26.04 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Adam Rynkowski
1 : 1
( 0 : 1 )
Skład: Kędzierski, Matuszyk, Rejmer, Haras, Żuk, Stachura, Galuś, Gagat
Skład: Szałecki, Skiba, Pilarczyk, Szczęsny, Przydryga, Szymański, Krzyżanowski
19' Dariusz Szałecki (Gol samobójczy)
37' Patryk Szczęsny
Zawodnik meczu: Patryk Szczęsny (Najbardziej aktywny zawodnik w ekipie SolidGrowth Finance. Patryk stwarzał najwięcej problemów defensywie Speca. Ciągle był pod bramką, a przede wszystkim zdobył gola dającego remis. Wyróżnić należy także Pawła Szymańskiego. )

Bardzo jednostronnie zapowiada się starcie ostatniego w tabeli - SolidGrowth Finance z liderem - FC Spec. Pierwsi tej wiosny jeszcze ani razu nie zapunktowali i na dodatek stracili najwięcej bramek ze wszystkich pierwszoligowców (aż 18). Ich przeciwnicy nie tylko legitymują się kompletem zwycięstw, ale przede wszystkim tracą najmniej goli (tylko 3) i najwięcej strzelają (13). Na dodatek w ostatnim bezpośrednim pojedynku, wiosną ubiegłego roku - "Spece" rozbili team Rafała Pilarczyka - aż 12:1. Wszystkie liczby są bezlitosne dla beniaminka, ale nie można go spisywać na straty, bo w histori piłki nożnej, a nawet już w tym sezonie przy Skwierzyńskiej - byliśmy świadkami niejednej sensacji. Czy teraz również takiej doświadczymy? Beniaminek radzić będzie musiał sobie bez zmian i z nominalnym pomocnikiem - Pawłem Szymańskim na bramce.

4' Szybki atak SolidGrowth Finance zakończony płaskim strzałem przez Patryka Szczęsnego - obok dalszego słupka bramki strzeżonej przez Grzegorza Kędzierskiego.
5' Jakub Rejmer z powietrza uderza tak, że futbolówka przelatuje nieznacznie obok bramki przeciwników.
6' Grzegorz Skiba z woleja uderzając stara się zaskoczyć Kędzierskiego, ale jego próba jest daleka od ideału i golkiper Speca wznowi gre od bramki.
11' Rafał Pilarczyk zagrywa do Szczęsnego, a ten posyła piłkę w kierunku bramki "Speców", ale ta przelatuje nad poprzeczką.
14' Wrzutka Rejmera z rzutu rożnego w pole karne. Tam obrońcom urywa się Paweł Haras i z główki uderza obok bramki.
16' Przemysław Matuszyk staje oko w oko z Pawłem Szymańskim, ale nie jest w stanie go pokonać, bowiem ten instynktownie, udanie interweniuje nogami.
19' (0:1) - Piotr Galuś zabiera się z piłką i oddaje płaski strzał sprzed pola karnego, po którym piłka odbija się jeszcze od Dariusza Szałeckiego i wpada do siatki tuż przy słupku, obok zaskoczonego bramkarza rywali.
21' Galuś strzałem sprzed pola karnego, po ziemi stara się zaskoczyć bramkarza rywali, ale ten jest dobrze ustawiony i nogami wybija piłkę.
23' Pilarczyk huknął z dystansu! Kędzierski z trudem odbija futbolówkę do góry. Do tej dopada Tomasz Przydryga zgrywa piłkę jeszcze do Szczęsnego, a tego w ostatniej chwili uprzedza Haras - wybijając piłkę na daleko poza pole karne.
25' Szałecki z powietrza, z dystansu uderza i trafia w słupek!
26' Galuś idealnym podaniem obsługuje Rejmera, a ten mając przed sobą tylko golkipera, stara się go przelobować. Robi to jednak nie najlepiej, bo futbolówka przelatuje obok bramki.
28' Szczęsny do Pilarczyka, a tego strzał sprzed pola karnego przelatuje tuż nad poprzeczką.
30' Galuś w kontrze mija Szczęsnego i oddaje strzał z lewej strony, po którym piłkę udanie wyłapuje Szymański.
34' Rejmer z rzutu wolnego stara się zaskoczyć golkipera SolidGrowth Finance, ale ten jest na posterunku i z trudem odbija piłkę do boku.
36' Szałecki huknął na bramkę z dalszej odległości po czym Kędzierski odbija "balon" przed siebie.
37' (1:1) - Szczęsny prostopadle zagrywa w pole karne do Pilarczyka. Ten "przepuszcza" futbolówkę i tym samym myli Kędzierskiego, który musi po chwili wyciągać ją z siatki. Mamy remis i nielada sensację!
39' Kędzierski w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym - ofiarnie wygarnia piłkę spod nóg przeciwnikowi.
39' Marcin Krzyżanowski płasko uderza na bramkę - obok dalszego słupka bramki "Speców".
40' Piłka meczowa przed beniaminkiem! Kontratak tej drużyny. Szczęsny zagrywa w pole karne do Pilarczyka, a tego strzał przelatuje minimalnie nad poprzeczką bramki Kędzierskiego!

Sensacja stała się faktem! Lider stracił punkty z ostatnim zespołem! SolidGrowth Finance zagrało bardzo dobrze, nie przestraszyło się potentata i mogło cieszyć się ze zdobycia premierowe punktu w sezonie i opuszczenia ostatniego miejsca w tabeli. "Spece" zagrali poniżej oczekiwań, cytując jednego z zawodników tej drużyny "na stojąco". A jak wszyscy wiemy - na "stojąco" nie da się wygrywać. SolidGrowth Finance o kolejne punkty potrzebne do utrzymania powalczy z Old Blue Angels. Ekipa Grzegorz Kędzierskiego z kolei zrehabilitować będzie chciała się grając z Budowlanką.