06.06 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Adam Rynkowski
Skład: Wącior, Mrowiec, Seifert, Mikołajec, Carvalho Leal, Zychowicz, Elgun, Carqueira Pereira
Skład: Kędzierski, Matuszyk, Rejmer, Brzęczek, Haras, Żuk, Galuś, Gagat, Domagała
15' Karol Domagała
23' Jakub Rejmer
34' Jakub Rejmer
37' Piotr Galuś
Zawodnik meczu: Piotr Galuś (Piotrek wraz z Kubą Rejmerem pokazali swój kunszt i poprowadzili swój zespół do kolejnej ważnej wygranej, dzięki, której FC Spec utrzymał się na pozycji lidera. Galuś do siatki trafił dwukrotnie. Wyróżnić należy także Rejmera i Piotra Mikołajca. )

Przed rewanżem w Pucharze Mistrzów, FC Spec będzie chciał zrobić kolejny krok w kierunku obrony mistrzowskiego tytułu w pierwszej lidze WLB. Gracze Grzegorza Kędzierskiego podejmą brązowego medalistę z jesieni, czyli Cloud FC. Ten jednak radzi sobie zgoła inaczej niż "Spece" i uwikłany jest w walkę o utrzymanie. Dawny IBM Blue znajduje się w strefie spadkowej i traci dwa punkty do bezpiecznego miejsca. Musi jednak zacząć punktować, bo półmetek rozgrywek za nami, a chętnych na pozostanie w elicie - jest wielu! Zatem czy uda się Piotrowi Mikołajcowi i spółce zaskoczyć potentata? Czy jednak zostaną przez niego ograni? Cloud zagra dzisiaj z Piotrem Mikołajcem między słupkami.

3' Uderzenie Dominika Wąciora z dystansu i piłka po tej próbie przelatuje tuż obok bramki Speca.
4' (1:0) - Jakub Rejmer zgrywa piłkę na przedpole do Piotra Galusia, a ten strzałem niemalże w samo okienko nie daje żadnych szans Piotrowi Mikołajcowi.
4' Kąśliwy strzał Piotra Brzęczka zaa pola karnego i na raty po nim interweniuje Mikołajec.
7' Galuś prostopadle zagrywa w pole karne do Karola Domagały, a strzał gracza bez numeru - z piętki - instynktownie broni Mikołajec.
9' Galuś z pola karnego i piłkę pewnie chwyta Mikołajec.
10' Pierwszy groźny strzał Cloud FC autorstwa Gokhana Elguna i na raty piłkę wyłapuje Kędzierski.
15' Domagała łapie piłkę w ręce i wrzuca ją do bramki Cloudu. Za to bezmyślne zagranie zostaje ukarany żółtą kartką i osłabia swój zespół na 120 sekund!
17' Wącior prostopadle zagrywa w pole karne do Mrowca, ale tego w porę dobrym wyjściem z bramki uprzedza Kędzierski i zażegnuje tym samym niebezpieczeństwo.
18' Przed szansą na gola staje Domagała, ale mając przed sobą tylko bramkarza, zbyt długo zwleka z oddniem strzału i w ostatniej chwili Mikołajec ofiarnie wygarnia mu futbolówkę spod nóg.
18' Strzał Rejmera z przewrotki i piłka po niej przelatuje tuż obok słupka.
20' Domagała wygrywa pozycję z obrońcą i oddaje strzał z woleja, po którym nogami Mikołajec przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
20' Koniec pierwszej połowy
21' Strzał Rejmera z półobrotu i kolejna interwencja nogami autostwa Mikołajca. Narazie wychodzi na to, że Piotrek oprócz strzelania bramek, nieźle radzi sobie z bronieniem dostępu do bramki.
22' Mocne uderzenie Rejmera z rzutu wolnego i piłkę nad poprzeczkę czujnie przenosi Mikołajec.
23' (2:0) - Rejmer w końcu znajduje sposób na Mikołajca i pokonuje go strzałem z woleja, z najbliższej odległości.
25' Ostra centra w pole karne Ricardo Carvalho Leala z autu i dość szczęśliwie Kędzierski paruje piłkę na poprzeczkę, a ta wychodzi na rzut rożny. Oj zagotowało się pod bramką Speca.
27' Uderzenie Elguna z powietrza przelatuje tuż obok bramki Speca.
28' Po strzale jednego z zawodników Speca piłkę zmierzającą do pustej bramki, w porę wybija Mrowiec!
29' Jeszcze jedna próba Leala i bez ryzyka piłkę po niej nad poprzeczkę przenosi Kędzierski.
30' Uderzenie Piotra Brzęczka z główki i opuszkami palców piłkę na rzut rożny zbija Mikołajec.
32' Brzęczek z prawej strony po ziemi centruje piłkę w pole karne, a tam jest Piotr Żuk, który oddaje strzał z pierwszej piłki - obok słupka.
33' Mrowiec zgrywa futbolówkę w tempo do Elguna, aten oddaje strzał, po którym Kędzierski przenosi "balon" poza światło bramki.
34' (3:0) - W zamieszaniu w polu karnym Cloud FC najprzytomniej zachowuje się Rejmer i potężnym strzałem pod poprzeczkę nie daje żadnych szans bramkarzowi.
37' (4:0) - Domagała idealnie zagrywa w pole karne do Galusia, a ten strzałem obok interweniujacego golkipera - podwyższa prowadzenie swojej drużyny.
38' Po wrzutce Wąciora z rzutu rożnego dobrej sytuacji nie wykorzystuje Mrowiec, który z bliska uderza obok bramki.
38' Rejmer z woleja z pola karnego i instynktowną interwencją popisuje się Mikołajec ratując swój zespół od utraty kolejnego gola.

FC Spec jak na lidera przystało, wykorzystał problemy kadrowe przeciwnika i zanotował zasłużone zwycięstwo, które umocniło ich na pierwszej lokacie w tabeli. Co do Cloudu to ciągle zawodzi i jeżeli w czterech ostatnich meczach nie będzie regularnie punktować, to pożegna się z najwyższą klasą rozgrywkową. O kolejne trzy punkty "Spece" zagrają 14 czerwca z Tomtexem, zaś Piotr Mikołajec i spółka zmierzą się dwa dni wcześniej, z SolidGrowth Finance.