16.05 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Pyzik, Mrowiec, Seifert, Wróbel, Mikołajec, Carvalho Leal, Elgun, Rejczak, Carqueira Pereira
Skład: Gołos, Szewczyk, Gołos, Grabowski, Hauzer, Anioł, Kalinowski, Kaban, Kalinowski
19' Piotr Mikołajec
37' Dawid Mrowiec
2' Marcin Grabowski
8' Arkadiusz Gołos
17' Marcin Grabowski
18' Piotr Szewczyk
20' Arkadiusz Gołos
22' Piotr Szewczyk
24' Łukasz Hauzer
29' Marcin Grabowski
35' Krzysztof Kalinowski
37' Arkadiusz Gołos
39' Arkadiusz Gołos
40' Radosław Gołos (Rzut karny)
Zawodnik meczu: Piotr Szewczyk (Piotrek był kreatorem gry Szpilmacherów. Przez niego przechodziła niemalże każda akcja "Szpilek". Zawodnik ten strzelił dwa gole, zanotował trzy asysty, a także wywalczył karnego. Wyróżnić trzeba także Marcina Grabowskiego i Arkadiusza Gołosa. )

Oj jak nieprzewidywalna potrafi być piłka nożna. Jesienią Szpilmacherzy i Cloud FC były zespołami wiodącymi we Wrocbalowej Lidze Biznesu i zajęły ostatecznie, odpowiednio drugie i trzecie miejsce na koniec zmagań. Obecnie z tej formy praktycznie nic nie pozostało. "Szpilki" znajdują się w strefie spadkowej z zaledwie trzema oczkami w dorobku, dawny IBM Blue ma dwa punkty więcej, co pozwala mu piastować dziewiątą lokatę. Jedni i drudzy są zatem uwikłani w walkę o utrzymanie i jeżeli chcą sobie je jak najszybciej wywalczyć, nie mogą podzielić się punktami w bezpośrednim pojedynku, ba - nie mogą pozwolić sobie na porażkę. Oznacza to, że obie te ekipy we wtorkowy wieczór - zrobią wszystko, aby móc cieszyć się z odniesienia wygranej. W poprzedniej rundzie, w bezpośrednim pojedynku kibice byli świadkami remisu - 2:2. Jak będzie tym razem? Zobaczymy.

2' (1:0) - Krzysztof Kalinowski pod bramką wypatruje lepiej ustawionego Marcina Grabowskiego, a ten z bliska pakuje piłkę do "pustaka".
3' Piotr Mikołajec oddaje strzał sprzed pola karnego, po którym piłka przelatuje tuż obok słupka.
5' Płaskie uderzenie Piotra Szewczyka po ziemi - nogami broni Krzysztof Wróbel.
7' Pozornie niegroźny strzał Hugo Miguela Cerqueiry Pereiry z rzutu wolnego i...niepeewną interwencją popisuje się Rafał Anioł, który mógł wrzucić sobie piłkę za "kołnierz". Na jego szczęście - futbolówkę udało się opanować.
8' (2:0) - Arkadiusz Gołos zabiera piłkę będącemu poza polem karnym Wróblowi i pakuje piłkę do pustej bramki.
12' Strzał Pawła Kalinowskiego z powietrza nieznacznie mija spojenie słupka z poprzeczką bramki Cloud FC.
16' (2:1) - Pereira zagrywa piłkę za plecy obrońców Szpilmacherów. Tam do piłki dopada Mikołajec i strzałem główką pokonuje Anioła, który chociaż wyciągnął się jak struna, to jednak nie miał szans na dobrą interwencje.
17' (3:1) - Odpowiedź "Szpilek" jest natychmiastowa. Grabowski po ziemi strzela z dalszej odległości i...futbolówka przelatuje pod podeszwą bramkarzowi.
18' (4:1) - Szewczyk technicznym strzałem sprzed pola karnego, przy słupku zaskakuje Wróbla.
19' (4:2) - Dawid Mrowiec sprzed pola karnego strzela tak, że Anioł odbija piłkę do boku. Do niej w porę dopada Mikołajec i umieszcza futbolówkę w sieci.
20' (5:2) - Hauzer do A.Gołosa, a ten z bliska strzelając nie daje żadnych szans bramkarzowi.
21' Szewczyk strzałem przy słupku zaa pola karnego stara się zaskoczyć Wróbla, ale ten w końcu notuje udaną interwencję i i odbija piłkę do boku.
22' (6:2) - P.Kalinowski wypatruje w polu karnym Szewczyka i podaje mu futbolówkę. Ten wie co z nią uczynić i strzałem od słupka pokonuje Wróbla.
24' (7:2) - Ładna klepka "Szpilek". Grabowski do Hauzera, który z bliska umieszcza futbolówkę w bramce.
26' Szewczyk w tempo podaje do Grabowskiego. Ten zabiera się z piłką i oddaje płaski strzał z prawej strony, po którym dobrze nogami interweniuje Wróbel.
28' Mocne uderzenie Grabowskiego z woleja przelatuje obok słupka.
29' (8:2) - Kaban idealnie rorzuca piłkę na lewą stronę do Grabowskiego, a ten strzałem z powietrza, obok wychodzącego bramkarza - kompletuje hattricka.
33' Po rzucie rożnym rozegranym przez jednego z zawodników w czerwonych koszulkach do piłki na przedpolu dopada Grabowski i oddaje strzał po którym bramkarz przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
35' (9:2) - Szewczyk na wolne pole podaje do K.Kalinowskiego, a ten mając przed sobą tylko golkipera, strzałem przy dalszym słupku go pokonuje.
37' Strzał Mikołajca z powietrza - mija dalszy słupek bramki Szpilmacherów.
37' (10:2) - Grabowski mija obrońcę, bramkarza i wystawia piłkę A.Gołosowi, a ten pakuje ją do pustej bramki.
37' (10:3) - Mrowiec precyzyjnym uderzeniem przy słupku zaa pola karnego - pokonuje Anioła.
39' (11:3) - Grabowski do A.Gołosa, a ten strzela czwartego gola w tym spotkaniu.
40' (12:3) - Rzut karny dla Szpilmacherów za faul Szewczyku! Do jego wykonania podchodzi R.Gołos i strzałem od słupka zaskakuje Wróbla. Po tym stałym fragmencie gry sędzia Tomasz Pondel kończy zawody!

Szpilmacherzy po trzech porażkach z rzędu w końcu się przełamali i to w fenomenalnym stylu. Drużyna Pawła Kalinowskiego rozbiła brązowego medalistę z jesieni i wydostała się ze strefy spadkowej, kosztem właśnie...ekipy Łukasza Jarowskiego. Ta zagrała dzisiaj bardzo słabo i ciągle uwikłana jest w walkę o pozostanie w elicie. Następne pary meczowe obu tych ekip to: M-Power - Szpilmacherzy oraz Cloud FC - Industrial Solutions Group.