27.04 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
Wielka Niewiadoma
Szpilmacherzy
2 : 3
( 0 : 2 )
Skład: Biegański, Smarzyński, Markowski, Fornal, Mierzwa, Jaskowski, Madej, Winniczuk
Skład: Gołos, Sapa, Fuławka, Sokołowski, Grabowski, Anioł, Kalinowski, Kaban, Kalinowski, Krysiak
10' Andrzej Jaskowski
16' Damian Madej
28' Tomasz Markowski
24' Paweł Kalinowski
33' Łukasz Fuławka
Zawodnik meczu: Damian Madej (Po takim meczu ciężko wybrać MVP, dlatego tytuł trafia w ręce najaktywniejszego zawodniaka. Aktywny z przodu, polował na bramki, a na swoim koncie zanotował jednego gola.)

Patrząc na dokonania Szpilmacherów i Wielkiej Niewiadomej w naszej lidze, trzeba chylić nad nimi czoła. Jednakże wiosną, hegemoni Ci nie spisują się najlepiej.  Ekipa Andrzeja Jaskowskiego co prawda rozegrała dotychczas dwa spotkania, ale nie może legitymować się kompletem punktów. Gorzej sytuacja wygląda u "Szpilek", które mają trzy oczka po trzech meczach i stracili już 8 goli, czyli połowę tego co przez cały poprzedni sezon. Spotkanie z WN-em będzie dla teamu Pawła Kalinowskiego meczem ostatniej szansy. Czy wicemistrz wstanie z kolan i w końcu pokaże klasę, tak jak uczynił to jesienią - wygrywając 8:0? A może Wielka Niewiadoma weźmie rewanż za wcześniej wspomnianą kleskę i w końcu znajdzie sposób na pokonanie Szpilmacherów?

4' Początek meczu to dużo walki w środku pola. Optyczna przewaga po stronie Wielkiej Niewiadomej.
6' Pierwsza groźniejsza akcja Szpilek. Grabowski klatką piersiowa zgrywa do Kalinowskiego ale ten przegrywa pojedynek z bramkarze WN.
8' Seria ataków czarnych. Najpierw niecelnie Smarzyński, jego nowe buty nie są chyba jeszcze zbyt dobrze skalibrowane, potem Biegański wysoko nad bramką, a uderzenia Madeja i Markowskiego broni Anioł.
9' Siedzący na ławce kapitan WN stwierdza: "Spokojnie, cierpliwości, zaraz coś wejdzie"
 10' (0:1) Weszło! A może raczej wszedł. Andrzej Jaskowski chwilę po powrocie na boisko mocnym uderzeniem z obrotu otwiera wynik tego spotkania.
13' Okazja na wyrównanie ale dobrze interweniuje golkiper.
15' Jaskowskiemu nie udaje się zaskoczyć Anioła i kapitan WN mógł tylko pogratulować kierownikowi Szpilmacherów dobrej interwencji. Mamy rzut rożny.
16' (0:2) Z rogu dośrodkowuje Jaskowski zza pleców Kalinowskiego wyskakuje Damian Madej i wpada w objęcia swojego kapitana bo Anioł nawet nie drgnął a piłka wpadła do siatki.
18' Markowski trafia w słupek piłka odbija się od bramkarza ale na jego szczęście wychodzi na róg.
22' Pierwsze minuty należą do Szpilmacherów. Sokołowski zagrywa długą piłkę do Grabowskiego, ale sprytny strzał "Gumy" przelatuje nad poprzeczką.
24' (1:2) Strzał Kalinowskiego broni bramkarz, po chwili piłka wraca do kapitana Szpilek, tym razem uderza po ziemi przy słupku i mamy gol kontaktowy.
26' Do głosu dochodzi Wielka N
iewiadoma. Ożywił się strzelec drugiej bramki. Najpierw jego podanie do Fornala uprzedza bramkarz, kilka akcji później strzał blokuje obrońca.
27' W polu karnym upada Madej ale arbiter Niciński pozostaje niewzruszony.
 28' (1:3) Tomasz Markowski zatańczył z obrońcą rywala. Może nie była to samba, ale solidne tango z szybką zmianą kierunków. Całość okraszona kąśliwym kozłującym strzałem po długim rogu bramki Anioła. 3:1.
30' Kalinowski interweniuje we własnym polu karnym ale naciskany przez Mierzwę
o mało co nie trafia bramki samobójczej.
31' Sokołowski uderza na bramkę WN, ale po raz kolejny dobrze spisuje się debiutujący w WLB bramkarz.
33' (2:3) Znów bramka kontaktowa. Ciężko to określić. Piłka uderzona z woleja, lob, ale wszystko w zwolnionym tempie niczym Panenka. To znaczy w tym wypadku Fuławka.
36' Madej zamyka wolejem dośrodkowanie ale piłka nie trafia do bramki.
40' Ostatnia szansa Szpilek. Piłka trafia do ustawionego tyłem do bramki Kabana, ale defensor błękitnych zbyt długo podejmował decyzję co robić i w strzale/odegraniu przeszkodził mu bramkarz. Piłka trafiła pod nogi Madeja a ten dalekim wykopem zażegnał niebezpieczeństwo a sędzia skończył mecz.

Po czterech spotkaniach Szpilmacherzy mają na koncie 3 punkty i tylko jedno oczko przewagi nad strefą spadkową. Wielka Niewiadoma wspięła się tuż za podium. Mecz nie rozczarował było dużo walki i okazji dla obu ekip, ale większą skuteczność miała ekipa WN, a Szpilmacherzy muszą zastanowić się co zmienić w swojej grze, bo jak narazie są daleko nawet od przeciętnej formy.

autor: Łukasz Czuchraj