25.05 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Pasternak
Wielka Niewiadoma
4 : 2
( 1 : 0 )
Skład: Szymczyk, Iwanicki, Jamowski, Suchy, Michałowski, Studnicki, Ferenz
Skład: Biegański, Ciupiński, Sierakowski, Smarzyński, Markowski, Fornal, Jaskowski, Matyszczak, Madej
37' Grzegorz Suchy
38' Grzegorz Suchy
9' Tomasz Markowski
29' Damian Madej
32' Adam Smarzyński
38' Tomasz Markowski
Zawodnik meczu: Tomasz Markowski ("Timi" był najskuteczniejszmy graczem "WN" - zdobył dwie ważne bramki i poprowadził swoją ekipę do triumfu. Na wyróżnienie zasługuje również Damian Madej, który zdobył bramkę i zanotował trzy asysty.)

Hitem ósmego tygodnia będzie starcie wicelidera - Wielkiej Niewiadomej z challengerem - FC Budowlanką. Team Andrzeja Jaskowskiego ma zaledwie punkt przewagi nad swoim najbliższym adwersarzem i jeżeli ogra FCB to nie tylko wskoczy na fotel lidera, ale przede wszystkim sprawi, że to graczom Tomasza Iwanickiego zmniejszą się szanse na medale. Jeszcze nigdy w historii spotkań WLB - "Galaktikos" nie wygrali z Wielką Niewiadomą! Czy teraz w końcu to zmienią? Kto będzie górą w pojedynku strzeleckim pomiędzy Damianem Madejem a Grzegorzem Suchym?

1' Budowlanka bez zmian, a cały mecz rozgrywać będzie Pan Jan Szymczyk!
3' Pierwsze minuty to bardzo zachowawcza gra obu ekip.
5' Uderzenie Damiana Madeja po rękach bramkarza odbija się od słupka i futbolówka wraca do gry!
7' Zaczyna się! "Obrotowy" Andrzej Jaskowski i defensor Krzysztof Studnicki będą walczyć ze sobą do ostatnich minut, oczywiście jeśli żaden z nich nie "wyleci" wcześniej z boiska. (Oczywiście żadnemu z nich nie życzymy takiego scenariusza)
9' Uderzenie Damiana Madeja instynktownie odbija Krzysztof Jamowski.
9' GOL! (1-0) - Indywidualna akcja Damiana Madeja, który po wymanewrowaniu dwóch rywali zagrywa do Tomasza Markowskiego, a ten uderzeniem w długi róg nie daje szans goalkeeperowi.
11' Na słupku zatrzymuje się próba Jakuba Fornala.
13' Atomowe uderzenie sprzed pola karnego Tomasza Markowskiego i ponownie refleksem popisuje się Krzysztof Jamowski.
15' Indywidualna akcja Daniela Ferenza kończy się strzałem, który bez trudu chwyta Maciej Sierakowski.
17' Dwójkowa akcja Jaskowski-Matyszczak kończy się dobrym wybiciem futbolówki przez Rafała Michałowskiego.
18' Po raz kolejny swój zespół przed utratą bramki chroni Krzysztof Jamowski, który do boku zbija uderzenie Arkadiusza Matyszczaka.
19' Nad poprzeczkę strzał Grzegorza Suchego przenosi Maciej Sierakowski.
22' Suchy zagrywa w polu karnym do Tomasza Iwanickiego, a ten uderza nad bramką!
23' Za niesportowe zachowanie żółą kartką ukarany zostaje Krzysztof Studnicki.
23' Z rzutu wolnego pośredniego bramkę zdobywa Damian Madej, lecz arbiter słusznie bramki nie uznaje.
25' Będąc w polu karnym nad bramkąuderza Andrzej Jaskowski!26' Jaskowski wychodzi sam na sam z bramkarzem i uderza wprost w Krzysztofa Jamowskiego.
28' Po dograniu Andrzeja Jaskowskiego, sprzed pola karnego uderza Damian Madej i niepewnie interweniuje Krzysztof Jamowski.
29' GOL! (2-0)- Kontra "WN" - Tomasz Markowski podaje do Damiana Madeja, a ten technicznym strzałem podwyższa prowadzenie swojej ekipy.
30' Niemalże z zerowego konta w słupek uderza Tomasz Markowski!
31' Na rzut rożny strzał Damiana Madeja przenosi goalkeeper "Galaktikoss".
32' GOL! (3-0) - Po podaniu Damiana Madeja na strzał z dystansu decyduje się Adam Smarzyński i futbolówka po odbiciu się od słupka wpada do siatki!
34' Z rzutu wolnego wprost w mur uderza Damian Madej, niestety po tym uderzeniu z bólu zwija się Daniel Ferenz.
37' GOL! (3-1) - Z pola karnego na bramkę uderza Grzegorz Suchy i piłka po rękach Sierakowskiego wpada do siatki.
38' Za zagranie piłki ręką w polu karnym sędzie wskazuje na "wapno".
38' GOL! (3-2) - Do "jedenastki" podchodzi Grzegorz Suchy i jego strzał wpada do bramki. Bliski obrony karnego był Maciej Sierakowski, lecz futbolów po jego nodze wpadła do siatki.
38' GOL! (4-2) - Błyskawiczna odpowiedź "WN" i Tomasz Markowski strzałem w długi róg ponownie pokonuje Jamowskiego.

Niemal przez całe spotkanie stroną dominującą była ekipa Andrzeja Jaskowskiego, lecz w ostatnich minutach nieco się rozluźniła i rywale wbili im dwa gole. Na szczęście wcześniej udało się zdobyć trzy (a później jescze jedną) i "WN" zgarnął zasłużony komplet! W następnym spotkaniu "Biało-czarni" zmierzą się w starciu sezonu ze Specem i być może wynik tej potyczki zadecyduje o mistrzowskim tytule! Kolejnym rywalem Budowlanki będzie zamykający ligową stawkę Solid!