16.05 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Witkowski, Asaad, Kocur, Tomczyk, Szmigiel, Osewski, Soberka, Burda, Duda, Sośnicki, Konieczny, Duda, Tomczyk, Tomczyk
Skład: Iwanicki, Lubczyński, Jamowski, Suchy, Studnicki, Ferenz, Ślazyk
14' Nażad Asaad
28' Nażad Asaad
29' Jacek Kocur
33' Dominik Tomczyk
36' Radosław Osewski
39' Mateusz Witkowski
Zawodnik meczu: Nażad Asaad (Nażad był nie do zatrzymania dla bloku defensywnego Budowlanki. Raz po raz nękał obrońców tej drużyny, spotkanie zakończył zdobyciem trzech bramek i zanotowaniem asysty. Wyróżnić należy także Marka Koniecznego. )

Nie przestaje zaskakiwać Budowlanka, która po pięciu kolejkach lideruje w tabeli pierwszej ligi i zmierza, przynajmniej, ku medalom na koniec sezonu. Zespół Tomasza Iwanickiego doznał w tym sezonie zaledwie jednej porażki i nie będzie chciał doświadczać tego gorzkiego smaku jeszcze raz. Lider "skrzyżuje rękawice" z debiutantem - M-Power, który mimo dość głośnych zapowiedzi - zamiast bić się o strefę medalową - obecnie uwikłany jest w walkę o pozostanie w elicie. Gracze Mateusza Witkowskiego nie grają złej piłki, ale ich niewątpliwym problemem jest zbyt mało szczelna defensywa, która broni lepiej tylko i wyłącznie od SolidGrowth Finance. Mecz z FCB będzie dla M-Powera trudnym sprawdzianem, ale jeżeli go zdadzą to przynajmniej na moment - odetchną z ulgą, oddalając się nieco od strefy spadkowej. Czy drużynie tej uda się powstrzymać bramkostrzelnego Grzegorza Suchego i znaleźć sposób na fenomenalnego między słupkami - Krzysztofa Jamowskiego? Budowlanka zagra dzisiaj z zaledwie jedną zmianą, zaś M-Power może pochwalić się tym, że zjawił się przy Skwierzyńskiej w najmocniejszym składzie.

2' Strzał Nażada Asaada z dystansu przelatuje tuż obok słupka bramki Budowlanki.
6' Odnotowujemy także pierwszy strzał autorstwa rywali M-Power. Swoich sił uderzeniem z dalszej odległości próbuje Tomasz Iwanicki, ale futbolówka po nim mija bramkę przeciwników.
8' (0:1) - Marek Konieczny w tempo, w pole karne zagrywa piłkę do Asaada, który mija obrońcę i precyzyjnym, mocnym strzałem przy słupku znajduje sposób na pokonanie Krzysztofa Jamowskiego.
11' Wracający pod bardzo długiej kontuzji – Jacek Kocur jest w tym spotkaniu dosyć aktywny. Strzał obrońcy M-Power'a po ziemi Jamowski pewnie chwyta do "koszyczka".
12' Wrzutka Iwanickiego z rzutu rożnego w pole karne. Tam najwyższej do tego zagrania wyskakuje Grzegorz Suchy i oddaje strzał z główki – obok słupka.
14' (0:2) - Co za piękna klepka ekipy Mateusza Witkowskiego. Asaad – Konieczny – Asaad i ten ostatni uderzeniem do pustej bramki – podwyższa prowadzenie swojej drużyny, tym samym notując dublet.
17' Suchego uderzenie po ziemi, z prawej strony przelatuje tuż obok bramki strzeżonej przez Ireneusza Szmigiela.
23' Daniel Ferenz prostopadle piłkę do Damiana Ślazika, a ten mając przed sobą tylko i wyłącznie bramkarza – oddaje mocny strzał, po którym instynktownie interweniuje Szmigiel.
24' Po tym uderzeniu Ślazik doznaje bolesnej kontuzji i na plac boju już w tym meczu nie wróci, a jego drużyna będzie do końca spotkania musiała radzić sobie bez zmian.
27' Suchy na wolne pole zagrywa do Iwanickiego, a strzał kapitana Budowlanki, z powietrza – nieznacznie mija bramkę rywali.
28' (0:3) - Asaad podaje piłkę do Marcina Soberki, który mu ją odgrywa, a gracz z numerem "15" strzałem z najbliższej odległości, po ziemi, przy słupku – pokonuje Jamowskiego.
29' (0:4) - M-Power gra w tym spotkaniu koncertowo i zadaje Budowlance kolejny cios. Asaad popędził lewą stroną, daleko w tyle zostawiając obrońcę. Będąc w okolicach pola karnego zawodnik ten mija wychodzącego z bramki Jamowskiego i ma przed sobą pustą bramkę. Strzelec hattricka nie będzie jednak sam finalizował akcji, a odegra piłkę jeszcze do lepiej ustawionego Kocura, który z zimną krwią umieszcza ją w pustej bramce.
  30' Kocur z łatwością mija jednego z defensorów i kończy swoją indywidualną akcję strzałem – obok bramki.
33' (0:5) - Konieczny wypatruje w polu karnym Dominika Tomczyka, a ten mając przed sobą tylko bramkarza – niezbyt mocnym strzałem go pokonuje.
36' (0:6) - Konieczny notuje trzecią asystę w tym spotkaniu. Przed chwilą świetnym zagraniem obsłużył Tomczyka, a teraz równie dobrze podaje futbolówkę do Radosława Osewskiego, który umieszcza ją w pustej bramce.
39' (0:7) - Konieczny – Osewski – Witkowski i tą składną akcję finalizuje kapitan M-Power, który strzałem z pola karnego, "z piętki" pokonuje Jamowskiego.
40' Osewski zagrywa pod bramkę do lepiej ustawionego Dominika Dudy, ale młody zawodnik debiutanta nie korzysta z tego prezentu i z bliska uderza wprost w instynktownie interweniującego golkipera.

M-Power w końcu zjawił się na WLB w pełnym składzie, z Nażadem Asaadem, Markiem Koniecznym i Jackiem Kocurem i...rozbił liderującą stawce - Budowlankę. Ani przez moment zespół Tomasza Iwanickiego nie potrafił dojść do głosu, a podopieczni Mateusza Witkowskiego raz po raz punktowali swojego rywala. Debiutant zasłużenie wygrywa i zgarnia cenny komplet oczek, pokazując, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa tej wiosny. FCB mimo porażki nadal utrzymuje fotel lidera, ale może niebawem stracić go na korzyść Wielkiej Niewiadomej. Następne pary meczowe obu tych ekip to: M-Power - Szpilmacherzy oraz Wielka Niewiadoma - FC Budowlanka.