17.05 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Pasternak
Wielka Niewiadoma
3 : 1
( 3 : 0 )
Skład: Fleming, Fleming, Kalemba, Dranka, Wojciech, Matlak, Kruszelnicki, Pławiński, Węgrzyn
Skład: Biegański, Ciupiński, Sierakowski, Smarzyński, Markowski, Mierzwa, Jaskowski, Korecki
3' Dominik Wojciech
10' Piotr Matlak
19' Richard Fleming
27' Cian Fleming
15' Grzegorz Korecki
18' Andrzej Ciupiński
20' Andrzej Ciupiński
Zawodnik meczu: Andrzej Ciupiński (Andrzej był aktywny przez całe spotkanie i grał chyba najbardziej konkretnie ze swoich kolegów. Popularny "Leon" strzelił dwa ważne gole. Wyróżnić trzeba także obu bramkarzy. )

Na chwilę obecną najlepszą sytuacje wyjściową, w kwestii objęcia fotelu lidera ma Wielka Niewiadoma, która, patrząc na ligową czołówkę - rozegrała dotychczas jedno spotkanie mniej i jeżeli w nim zwycięży, to wskoczy na ligowy szczyt. Ekipa Andrzeja Jaskowskiego wydaje się być w lepszej formie od "wielkiej trójki" z poprzedniego sezonu, czyli Szpilmacherów, Cloud'a i Speca, ale musi to udowadniać w każdym kolejnym pojedynku! W tym najbliższym WN podejmie beniaminka - BNY Mellon, który co prawda ostatnio doznał premierowej porażki w WLB z Bratem Albertem, to jednak potrafi grać w piłkę i dopóki będzie miał szanse, to powalczy o jak najlepszą lokatę na koniec sezonu. Wygrać z tak utytułowanym zespołem jak Wielka Niewiadoma będzie niezwykle trudno. Ten nie tylko może pochwalić się posiadaniem najlepszej ofensywy, ale także jednej z lepszych defensyw w pierwszej lidze. Jeżeli "BoNeY" stanie na wyżynach swoich umiejętności i zneutralizuje wszystkie atuty swojego przeciwnika, to pokusi o zdobycz punktową. Jeżeli to się nie uda - to liderzy WN-u, czyli Andrzej Jaskowski i Damian Madej poprowadzą swój zespół do kolejnego triumfu!

3' Dominik Wojciech nie zgadza się z decyzją sędziego Damiana Pasternaka. Daje temu wyraz niezadowolenia i zostaje ukarany żółtą kartką.
4' Strzał Andrzeja Jaskowskiego sprzed pola karnego przelatuje nad poprzeczką bramki BNY Mellon.
9' Piotr Matlak urywa się obrońcy i oddaje strzał po ziemi, sprzed pola karnego, po którym futbolówka mija bramkę Wielkiej Niewiadomej.
10' Cian Fleming chciał wymusić rzut karny w polu karnym WN-u. Koledzy gracza BNY Mellon są zdania, że sędzia powinien wskazać na wapno. Najgłośniej manifestuje to Matlak, nie ukrywając niezadowolenia z decyzji arbitra i zostaje ukarany żółtym kartonikiem.
12' Techniczny strzał Adama Smarzyńskiego sprzed pola karnego i piłkę pewnie chwyta Tomasz Węgrzyn.
15' (1:0) - Jaskowski z rzutu wolnego pośredniego podaje piłkę do lepiej ustawionego Grzegorza Koreckiego, który huknął jak z armaty i futbolówka po rykoszecie od obrońcy ląduje w sieci tuż pod poprzeczką.
18' (2:0) - Smarzyński z wolnego na prawe skrzydło podaje do Markowskiego, ten wystawia piłkę Andrzejowi Ciupińskiemu, a ten strzałem z bliskiej odległości, przy słupku pokonuje Węgrzyna.
19' Korecki wyprzedza R.Fleminga, a ten w bardzo nieładny sposób go fauluje - atakując od tyłu - otrzymuje czerwony kartonik.
20' (3:0) - Smarzyński do Ciupińskiego, a ten podwyższa prowadzenie WN-u.
23' Kontra BNY Mellon. Dranka prostopadle zagrywa do Kalemby, ten staje oko w oko z Maciejem Sierakowskim i przegrywa ten pojedynek!
25' Jaskowski mija obrońcę i oddaje strzał, po którym piłkę na raty chwyta bramkarz.
27' (3:1) - Kalemba prostopadle podaje piłkę do C.Fleminga, a ten strzałem obok wychodzącego bramkarza - pakuje futbolówkę do siatki.
29' Płaski strzał Koreckiego i piłkę przed siebie zbija Węgrzyn. Do odbitej futbolówki dopada Markowski i przenosi ją nad poprzeczką.
31' Instynktowna interwencja Sierakowskiego po strzale C.Fleminga z najbliższej odległości!
35' Płaski, mocny strzał Wojciecha z dystansu i piłkę pewnie chwyta bramkarz.
36' Kontra WN-u. Mierzwa do Koreckiego, a ten z bliska uderza wprost w Węgrzyna!
38' Słupek po strzale Markowskiego!
39' Udane piąstkowanie Sierakowskiego po strzale C.Fleminga z główki.

Pierwsza połowa należała do Wielkiej Niewiadomej, która co prawda nie grała wielkiego meczu, ale w przeciwieństwie do rywali, nie skupiała się głównie na pracy arbitra i wypracowała sobie bezpieczną przewagę. Dopiero w drugiej odsłonie beniminek wziął się do roboty i gdyby zachował lepszą skuteczność, mógłby pokusić się przynajmniej o punkt. Koniec końców to ekipa Andrzeja Jaskowskiego znowu zwyciężyła i wskoczyła na fotel lidera. Kolejne pary meczowe obu tych ekip to: Wielka Niewiadoma - FC Budowlanka oraz Victoria Wrocław - BNY Mellon.