11.05 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
( 0 : 0 )
Skład: Kras, Kędzierski, Ciota, Nakielski, Matuszyk, Rejmer, Brzęczek, Moskal, Stachura, Galuś
Skład: Szymczyk, Ślusarczyk, Iwanicki, Kiełkowski, Jamowski, Suchy, Michałowski, Gawin, Studnicki, Ferenz
37' Mariusz Gawin
Zawodnik meczu: Mariusz Gawin (Złote trafienie tuż po wejściu na boisko przerywające serię 28. meczów bez porażki Speca-zdecydownie warte jest tytułu MVP. W dodatku Gawin miał na sobie patriotyczną koszulkę czym zaskarbił sobie naszą sympatię.)

Mało kto spodziewałby się, że w szóstej kolejce sezonu hitowym starciem będzie pojedynek Speca z Budowlanką, czyli lidera z wiceliderem. Obie te drużyny w tabeli dzieli różnica jednego punktu i w razie ewentualnej wygranej "Galactikos", wtedy te nie tylko wskoczyłoby na fotel lidera, ale przede wszystkim przerwałoby fenomenalną serię "Speców" - 28 spotkań z rzędu bez porażki. Jednakże do wygranej nad teamem Grzegorza Kędzierskiego jeszcze daleka droga, bo przecież pamiętajmy, że obrońca tytułu to marka sama w sobie i po ostatnim sensacyjnym remisie z SolidGrowth Finance, nie tylko nikogo nie zamierza lekceważyć, ale planuje znowu kroczyć od wygranej do wygranej. W historii FCB jeszcze ani razu nie wygrało ze Specem, ale będąc na fali będzie chciało to uczynić właśnie w najbliższy czwartek. Czy to mu się uda? Kto będzie górą w pojedynku snajperów - Jakub Rejmer czy Grzegorz Suchy? Odpowiedź na te i inne pytania poznamy niebawem.

