07.06 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Nowak
Skład: Słowiński, Semotyuk, Miklas, Kozioł, Andrynuk, Banaś, Zawada, Kloczkowski, Pondel
Skład: Witkowski, Asaad, Tomczyk, Szmigiel, Osewski, Burda, Konieczny, Tomczyk, Tomczyk
5' Radosław Banaś
7' Piotr Miklas
38' Tomasz Słowiński
6' Radosław Osewski
13' Marek Konieczny
23' Dominik Tomczyk
24' Mateusz Witkowski
26' Dominik Tomczyk
28' Dominik Tomczyk
36' Radosław Osewski
Zawodnik meczu: Dominik Tomczyk (Dominik świetnie wpisał się w postawę swojej drużyny. Co miał to strzelał i spotkanie zakończył zdobyciem czterech bramek. Wyróżnić trzeba również Marka Koniecznego, Radosława Osewskiegom i Ireneusza Szmigiela. )

Patrząc na ligową tabelę, można powiedzieć, że szanse na medale na koniec sezonu ma Tomtex, który traci zaledwie trzy oczka do lidera, ale ma jedno spotkanie rozegrane mniej. Żeby włączyć się do gry o najwyższe cele - gracze Michała Pondla nie mogą tracić punktów i z M-Power'em - muszą pokusić się o zwycięstwo! O takowe jednak łatwo nie będzie, bowiem debiutant już nie raz pokazał, że w piłkę grać potrafi i ma zaledwie trzy oczka mniej od "Połączonych Piłką". Jeżeli team Mateusza Witkowskiego zjawi się przy Skwierzyńskiej w najmocniejszym składzie; z Nażadem Asaadem, Jackiem Kocurem i Markiem Koniecznym, to Tomtex będzie miał nie lada problemy! Chcąc jednak liczyć się w walce o podium - musi wznieść się ponad wszystko i zgarnąć komplet! Czego zatem możemy się spodziewać? Miejmy nadzieje, że bardzo zaciętego i pełnego emocji pojedynku!

