31.05 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Adam Rynkowski
Skład: Słowiński, Semotyuk, Miklas, Kozioł, Banaś, Zawada, Kloczkowski, Pondel
Skład: Nowotarski, Pawlak, Tymieniecki, Różalski, Wróblewski, Grygowski
2' Piotr Miklas
8' Grzegorz Kozioł
9' Grzegorz Kozioł
18' Grzegorz Kozioł
19' Tomasz Słowiński
22' Andriy Semotyuk
35' Sebastian Zawada
38' Radosław Banaś
39' Dawid Kloczkowski
40' Piotr Miklas
36' Grzegorz Tymieniecki
Zawodnik meczu: Grzegorz Kozioł (Autor hat-tricka i jednej asysty, co śmiało zapewniło mu tytuł gracza meczu. Należy wyróżnić także Tomasza Słowińskiego za trzy asysty oraz jedno trafienie.)

Po trzech tygodniach przerwy do grania o punkty wróci Tomtex, który co prawda pauzując - osunął się w ligowym zestawieniu na siódme miejsce, to jednak rozegrał dotyhczas tylko pięć spotkań, czyli najmniej spośród drużyn wystepujących w elicie. O kolejne punkty zawodnicy Michała Pondla zagrają z przedostatnią w stawce Victorią Wrocław. Zespół ten jeżeli nie zacznie regularnie punktować to pożegna się z najwyższą klasą rozgrywkową. Do tej pory uzbierał zaledwie trzy oczka i patrząc na statystyki - nie ma zbytnio czym się pochwalić. Team Krzysztofa Tyca posiada drugą najmniej skuteczną ofensywę i jedną z gorzej radzących sobie liń obrony. "Połączeni Piłką" jeżeli chcą walczyć o najwyższe cele - muszą ograć niżej notowanego przeciwnika, ale ten na pewno "tanio skóry nie sprzeda". Jakiego wyniku będziemy świadkami? Przekonamy się!

