07.06 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Nowak
4 : 2
( 3 : 2 )
Skład: Gudra, Kowalczyk, Karczewski, Rozwadowski, Figlarz, Biel, Gudra, Banaś, Tatarzyński
Skład: Gołos, Sapa, Gołos, Hauzer, Anioł, Kalinowski, Kaban, Przybyszek, Kalinowski, Krysiak
12' Mateusz Gudra (Rzut karny)
17' Arkadiusz Gołos (Gol samobójczy)
1' Krzysztof Kalinowski
6' Łukasz Hauzer
17' Arkadiusz Gołos
28' Paweł Kalinowski
28' Mariusz Krysiak
Zawodnik meczu: Mariusz Krysiak (Trudno po tym spotkaniu wybrać zawodnika meczu. Wybór pada na Mariusza, który nie tylko dobrze wywiązywał się ze swoich zadań defensywynch, ale również udanie podłączał się do ofensywy. Strzelił nawet gola. Wyróżnić należy także K.Kabana i A.Gołosa. )

Niezwykle wyrównanie zapowiada się mecz drużyn z dolnego rejonu tabeli. Na przeciw siebie staną dziewiąci w stawce Szpilmacherzy i dziesiąty Brat Albert. "Szpilki" mają dwa punkty przewagi nad swoim najbliższym przeciwnikiem i będą chcieli ją powiększyć. Ostatnie dwa mecze gracze Pawła Kalinowskiego wygrali, strzelając aż 19 goli. Co do zespołu Macieja Gudry to w ostatnim czasie radzi sobie poniżej oczekiwań i przegrał ostatnie trzy mecze z rzędu! Czy teraz w końcu się przełamie i oddali się od strefy spadkowej? Czy może to wicemistrz z poprzedniego sezonu po raz kolejny zejdzie z boiska w glorii chwały? "Szpilki" zagrają dzisiaj bez wielu graczy ofensywnych takich jak; Marcin Grabowski, Kamil Sokołowski i Piotr Szewczyk. BA - bez swojej bramkarki - Anny Bocian, którą będzie zastępować Tomasz Figlarz.

1' (1:0) - Cóż za otwarcie spotkania! Składna akcja Szpilmacherów i strzałem do "pustaka" piłkę w sieci umieszcza Krzysztof Kalinowski.
2' Krzysztof Kaban po centrze jednego z kolegów z narożnika boiska - strzelając głową - przenosi futbolówkę nad poprzeczką!
6' (2:0) - Kapitalna indywidualna akcja Łukasza Hauzera, który mija po drodze dwójkę obrońców Brata Alberta, wpada z piłką w pole karne. Tam kładzie golkipera i także go mija i nie pozostaje mu już nic jak wpakować piłkę do pustej bramki. Tak też czyni i podwyższa prowadzenie "Szpilek".
7' Patryk Rozwadowski z lewej strony oddaje strzał - tuż obok bramki strzeżonej przez Rafała Anioła.
8' Wykorzystując fakt posiadania wokół siebie sporo miejsca, na uderzenie z dystansu decyduje się Mariusz Krysiak. Te jednak jest minimalnie niecelne i mija bramkę Brata Alberta.
11' Damian Karczewski zostaje powalony w polu karnym przez jednego z obrońców Szpilmacherów. Sędzia Damian Nowak używa gwizdka i wskazuje na "wapno".
12' (2:1) - Do rzutu karnego podchodzi Mateusz Gudra i płaskim strzałem przy słupku pokonuje Anioła.
14' Mateusz Gudra jest bliski drugiego gola, ale jego potężne uderzenie z dystansu - w świetny sposób broni golkiper przeciwników.
15' Uderzenie Hauzera z prawej strony i piłka po nim przelatuje tuż nad poprzeczką.
17' (3:1) - Kaban staje oko w oko z Tomaszem Figlarzem, kładzie go na przysłowiowych "czterech literach" i odgrywa piłkę jeszcze do lepiej ustawionego Arkadiusza Gołosa, który umieszcza futbolówkę w pustej bramce.
17' (3:2) -Kilkanaście sekund wcześniej Arek Gołos cieszył się z bramki na 3:1, a po chwili trafia na...3:2! Jest to gol samobójczy przedniej urody. Po tym jak Karol Banaś centruje piłkę w pole karne z prawej flanki - Gołos chcąc wybić ją na rzut rożny - umieszcza ją tuż pod poprzeczką!
19' A.Gołos staje oko w oko z Figlarzem i przegrywa ten pojedynek!
20' Koniec pierwszej połowy
22' Karczewski centruje piłkę w pole karne, tam niepewną interwencją popisuje się Anioł, który odbija piłkę przed siebie. Do tej dopada Rafał Biel i przenosi futbolówkę wysoko nad poprzeczką. Nie ma jednak wznowienia od bramki, a rzut rożny, bowiem golkiper "Szpilek" chcąc naprawić swój błąd, lekko musnął piłkę i można rzec, że uratował zespół od utraty gola!
27' Krysiak huknął z rzutu wolnego jak z armaty, ale ta "bomba" nie zaskakuje Figlarza, bowiem ten dobrze się ustawia i świetnie interweniuje nogami.
28' Paweł Kalinowski w dość ostry sposób fauluje rywala i zostaje ukarany żółtą kartką.
28' (4:2) - Mimo gry w osłabieniu Szpilmacherzy...podwyższają swoje prowadzenie. Krysiak widząc wysuniętego na przedpolu Figlarza - przenosi nad nim futbolówkę i tym samym lobuje golkipera "zielonych".
32' Karczewski mija obrońcę na prawej stronie i zagrywa piłkę idealnie do niekrytego w polu karnym Biel, a ten w sytuacji sam na sam z Aniołem - przegrywa ten pojedynek.
34' Kolejne świetne zagranie Karczewskiego do Biel i znów snajper BA mając przed sobą tylko bramkarza, okazuje się od niego gorszy.
35' Hauzera strzał zaa pola karnego i Figlarz na raty wyłapuje piłkę.
36' Piotr Kowalczyk pocelował z dystansu, ale jego strzał udanie broni Anioł.
37' Maciej Gudra z łatwością mija rywala i oddaje uderzenie z "dużego palca", po którym futbolówkę w dwóch ratach Anioł chwyta.
38' A.Gołos z powietrza i piłka po tej próbie - nieznacznie mija dalszy słupek bramki Figlarza.
40' Krysiak z prawej strony strzela - obok bramki!
40' Koniec spotkania

Wiele na to wskazuje, że Szpilmacherzy wrócili do formy i dowodem na to jest kolejna, trzecia wygrana z rzędu. Team Pawła Kalinowskiego tym razem zasłużenie ograł sąsiada z ligowej tabeli - Brata Alberta i nie tylko zrobił kolejny krok w kierunku utrzymania, ale przy pomyślnych wiatrach zakończy sezon w górnej części tabeli. Co do drużyny Macieja Gudry to po świetnym początku sezonu, obniżyła loty i obecnie śrubuje niechlubną serię - czeterech porażek z rzędu. Tym samym debiutant ciągle jest uwikłany w grze o utrzymanie i musi zacząć punktować, bo inaczej pożegna się z elitą. O kolejne trzy punkty "Szpilki" powalczą z BNY Mellon, z kolei BA o przełamanie zagra z Victorią Wrocław.