4' Marek Konieczny oddaje strzał sprzed pola karnego i jest bliski strzelenia bramki, ale futbolówka po jego próbie ląduje tylko i wyłącznie na poprzeczce!
5' (0:1) - Konieczny nie zdobywa bramki, tak więc czynią to przeciwnicy po bardzo szybkiej kontrze. Piotr Miklas z prawej strony zagrywa w pole karne do Radosława Banasia, a ten mocnym uderzeniem pod poprzeczkę - daje prowadzenie swojej drużynie!
6' (1:1) - Długo radość ze zdobycia gola w szeregach Tomtexu nie trwała. Wojciech Tomczyk na prawej stronie mija obrońcę i pod bramkę zagrywa do niekrytego Radosława Osewskiego, a ten pakuje piłkę do "pustaka".
7' (1:2) - Co za początek spotkania! Po prostu cios za cios! Po straconym golu "Połączeni Piłką" się nie podłamali i po kolejnym kontrataku znowu objęli prowadzenie. Grzegorz Kozioł prostopadle zagrywa do Banasia, a ten odgrywa futbolówkę do Miklasa, który strzałem z najbliższej odległości pokonuje Ireneusza Szmigiela.
13' (2:2) - Kopia akcji dającej remis 1:1. Dominik Tomczyk zagrywa do Koniecznego, a ten wpada z futbolówką do pustej bramki.
15' D.Tomczyk mija Miszę Andrunyka i oddaje strzał wprost w dobrze wychodzącego z bramki Jakuba Pondla.
18' Kozioł z lewej strony zagrywa w tempo w pole karne do Tomasza Słowińskiego, a ten oddaje strzał z pierwszej piłki, po którym instynktownie Szmigiel paruje futbolówkę na słupek!
19' Słowiński - Kozioł - Zawada, ale ten ostatni nie finalizuje tej składnej akcji i z bliska trafia wprost w golkipera!
20' Koniec pierwszej połowy
21' Słowiński obraca się z obrońcą na plecach i oddaje strzał, po którym piłka nieznacznie mija bramkę M-Powera.
23' (3:2) - Wojtek Tomczyk na prawej stronie z łatwością mija Andrzeja Semotyuka i zagrywa wzdłuż bramki do Dominika Tomczyka, a ten udanie zamyka akcje i pakuje futbolówkę obok starającego się interweniować golkipera.
24' Strzał Kozła z główki i piłkę do koszyczka pewnie łapie Szmigiel.
24' (4:2) - Nie najlepiej weszli gracze Tomtexu na drugą połowę, a ich rywal doszczętnie to wykorzystuje. Kolejna niemalże identyczna akcja debiutanta i kolejny jego gol, tym razem do siatki trafia Mateusz Witkowski.
25' Kozioł zagrywa pod bramkę do Semotyuka, a ten mając przed sobą tylko golkipera - decyduje się na siłowy wariant finalizacji akcji i przenosi futbolówkę wysoko nad bramką!
26' (5:2) - Nażad Asaad w tempo podaje w pole karne do Dominika Tomczyka, a ten strzałem przy dalszym słupku pokonuje Pondla.
26' (6:2) - Asaad huknął z dystansu i piłkę do góry z ogromnym trudem odbija bramkarz. Do niej dopada Dominik Tomczyk i wpada z nią do pustej bramki.
27' Dawid Kloczkowski w pole karne zagrywa do Miklasa, który oddaje strzał z pierwszej piłki - tuż obok słupka.
28' (7:2) - To co gra w tym meczu M-Power jest niepojęte. Swoją okazje marnuje Tomtex, a gracze Mateusza Witkowskiego go za to karcą. Prawie 100% skuteczność, tak więc mamy kolejnego gola, a strzałem zaa pola karnego, przy krótszym słupku Dominik Tomczyk zaskakuje bramkarza, który w tej sytuacji winien zachować się zdecydowanie lepiej.
31' Kloczkowski do Miklasa, a ten z bliska trafia wprost w Szmigiela.
33' Marcin Burda oddaje mocny strzał z dystansu i w końcu piłkę w rękach ma Jakub Pondel.
34' Rozmontowana defensywa "czarnych" i przed szansą na gola staje Zawada, ale mając przed sobą tylko golkipera, fatalnie przyjmuje futbolówkę i tą przechwytuje jeden z obrońców.
36' (8:2) - Osewski staje w sytuacji sam na sam z bramkarzem i strzałem po ziemi, obok niego - pokonuje go po raz drugi w tym meczu!
37' Kloczkowskiego strzał z pola karnego instynktownie nogami broni Szmigiel.
38' Kloczkowski mija obrońcę i kolejnym uderzeniem stara się zaskoczyć doświadczonego bramkarza, ale ten jeest na posterunku i po raz kolejny popisuje się kolejną instynktowną interwencją!
38' (8:3) - Kloczkowski z rzutu rożnego zagrywa na przedpole do Słowińskiego, a ten strzałem przy dalszym słupku w końcu znajduje sposób na pokonanie Szmigiela.
39' Strzał Dominika Tomczyka z bliskiej odległości i ofiarną interwencją popisuje się Pondel.
40' Koniec spotkania

O ile w pierwszej połowie byliśmy świadkami wielu emocji i wyrównanego starcia, to jednak na drugą połówkę Tomtex jakby nie wyszedł. Wymiana ciosów skończyła się dla niego bezlitośnie, bowiem M-Power zagrał jak drużyna walcząca o mistrzostwo, a nie o utrzymanie. Gracze Mateusza Witkowskiego - co mieli - to zamieniali na gole, zaś podopieczni Michała Pondla razili fatalną nieskutecznością. Efekt końcowy to wysoka wygrana debiutanta, który tym samym od strefy spadkowej oddalił się już na osiem oczek. "Połączeni Piłką" natomiast przegrali pierwszy mecz od pięciu kolejek i ciągle znajdują się w środku ligowej stawki. M-Power następnym razem zmierzy się z Industrial Solutions Group, zaś Tomtex podejmie lidera - FC Spec.