26.04 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Adam Rynkowski
Skład: Słowiński, Gruszka, Semotyuk, Miklas, Fiedler, Banaś, Kloczkowski
Skład: Lawless, Fleming, Kalemba, Dranka, Wojciech, Matlak, Augustyniak, Sokół, Kruszelnicki, Węgrzyn
5' Bartosz Fiedler
37' Radosław Banaś
39' Bartosz Fiedler
2' Tomasz Węgrzyn
17' Dominik Wojciech (Rzut karny)
18' Piotr Kalemba
38' Piotr Kalemba
Zawodnik meczu: Bartosz Fiedler (Bartek jest nominalnym obrońcą, ale ze względu na kłopoty kadrowe swojej drużyny, grać musiał zdecydowanie wyżej. To przyniosło efekty, a Fiedler strzelił dwa gole i zanotował asystę. Wyróżnienie należy się Dominikowi Wojciechowi. )

Co prawda jesteśmy dopiero na początku zmagań, ale patrząc na tabelę po pierwszych trzech kolejkach, można odczuwać niemałe zaskoczenie. Jednym z hitowych pojedynków tej serii gier będzie starcie wicelidera, a zarazem beniaminka - BNY Mellon z trzecim - Tomtexem. Różnica punktowa między tymi ekipami wynosi zaledwie jedno oczko, ale ciężko będzie "Połączonym Piłką" ją zniwelować. "BoNeY" w WLB jeszcze ani razu nie schodziło z boiska pokonane i na pewno nie będzie chciało stracić tego statusu. Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie? Kto będzie górą w pojedynku snajperskim? Piotr Matlak czy Grzegorz Kozioł? Na te i inne pytania - odpowiedzi poznamy już dzisiaj wieczorem! Tomtex zagra w tym meczu bez ani jednej zmiany oraz bez swoich najlepszych strzelców - Grzegorza Kozioła i Sebastiana Zawady.

2' Tomasz Węgrzyn fauluje wychodzącego na czystą pozycję Piotra Miklasa i zostaje ukarany żółtą kartką.
3' Strzał Ireneusza Gruszki sprzed pola karnego nieznacznie mija słupek bramki strzeżonej przez Petera Lawlessa.
4' Uderzenie Michała Dranki z dystansu przelatuje tuż nad poprzeczką.
5' (0:1) - Dawid Kloczkowski zagrywa w pole karne do Miklasa, który zagrywa piłkę pod bramkę, a tam golkipera uprzedza Bartosz Fiedler i strzałem po ziemi daje prowadzenie Tomtexowi.
9' Miklas z rzutu rożnego zagrywa na przedpole do Gruszki, a ten długo się nie zastanawia i uderza na bramkę. Futbolówka jednak przelatuje nad poprzeczką.
12' Mocny strzał Dominika Wojciecha z dystansu i piłkę pewnie chwyta Tomasz Słowiński.
17' (1:1) - Rzut karny po zagraniu ręką Kloczkowskiego. Do jego wykonania podchodzi Wojciech i pewnym, mocnym strzałem pod poprzeczkę nie daje szans Słowińskiemu!
18' (2:1) - Piłka zagrana przez Wojciecha za linię defensywną Tomtexu. Tą chciał wybić Andrzej Semotyuk, ale w nią nie trafia. Futbolówka spada wprost pod nogi Kalemby, który strzałem z woleja zmieszcza futbolówkę między słupkiem a bramkarzem "Połączonych Piłką". BNY Mellon na prowadzeniu!
20' Składna akcja Tomtexu. Semotyuk do Fiedlera w pole karne, ten zgrywa piłkę jeszcze do Miklasa, który uderza zbyt lekko, aby zaskoczyć Lawlessa.
21' Kloczkowski w pole karne podaje do Miklasa, a tego strzał z najbliższej odległości przelatuje tuż obok słupka. To powinien być gol dający remis Tomtexowi.
22' Dranka po ziemi, sprzed pola karnego uderza - obok słupka.
23' Dranka dostaje świetną piłkę z prawej strony od Richarda Fleminga. Kapitan BNY Mellon ma przed sobą tylko Słowińskiego, ale...nie trafia w futbolówkę i będziemy mieli tylko rzut rożny.
24' Wojciecha strzał z rzutu wolnego przelatuje minimalnie obok bramki Słowińskiego.
26' Dranka obraca się z Gruszką na plecach i oddaje strzał z woleja, po którym futbolówka mija dalszy słupek bramki przeciwników.
32' Drance w sytuacji sam na sam piłkę wygarnia Słowiński. Robi to jednak niezbyt dobrze po czym futbolówka wraca do snajpera BNY Mellon. Ten mając przed sobą pustą bramkę, naciskany przez jednego z obrońców - uderza obok bramki.
33' Wojciech widząc wysuniętego na przedpolu Słowińskiego stara się go przelobować. Bramkarz Tomtexu jednak poprawia swoje ustawienie i z łatwością chwyta piłkę.
35' Semotyuka z pola karnego, z powietrza uderza tuż nad poprzeczką!
37' (2:2) - Fiedler zgrywa futbolówkę klatką piersiową do Radosława Banasia na przedpole, a ten długo się nie zastanawia i oddaje uderzenie z pierwszej piłki, które wpada do siatki tuż przy słupku obok strającego się interweniować golkipera. Mamy remis!
38' (3:2) -  Długo z remisu Tomtex się nie cieszy. Niemalże kopia bramki na 2:1. Wojciech centruje piłkę z lewej strony w pole karne, a tam nie najlpiej zachowuje się Słowiński do spółki z Fiedlerem. Ten pierwszy nie łapie dośrodkowania. Temu drugiemu ucieka Kalemba i umieszcza futbolówkę w bramce!
39' (3:3) - Ekipa Michała Pondla nie zamierza się poddawać i po chwili znowu odzyskuje remis! Kloczkowski przed pole karne zagrywa do Miklasa, ten zgrywa futbolówkę do Fiedlera, który niemalże identycznym strzałem co wcześniej Banaś - zdobywa bramkę! Co za emocje! Co za końcówka!
40' Po rzucie rożnym bitym przez Fleminga pozycję wygrywa Dranka, ale strzela tylko i wyłącznie w zewnętrzną część słupka!

Osłabiony kadrowo Tomtex postawił się świetnie spisującemu beniaminkowi i w końcówce spotkania uratował z nim remis. "BoNeY" co prawda na przestrzeni całego meczu spisywał się lepiej, ale nie na tyle, by ograć swojego przeciwnika. Remis nie zadowala żadnej ze stron, ale ciągle pozostawia je w grze o najwyższe cele.  Następnym razem BNY Mellon podejmie Brata Alberta. Tomtex zaś "skrzyżuje rękawice" ze Szpilmacherami.