2' Budowalnka, jak na mistrzów swego fachu przystało, rozpoczęli spotkanie murując dostęp do własnego pola karnego i wyczekują na najmniejszy błąd podopiecznych Grzegorza Kędzierskiego.
4' Mamy czwartą minutę i żadna z ekip nie może osiągnąć przewagi w środku pola. Strzałów celnych naliczyliśmy 0 (słownie:zero).
5' I nadal ten stan rzeczy się utrzymuje, ale ogromna w tym "zasługa" Jakuba Rejmera, który tylko w znany sobie sposób zaprzepaścił doskonałe podanie od Piotra Galusia.
8' Grzegorz Suchy wziął na raz obrońcę FC Spec, ten próbował go nieprzepisowo powstrzymywać, ale pomocnik Galacticos to chłop jak dąb, więc utrzymał się na nogach. Po chwili dograł dokładną piłkę do niepilnowanego Tomasza Iwanickiego, lecz jego strzał jest zbyt lekki, by sprawił problemy Kędzierskiemu.
10' Klepka Suchego z Mariuszem Gawinem. Ten ostatni po próbuje pokonać Kędzierskiego, ale doświadczony bramkarz Speca nie z takimi kozakami miał do czynienia w swojej bogatej amatorskiej karierze.
12' Rejmer uderza zza pola karnego, ale zabrakło by wiatr powiał bardziej z zachodu niż wschodu i piłka dość znacznie mija świątynie Krzysztofa Jamowskiego.
14' Jamowski oprócz imponującej bluzy z nostaligcznych lat 90-tych- żywo przypominającej czasy świetności Jose Luisa Chilaverta, jest także bardzo ogarnięty w swoim bramkarskim fachu. Jego przytomny wślizg sprawił, że zażegnał niebezpieczeństwo pod własnym polem karnym.
17' Suchy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niezbyt czysto trafia w piłkę, marnując setkę na otworzenie wyniku. "Setek" natomiast nie marnują sympatycy Galacticos, którzy licznie zjawili się, by dopingować swoją ekipę.
18' Spece rozmontowali defensywę Budowlanki, lecz w ostatecznym rozrachunku Jamowski po raz kolejny może unieść pięść w geście triumfu. Jego interwencja zapobiegła utracie bramki po strzale Rejmera, który został uruchomiony podaniem przez Piotra Brzęczeka.
19' Budowlanka używa pewnego popularnego łacińskiego słowa na "K" średnio, co w drugim zdaniu. Według naszych statystyków jest to nieoficjalny rekord lingwistyczny wrocbala.
20' Na sam koniec pierwszej części meczu Gawin stanął przed szaną na zdobycie gola, ale zbyt się podpalił po tym jak dostał ładne podanie od Suchego i kropnął futbolówkę zza ogrodzenie ku rozpaczy rezerwowego Budowlanki, który musi ją teraz zlokalizować.
20' Kibice Galacticos w sile 8 osób, 12 butelek piwa, jednej pięknej damy z terierkiem są gotowi na drugą połowę i przerwnie passy 28 meczów bez porażki Speców. Czy się uda?
21' Początek drugiej odsłony mają obiecujący. Rafał Michałowski zagrał do niepilnowanego Suchego, a ten miał dość miejsca i czasu, by oddać strzał, który ostatecznie o 1,25 centymetra ląduje nad poprzeczką. To była najlepsza, jak do tej pory, okazja Budowlanki w tym spotkaniu.
23' Spece również zmarnowali spektakularnie najlepszą szansę na otwarcie wyniku. Rejmer zagrał penetrującą piłkę idealnie na nogę Galusia, lecz pomocnik "Żółto-czarnych" przegrał bezpośredni pojedynek z Jamowskim, co skwitował obraźliwą nazwą na kobietę lekkich obyczajów.
26' Suchy z uporem maniaka próbuje pokonać Kędzierskiego, ale golkiper Speców wyszedł w tempo skracając kąt, dzięki czemu maksymalnie pomógł sobie w tej sytuacji i wyszedł z niej zwycięsko.
27' Podopieczni Kędzierskiego zachodzą w głowę jak skruszyć szczelny mur Budowlanki. Jednak piłkarze Galacticos musieli obejrzeć nie jeden odcinek popularnej bajki "Bob budowniczy", bo zaporę, którą skonstruowali-jest solidna jak stal.
30' Kapitalna szansa Budowlanki! Daniel Ferenz zagrywa na skrzydło do Krzysztofa Studnickiego, który uwalnia się spod opieki obrońcy i mając przed sobą już tylko bramkarza strzela minimalnie obok słupka.
33' Mówią, że do trzech razy sztuka, ale w przypadku mistrza ligi ta zasada nie obowiązuje. Najpierw strzał Rejmera broni Jamowski, z dobitką pomaga mu Studnicki wybijając futbolówkę z linii bramowej. Piłka spada jeszcze pod nogi Matuszczyka, który jednak przenosi ją wyraźnie nad poprzeczką.
35' Jerzy Ciota zagrywa do Galusia, a ten na środek do Tomasza Moskala, obróconego plecami do Jamowskiego. Po tym jak otrzymał futbolówkę szybko się z nią obraca, ale golkiper Budowlanki w porę zdążył z interwencją.
37' (1-0) Co za historia. Budowlanka na prowadzeniu! Galacticos w ostatnich minutach zostali zepchnięci do defensywy, ale zebrali siły na jeszcze jeden skuteczny kontratak. Bramkę zdobywa Gawin, dosłownie 10 sekund po tym jak wszedł na boisko. To się nazyw prawdziwe wejśćie smoka. Bruce Lee karate mistrz pęka z dumy.
37' Spec szybciutko mógł odrobić straty, ale na posterunku był Jamowski, który tym razem musiał sobie poradzić ze strzałem Moskala.
38' Nakielski z dystansu, ale jego próba znalazłaby uznanie w kręgach fanów NFL.
39' Spece całkowicie się odsłonęli narażając się na kontrę. Po jeden z nich Gawin miał szansę ustrzelić dublet, ale Kędzierski paruje futbolówkę na rzut rożny.
40' Arbiter parzy na zegarek i kończy spotkanie!

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra eksperci telewizyjni wieszczyli, że starcie Budowlanki z FC Spec będzie ozdobą i najlepszą wizytówką WLB1. I tak też było. Galacticos może nie sprawili sensacji, ale dużą niespodziankę już tak, przerywając fantastyczną serię 28 spotkań bez porażki podopiecznych Kędzierskiego. W całym spotkaniu padła tylko jedna bramka, ale żaden z postronnych obserwatorów nie mógl narzekać na nudę. Niski wynik jest zasługą obu bramkarzy, a także niezbyt dobrze nastawionych celowników snajperów Galacticos i "Żółto-czarnych".

autor: BartoszTęsiorowski