11.05 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Szałecki, Skiba, Pilarczyk, Szczęsny, Przydryga, Szymański, Pawłowski, Krzyżanowski, Gromko
Skład: Andrzejewski, Majak, Madera, Mosiński, Raś, Relich, Turek, Turek, Golonka
7' Grzegorz Skiba
37' Patryk Szczęsny
29' Dariusz Turek
31' Marcin Majak
Zawodnik meczu: Marcin Majak (Majak gol i asysta. Sprawa tytułu MVP jest oczywista!)

Po dwóch wygranych na początku, przyszły dwie kolejne porażki i dlatego Old Blue Angels, grając z przedostatnim w tabeli Solidem będzie chciało wrócić na ścieżkę zwycięstw. "Anioły" nie mogą jednak zlekceważyć teamu Rafała Pilarczyka, bo ten posiada w swoich szeregach jakość i udowodnił to nie tak dawno, sensacyjnie remisując ze Specem! Beniaminek liczy zatem na kolejne punkty, ale będzie musiał się mocno o takowe natrudzić. Zadaniem numer jeden będzie powtrzymanie bramkostrzelnych - Marcina Majaka i Dariusza Turka. Drugą rzeczą będzie "kąsanie" raz po raz nie najlepiej grającej na początku sezonu defensywy dowodzonej przez Łukasza Mosińskiego. Jakiego rezultatu będziemy świadkami w czwartkowy wieczór? Czy SolidGrowth pokaże, że podział punktów ze "Specami" nie był przypadkiem? Czy może znowu zejdzie z boiska pokonany? Przekonamy się!

2' Bramkarz SolidGrowth Finance z zimną krwią wymanewrował napastnika Old Blue Angles znaną i lubianą kombinacją w PESA kółko, krzyżyk, kwadrat i analog. Gdyby z tej akcji postał film trzeba byłoby go nazwać "Na krawędzi", bo zrobił to dosłownie na linii bramkowej. Bez ryzyka, w końcu nie ma zabawy.
5' Obie ekipy jak na pierwszoligowców przystało szanują piłkę rozgrywając ją dokładnie od własnego pola karnego. Brakuje jednak z jednej, jak i drugiej strony elementu szaleństwa, odważniejszego zagrania, by spotkanie nabrało rumieńców.
7' (0-1) Popularne "Złotówy" otwierają wynik za sprawą trafienia Grzegorza Skiby. Pomocnik SolidGrowth dostał fantastyczne podanie na skrzydło i uderzając po długim rogu zdobywa gola.
8' Dariusz Turek chciał skopiować wyczyn Skiby i w podobnej sytuacji stanął przed szansą na wyrównanie. Problem w tym, że w końcowej fazie nieczysto trafił w piłkę, która dość znacznie minęła lewy słupek bramki Szymańskiego.
11' Dariusz Szałecki zagrywa na głowę Rafała Pilarczyka, ale w akcję wmieszał się Łukasz Mosiński, który udanie piąstkuje przecinając podanie.
12' Pilarczyk zagrywa do Patryka Szczęsnego, ale jego uderzenie w ostatniej chwili zostaje wyblokowane przez kapitana Aniołów- Piotra Andrzejewskiego.
14' Kibice Niebieskich Aniołów, jak i wszyscy, którzy powierzyli swoje finanse "Złotówom" niecierpliwią się i głośno nawołują, by śmielej ruszyli do ataku. Oczywiście większą ochotę na bramkę mają podopieczni Andrzejewskiego, którzy nadal przegrywają jednym trafieniem.
17' Niebieskie Anioły zamknęły swoich przeciwnikow jak w hokejowym zamku. Piłka w końcu zostaje posłana na głowę Andrzejewskiego, któremu jednak zabrakło długości 2 łokci, by sięgnąć ją i wpakować do pustej bramki.
21' Początek drugiej odsłony to uważna gra w defensywie. Każdy zalążek groźnej akcji jest kasowany w zarodku lub w okolicach koła środkowego boiska.
23' Marcin Majak strzela z wolego z okolic 30 metra. Piłka po drodze zahacza o nogę jednego z piłkarzy SolidGrowth, prawie myląc Szymańskiego, który jednak popisał się refleksem i sparował uderzenie na rzut rożny.
24' Majak wykorzystuje jednego z defensorów Niebieskich Aniołów jako naturalną zasłonę, lecz jego strzał broni dobrze dysponowany tego dnia Szymański.
25' Tomasz Gromko do perfekcji opanował odbieranie piłki wślizgiem. Zrobił to dwukrotnie z rzędu, w tej samej sekwencji wprawiając wszystkich w osłupienie. Nawet takiego speca od obrony jak Fabio Cannavaro- gościnie komentującego to spotkanie dla Wrocbal TV.
29' (1-1) Majak związał sam trójkę obrońców Old Blue Angeles. Jego strzał został zatrzymany przez Szymańskiego, ale piłka trafiła pod nogi Dariusza Turka, a ten zdecydował się na strzał zza pola karnego i doprowadza do remisu!
30' Szczęsny brak szczęścia (hehehehszki) i tylko trafia w poprzeczkę.
31' (2-1) Majak show. Pomocnik Aniołów wpadł w pole karne, sugestywnym zwodem minął jednego z rywali i mając przed sobą już tylko golkipera bez najmniejszych problemów wpakował piłkę po krótkim rogu.
34' Pilarczyk uderza spod kolana zza pola karnego. Słuchać tylko jęk zawodu wśród kibiców, bo piłka leciała w prawe okienko, ale zabrakło 1,34 cm do szczęścia. Centrala poprawia, że było to 1,44 cm. W każdym razie brakło.
36' Tomasz Przydyryga uderza po koźle z pierwszej piłki, ale Mosiński jest na posterunku.
37' Szczęsny zbyt gorliwie komentował decyzję arbitra, że ten w końcu pokazał mu żółty kartonik.
39' Szymański przecina groźne dośrodkowanie. Ma przy tym furę szczęścia, bo po jego piąstkowaniu futbolówka znalazła się pod nogami Andrzejewskiego, któy jednak zamiast w bramkę, kopnął ją w orbitę.

Wyrównany mecz, lecz odrobinę więcej jakości, zwłaszcza w drugiej odsłonie, mieli podopieczni Piotra Andrzejewskiego, którzy za sprawą fenomenalnej gry Marcina Maja zapewnili sobie cenne trzy punkty. Złotówy w następnej serii gier zmierzą się z Victorią Wrocław, a Niebieskie Anioły podejmą mistrza ligi- FC Spec.

autor: BartoszTęsiorowski