1' Victoria Wrocław obecnie lepszy skład mogłaby wystawić w szpitalu niż na boisku i stąd podopieczni Krzysztofa Tycy zagrają dziś o jednego zawodnika mniej w polu.
2' (0-1) Tomtex migusiem wykorzystał liczebną przewagę na boisku i po dwójkowej akcji Grzegorza Kozła do Piotra Miklasa, ten ostatni zdobywa gola z bliskiej odległości nie dając żadnych szans Miłoszowi Grygowskiemu.
3' Victoria Wrocław mogła błyskawicznie odpowiedzieć. Błażej Rożalski wymanewrował dwóch obrónców, ale stojąc oko w oko z Jakubem Pondel minimalnie chybił. To powinien być gol!
6' Grygowski kapitalnie chroni dwukrotnie swoją ekipę przed stratą gola. Najpierw nogami wybronił strzał Miklasa,ale jeszcze efektowniej poradził sobie z dobitką Kozła. Futbolówka ponownie trafiła pod nogi napastnika Tomtexu, ale ten zdegustowany tym, że nie udało mu się trafić do bramki przy pierwszej próbie, strzela zdecydowanie nad poprzeczką ku rozpaczy licznie zgromadzonej publiczności na Vincente de Skwierzyńska ubranej w czerwone barwt swojego ukochanego klubu.
8' (0-2) Grzegorz Kozioł na 2-0. W kolejnej sytuacji snajper "Połączonych piłką" nie marnuje doskonałego podania z pierwszej piłki od Miklasa i pewnie umieszcza futbolówkę w siatce. Brawo Ty!
9' (0-3) Rozwiązał nam się worek z bramkami. Tomasz Słowiński poklepał tiki takę z Kozłem, a wyborowy napadzior Tomtexu nie miał serca zmarnować tak dogodnej sytuacji!
11' Sebastian Zawada strzela z dystansu,ale po tej próbie jego angaż na pracę snajpera w wojsku zdecydowanie się oddalił...
13' Andrzej Semotyuk przejął futbolówkę w środkowej strefie po czym odegrał ją do niepilnowanego Miklasa. Napastnik Tomtexu uderzył jednak za bardzo w środek i zbyt lekko, by wyrządzić krzywdę Gyrgowskiemu.
14' Miklas ponownie oko w oko z Grygowskim i tym razem musi uznać wyższość, uwijającego się jak w ukropie, bramkarza przeciwnika.
16' Strzał zza pola karnego Dawida Kloczkowskiego prześlizguje się po palcach Grygowskiego, który ma masę szczęścia w postaci sojusznika, a mianowicie słupka.
18' (0-4) Kozioł wjechał w pole karne rywala jak Tadek z Miodowych lat do Krawczyka. Z łatwością minął dwóch-trzech rywali i płaskim strzałem pokonał bezradnego Grygowskiego kompletując klasycznego hat-tricka.
19' (0-5) Sympatycy Victorii Wrocław powoli błagają o litość. Tomtex zabawił się w polu karnym rywala. Radosław Banaś mając dogodną pozycję do strzału zachował się altruistycznie i odegrał futbolówkę do Tomasza Słowińskiego, który z bliska serwuje już manitę przeciwnikowi!
22' (0-6) Obraz gry po przerwie nie uległ zmianie. Kolejną bramkę dla "Połączonych piłką" zdobywa Semotyuk, który po trzeciej w tym spotkaniu asyście Słowińskiego pakuje piłkę do pustaka. Bum szakalaka!
23' Semotyuk zagrał po skrzydlę płaską piłkę do Miklasa, ale ten nie trafił w nią czysto i z bliskiej odległości nie podwyższył rezultatu.
27' Victora ma coraz większe problemy. Nie dość, że grają o jednego zawodnika mniej, to dwóch ich zawodników zmaga się z urazami. Wykonany przed chwilą przez nich rzut wolny należy skwitować grobowym milczeniem.
31' Kozioł po przyjęciu piłki w polu karnym chciał podcinką przelobować Grygowskiego, ale zbrakło mu jednak odpowiedniego skilla.
34' Jeden z nielicznych kontrataków VW zakończony celnym strzałem. Grzegorz Tymieniecki zagrał do Mateusza Pawlaka, który przegrał bezpośrednie starcie z goalkeeperem Tomtexu.
35' (0-7) Poprzednia akcja Victorii musiała rozsierdzić podopiecznych Michała Pondela, a dokładnie Sebastiana Zawadę, który jest autorem 7. bramki dla swojej drużyny.
36' (1-7) Tymieniecki strzela honorowego gola dla VW. Brawa dla podopiecznych Krzysztofa Tyca, że pomimo kontuzji i grze w osłabieniu byli w stanie zdobyć w tym spotkaniu gola.
38' (1-8) Posypały się bramki. Banaś zz pola karnego celnym strzałem przy prawym słupku podwyższa rezultat na 8-1.
I coś nam mówi, że to nie koniec mój drogi kolego.
39' (1-9) Dawid Kloczkowski potrzebował aż 6. spotkań, by odblokować się z niemocy strzeleckiej. Podanie Miklasa było takim ciasteczkiem, a bramka tak blisko, że nie mógł już tego nie skończyć. Dwucyfrówka coraz bliżej.
40' (1-10) I doczekaliśmy się pogromu. Dzieła znisczenia po składnej akcji Tomtexu dokończył Miklas. Jego strzał ofiarnie chciał jeszcze wybić za linii Tymieniecki, ale piłka po jego nodze trafiła w słupek, a potem do bramki Grygowskiego.

Jednostronne widowisko, rzeź, pogrom, lanie. Podopieczni Michała Pondela walili w bramkę Miłosza Grygowskiego niemiłosiernie i gdyby nie kilka cudownych parad goalkeepera Victorii oraz lepszego celownika graczy Tomtexu- wynik mógł, a nawet powinien być bardziej okazały. Dwucyfrówka jednak nawet na szczeblu amatorskim jest rzadkim zjawiskiem. VW grali dzisiaj o jednego zawodnika mniej na boisku, a w dodatku dwóch ich zawodników w przerwie odczuwało urazy. Niemniej zagrali do końca i powalczyli o honorowe trafienie, ale o tym spotkaniu będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. A kolejny rywal z najwyższej półki- Wielka Niewiadoma. Tomtex natomiast zmierzy się z M-Power.

autor: Sir Bartosz Tęsiorowski