10.05 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Pasternak
( 1 : 1 )
Skład: Sapa, Sokołowski, Gołos, Hauzer, Anioł, Kalinowski, Kaban, Przybyszek, Kalinowski, Krysiak, Kuś
Skład: Słowiński, Gruszka, Stasiak, Kozioł, Banaś, Jagodziński, Zawada, Kloczkowski
10' Arkadiusz Gołos
24' Paweł Kalinowski
30' Łukasz Hauzer
6' Grzegorz Kozioł
8' Dawid Kloczkowski
38' Marcin Stasiak
40' Miłosz Jagodziński
Zawodnik meczu: Marcin Stasiak (Dla Marcina było to pierwsze spotkanie w sezonie, ale był najaktywniejszym graczem swojej drużyny. Nie tylko mocno pracował w defensywie, ale udanie podłączał się do ofensywy. Mecz zakończył z golem i asystą. Brawa należą się też T.Słowińskiemu.)

Obecny sezon Szpilmacherzy praktycznie mogą spisać na straty. Wicemistrz z jesieni ma zaledwie trzy punkty w dorobku i już trzykrotnie schodził z boiska pokonany. Oznacza to, że o powtórzenie wyczynu sprzed roku będzie niezmiernie ciężko, a jeżeli "Szpilki" nie zaczną jak najszybciej punktować, to paradoksalnie mogą "włączyć się" do walki o...utrzymanie. O przełamanie, drużyna Pawła Kalinowskiego powalczy z Tomtexem, z którym, patrząc na historię gier w WLB, ma bardzo korzystny bilans spotkań. Dotychczas "Połączeni Piłką" trzykrotnie przegrali, odpowiednio 2:5, 0:6 i 0:7 i teraz mają najbardziej realną szansę od lat, aby się odkuć. Team Michała Pondla walczy co prawda o zapewnienie sobie szybkiego utrzymania, ale start sezonu ma dość udany i na pewno będzie chciał zwyciężyć nad Rafałem Aniołem i jego kolegami. Czy ta sztuka mu się uda? Czy jednak "Szpilki" pokażą klasę i znajdą sposób na pokonanie Tomasza Słowińskiego i spółki?

