08.05 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Andrzej Janikowski
1 : 4
( 0 : 1 )
Skład: Gudra, Karczewski, Rozwadowski, Biel, Bocian, Banaś, Sowa, Tatarzyński
Skład: Lawless, Fleming, Kalemba, Wojciech, Matlak, Augustyniak, Sokół, Kruszelnicki, Węgrzyn
17' Mateusz Gudra (Rzut karny)
25' Konrad Tatarzyński
27' Dawid Sowa
34' Rafał Biel
37' Damian Karczewski
40' Tomasz Węgrzyn
Zawodnik meczu: Anna Bocian (Nie widzieliśmy co prawda ostrzału bramki BA, ale zdarzały się momenty kiedy BNY dochodził do głosu, miał 100% sytuacje i nie potrafił zaskoczyć Ani. Bocian irytowała rywali tym, że łapała niemal wszystko, poza tym kapitalnie rozgrywała piłkę.)

Po kilkutygodniowej przerwie, do grania we Wrocbalowej Lidze Biznesu, wróci debiutant - Brat Albert. Zespół Macieja Gudry, początek sezonu może zaliczyć do udanych i co prawda poznał już smak zarówno pierwszoligowego zwycięstwa, remisu, jak i klęski, to jednak nadal stawiany jest w roli faworyta do zdobycia medali na koniec sezonu. Po ciężkich meczach z Tomtexem, Wielką Niewiadomą i Specem, teraz "zielonych" czeka równie ciężki pojedynek, z trzecim w stawce BNY Mellon. Ekipa Michała Dranki nie poznała jeszcze smaku wrocbalowej porażki, ale już dwukrotnie punkty tej wiosny zgubiła. Nie zmienia to faktu, że beniaminek mierzy wysoko i zamierza powalczyć o medale na koniec zmagań. Już nie możemy doczekać się boiskowych pojedynków pomiędzy Damianem Karczewskim a Piotrem Kalembą, czy też Mateusza Gudry z Dominikiem Wojciechem. Miejmy nadzieje, że w poniedziałkowy wieczór emocji nie zabraknie i będziemy świadkami wspaniałego widowiska.

1' Mocny płaski strzał Richarda Fleminga z prawej strony i nogami instynktownie interweniuje Anna Bocian.
2' Dominik Wojciech huknął z rzutu wolnego i Bocian opuszkami palców przenosi futbolówkę nad poprzeczką,.
4' Uderzenie Rafał Biel zaa pola karnego i piłkę na raty broni Peter Lawless.
10' Patryk Rozwadowski ma trochę miejsca przed polem karnym i decyduje się na uderzenie. Mamy rykoszet od obrońcy i piłka ląduje na słupku bramki BNY Mellon.
15' Biel staje przed szansą na zdobycie gola, ale jego uderzenie z pola karnego w ostatniej chwili blokuje...Mateusz Gudra.
16' Ręką w polu karnym zagrywa Miłosz Kruszelnicki i mamy rzutk karny dla Brata Alberta.
17' (0:1) - Do jego wykonania podchodzi Mateusz Gudra i strzałem po ziemi, przy słupku pokonuje bramkarza.
23' Wrzutka Wojciecha z autu w pole karne, a tam obrońcom urywa się Fleming i z główki uderza w słupek bramki BA.
25' Konrad Tatarzyński zostaje ukarany żółtą kartką przez sędziego Andrzeja Janikowskiego za faul taktyczny.
27' (0:2) - Obrońca chciał nabić jednego z napastników, ale robi to nieudolnie. Futbolówkę przemuje Dawid Sowa i strzałem po ziemi, obok wychodzącego golkipera podwyższa prowadzenie swojej drużyny.
31' Kruszelnicki dostaje piłkę za pley obrońców i oddaje strzał z woleja, który jest zbyt mało precyzyjny i słaby, aby zaskoczyć Annę Bocian.
33' Próba Rozwadowskiego z dystansu ląduje na bocznej siatce bramki BNY Mellon.
34' (0:3) - Tatarzyński prostopadle zagrywa do Biel, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem, strzałem przy słuipku zaskakuje Lawlessa.
35' Kruszelnicki prostopadle zagrywa w pole karne do Fleminga, ten przepuszcza piłkę, ale to nie zaskakuje dysponowanej Anny Bocian, która nogami odbija piłkę.
37' (0:4) - Karczewski-Biel-Karczewski i gracz z numerem "4" wchodzi z piłką do pustej bramki.
38' Kalemba za plecy obrońców zagrywa do Węgrzyna, a ten przegrywa pojedynek jeden na jeden z bramkarką Brata Alberta.
40' (1:4) - Wojciech z prawej strony mocno uderza na bramkę, Bocian odbija piłkę przed siebie. Do niej dopada Węgrzyn i strzałem z woleja, pod poprzeczkę pakuje piłkę do siatki.

Seria meczów BNY Mellon bez porażki zatrzymała się na piętnastu. Sposób na pokonanie beniaminka znalazł Brat Albert, który zaprezentował się zdecydowanie lepiej od swojego adwersarza i zgarnął zasłużony komplet punktów. Zespół Michała Dranki zagrał poniżej oczekiwań, był mało ruchliwy, niedokładny, a z czasem zamiast grać w piłkę, zajmował się wszystkim innym (krytykowanie decyzji sędziego, utarczki słowne z rywalami itp). To wszystko team Maćka Gudry wykorzystał i do lidera traci zaledwie trzy oczka. Tak czy siak ten rezultat sprawia, że sytuacja w pierwszej lidze nabiera rumieńców i emocji tutaj na pewno nie zabraknie. Następnym razem BNY Mellon zagra z Wielką Niewiadomą. Brat Albert z kolei już w piątek o kolejne punkty powalczy z Industrial Solutions Group.