02.06 godz. 18:15, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Kędzierski, Matuszyk, Rejmer, Haras, Żuk, Galuś, Gagat, Domagała
Skład: Ciupiński, Sierakowski, Markowski, Fornal, Jaskowski, Korecki, Matyszczak, Madej
20' Jakub Rejmer
31' Jakub Rejmer
40' Jakub Rejmer
7' Tomasz Markowski
26' Arkadiusz Matyszczak
30' Tomasz Markowski
38' Damian Madej
Zawodnik meczu: Jakub Rejmer (Kuba po raz kolejny pokazał swój kunszt i w trudnych momentach nie zawiódł swojej drużyny. Lider Speca strzelił hattricka, a jego gol w 40 minucie - dał zwycięstwo z WN-em. Wyróżnić trzeba także Karola Domagałę i Tomasza Markowskiego. )

Hitem 9 tygodnia w pierwszej lidze WLB, a może nawet całego sezonu, będzie pojedynek pomiędzy liderem - Wielką Niewiadomą, a wiceliderem - ekipą FC Spec. Różnica punktowa pomiędzy tymi ekipami wynosi zaledwie trzy oczka, ale w razie ewentualnej wygranej WN-u - wtedy ten odskoczy obrońcy tytułu na sześć punktów i zrobi tym samym ogromy krok w kierunku zdobycia złotych medali. W historii zmagań o punkty, pomiędzy ekipami Andrzeja Jaskowskiego i Grzegorza Kędzierskiego, lepiej poczynają sobie Ci drudzy, którzy jesienią wygrali 4:3, a rok wcześniej - 8:2. Ostatnie zwycięstwo WN-u miało miejsce 11 listopada 2015 roku, kiedy to zwyciężył 4:2. Jaki wynik padnie tym razem? Jak zakończy się pojedynek snajperski pomiędzy Jakubem Rejmerem (10 trafień) a Damianem Madejem (9 trafień)? Czas pokaże!

Bardzo zacięte i wyrównane starcie, w którym losy tego kto zwycięży ważyły się do ostatniej minuty! Gdy wydawało się, że będziemy świadkami remisu, wtedy to Spec w ostatniej minucie spotkania - zadał ostateczny cios. Dzięki wygranej i zdobyciu trzech punktów ekipa Grzegorza Kędzierskiego wróciła na fotel lidera i przede wszystkim do gry o obronę mistrzowskiego tytułu. Dla WN-u była to premierowa porażka w sezonie, która sprawiła, że sprawa mistrzowskiego tytułu ciągle pozostaje otwarta! FC Spec w kolejnym swoim meczu podejmie Cloud FC, zaś Wielka Niewiadoma stanie w szranki z Victorią Wrocław.