2' Marcin Stasiak zabiera się z piłką na lewej stronie, mija obrońcę i będąc w okolicach pola karnego decyduje się na uderzenie, które przelatuje obok dalszego słupka bramki Szpilmacherów!
3' Sebastian Zawada w tempo zagrywa do Grzegorza Kozła, a ten mając przed sobą tylko Rafała Anioła uderza po ziemi, tak, że golkipera nogami zbija futbolówkę na rzut rożny.
3' Łukasz Hauzer obraca się z obrońcą na plecach i oddaje strzał po ziemi, po którym czujnie interweniuje Tomasz Słowiński, zbijając piłkę na na róg.
5' Zawada sprzed pola karnego uderza - tuż nad poprzeczką.
6' (1:0) - Zawada z lewej strony centruje piłkę w pole karne. Gdy wydawało się, że ta padnie łatwym łupem Anioła, wtedy bramkarz "Szpilek" popełnia błąd, obija futbolówkę przed siebie i jego pomyłkę bezlitośnie wykorzystuje Kozioł, mocnym strzałem pod poprzeczkę dając prowadzenie swojej drużynie.
8' Żółtą kartką za faul na jednym z obrońców ukarany zostaje Dawid Kloczkowski.
9' Mariusz Krysiak huknął z dystansu, a futbolówka po jego próbie przelatuje wysoko nad poprzeczką!
10' (1:1) - Krysiak z lewej strony potężnie uderza na bramkę, tak, że Słowiński z trudem odbija piłkę przed siebie. Do tej dopada niekryty w polu karnym Arkadiusz Gołos i płaskim uderzeniem doprowadza do remisu!
11' Kozioł prostopadle w tempo podaje do Stasiaka, ten staje w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale jego strzał znowu przelatuje obok słupka. Oj nie mają dzisiaj skuteczności podopieczni Michała Pondla.
12' Wrzutka Pawła Kalinowskiego z autu w pole karne. Tam obrońcom urywa się Krysiak i oddaje strzał z główki, po którym futbolówka przelatuje nad poprzeczką.
13' Stasiak w tempo do Kozła, a ten z bliska uderza obok bramki.
16' Centra Hauzera w pole karne, gdzie w zamieszaniu na sytuacyjne uderzenie decyduje się Kamil Sokołowski, ale nie jest w stanie zaskoczyć instynktownie interweniującego Słowińskiego.
19' Kloczkowski ze skrzydła schodzi z piłką do środka i oddaje strzał po ziemi, który przelatuje obok bramki.
21' Zawada z rożnego zagrywa górną piłkę w pole karne "Szpilek". Tam pozycję wygrywa Kloczkowski i oddaje strzał z główki, po którym futbolówka przelatuje nad poprzeczką.
22' Niewidoczny dotychczas Szczepan Kuś staje przed szansą na gola. Zawodnik ten wychodzi w sytuacji sam na sam ze Słowińskim, mija go, ale jego strzał z dość ostrego kąta mija słupek bramki "Połączonych Piłką".
23' Sokołowski uderzeniem z połowy boiska stara się zaskoczyć Słowińskiego, ale ten jest czujny i na raty je wyłapuje.
24' Kalinowski z łatwością ogrywa Zawadę i mając przed sobą tylko Słowińskiego, oddaje strzał "ze szpica", po którym nogami piłkę do boku zbija Słowiński.
24' Kalinowski dość ostro fauluje wychodzącego na czystą pozycję Kloczkowskiego i zostaje ukarany żółtą kartką.
29' Kozioł w tempo zagrywa do Miłosza Jagodzińskiego, ale strzał młodego zawodnika Tomtexu przelatuje obok słupka.
30' Stasiak huknął z dystansu, tak, że z trudem Anioł odbija piłkę do boku. Do niej dopada Jagodziński, "łamie akcje" do środka, tym samym zwodząc jednego z defensorów i finalizuje akcje strzałem - niecelnym - obok bramki.
30' Hauzer dopuszcza się symulacji w polu karnym Tomtexu i sędzia Pasternak karze go żółtą kartką.
33' Składna akcja Tomtexu. Kloczkowski podaje piłkę do lepiej ustawionego Kozła, a ten mając przed sobą niemalże pustą bramkę, przenosi ją nad poprzeczką.
34' Kozioł sprzed pola karnego uderza - Anioł łapie futbolówkę do "koszyczka".
38' (2:1) - Kontratak Tomtexu. Zawada w pole karne do Kozła, ten zagrywa wzdłuż bramki do Stasiaka, który kapitalnie zamyka akcje, strzałem do "pustaka". Tomtex na prowadzeniu, czy Szpilmacherów będzie stać jeszcze na doprowadzenie do wyrównania?
40' (3:1) - Nic bardziej mylnego, bowiem to "czerwoni" w samej końcówce dobijają swojego przeciwnika po szybkim kontrataku. Stasiak prostopadle zagrywa w pole karne do Jagodzińskiego, a ten zaskakującym strzałem piętką pokonuje Anioła!
40' Krysiak po raz kolejny w tym meczu stara się zaskoczyć Słowińskiego, ale ten znów jest dobrze ustawiony i z trudem odbija piłkę przed siebie.

Dla kibica zgromadzonego przy Skwierzyńskiej spotkanie Tomtexu ze Szpilmacherami było niezwykle zacięte, intensywne i pełne w podbramkowe sytuacje. Z przebiegu meczu remis wydawałby się najbardziej sprawiedliwy, ale to "Połączeni Piłką" w końcówce spotkania wzięli sprawy w swoje ręce i strzelając dwa gole - zapewnili sobie zwycięstwo. Tym samym przełamali fatum "Szpilek" i wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli. Zespół Pawła Kalinowskiego jest w kryzysie i (jak się później okazało swój mecz wygrał Cloud) pokłosiem tego jest miejsce w...strefie spadkowej! Kolejny mecz Tomtexu to starcie z SolidGrowth Finance, zaś Szpilmacherzy o przełamanie powalczą z Cloud FC.