacji sam na sam przegrał z kapitalnie interweniującym Grzywą!
37' Mamy pudło kolejki! Suchy zdołał zagrać na skrzydle do niepilnowanego Krzysztofa Studnickiego, który z 0,3 metra nie trafia na pustą bramkę. Jamowski zagotował się w bramce i wyrzucił z siebie cały arsenał łacińsich słów.
40' (2-3) Błąd zawodników Budowlanki, którzy niepotrzebnie spieszyli się ze znowieniem gry. Piłka trafiła ostatecznie do Szymańskiego, który zapewnia swojej ekipie cenny komplet punktów, a Galacticos na własne życzenie zostają z niczym.

Budowlanka przez większą część spotkania czyhała na okazję do skontrowania przeciwnika. Podział punktów byłby najbardziej sprawiedliwy dla jednej, jak i drugiej drużyny, ale Krzysztof Studnicki mając remis na nodze fatalnie spudłował i ta sytuacja będzie mu się śniła jeszcze długo po nocach. Old Blue Angeles wykorzystali błąd wznowienia przeciwnika dosłownie w ostatnich sekudanch spotkania i po trudnym dla nich meczu zgarniają trzy punkty, które dają im jeszcze matematyczne szanse na bicie się o mistrzostwo WLB1. W następnej serii gier Budowlanka powalczy o zwycięstwo z Industrial Solution Group, a Niebieskie anioły zmierzą się z Wielką Niewiadomą, która jest o jedno oczko niżej w tabeli, ale ma aż o 2 mniej rozegrane spotkania.

autor: Bartosz Tęsiorowski