20.04 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Wielka Niewiadoma
9 : 2
( 3 : 1 )
Skład: Szałecki, Skiba, Pilarczyk, Szczęsny, Przydryga, Szymański, Pawłowski, Krzyżanowski, Karolczak, Davliud
Skład: Biegański, Ciupiński, Sierakowski, Smarzyński, Markowski, Fornal, Jaskowski, Matyszczak, Madej
11' Paweł Szymański
25' Rafał Pilarczyk
39' Dariusz Szałecki
4' Andrzej Jaskowski
9' Andrzej Jaskowski
10' Adam Smarzyński
24' Tomasz Markowski
29' Damian Madej
33' Andrzej Jaskowski
36' Tomasz Markowski
37' Damian Madej
40' Damian Madej (Rzut karny)
Zawodnik meczu: Andrzej Jaskowski (Andrzej był nie do zatrzymania dla defensywy SolidGrowth Finance. Kapitan Wielkiej Niewiadomej strzelił trzy bramki, zanotował asystę, a także na nim mieliśmy rzut karny. Wyróżnić należy także Damiana Madeja. )

Wielka Niewiadoma na inauguracje zanotowała falstart i już od razu zgubiła punkty z Bratem Albertem. Teraz ekipa Andrzeja Jaskowskiego będzie chciała zgarnąć komplet punktów, a nadarza się ku temu okazja, bo zmierzy się z przedostatnim w stawce beniaminkiem - SolidGrowth Finance. Wrocbalowi bukmacherzy z większą odwagą stawiają na to, że WN zgarnie premierowy komplet punktów tej wiosny. Jednakże drużyna "biało-czarnych" nie może zlekceważyć swojego przeciwnika, marząc o zdobyciu upragnionego, mistrzowskiego tytułu. Rok temu w bezpośrednim starciu obu tych ekip górą była Wielka Niewiadoma, która wygrała pewnie - 6:0. Czy teraz team Rafała Pilarczyka się zrewanżuje? Czas pokaże! Solid rozpocznie spotkanie w sześciu w oczekiwaniu na zawodników spóźnionych.

3' Adam Smarzyński huknął z dystansu jak z armaty i piłkę w ekwilibrystyczny sposób Oleg Davliud przenosi nad poprzeczką.
4' (1:0) - Kamil Biegański prostopadle w pole karne zagrywa do Andrzeja Jaskowskiego, a ten mając przed sobą tylko bramkarza, płaskim strzałem przy słupku go pokonuje.
6' Damian Madej strzałem z dystansu stara się zaskoczyć Davliuda, lecz futbolówka po jego próbie przelatuje tuż nad poprzeczką.
9' (2:0) - Madej zagrywa piłkę w pole karne do Jaskowskiego. Ten nie trafia w piłkę, gdy wydaje się, że ta padnie łupem Davliuda, bramkarz SolidGrowth Finance popełnia fatalny błąd. Gracz rodem z Białorusi odbija futbolówkę przed siebie. Ta trafia pod nogi Jaskowskiego, który już wie co z nią uczynić i umieszcza ją w bramce tuż przy słupku.
10' (3:0) - Jeżeli Wielka Niewiadoma zachowa takie tempo zdobywania bramek to będziemy świadkami deklasacji. Źle piłkę z pola karnego wybija Marcin Krzyżanowski. Ta trafia pod nogi Smarzyńskiego, który długo się nie zastanawiając uderza na bramkę i po chwili może cieszyć się z gola, bo bramkarz rywala był na tyle bierny, że przepuścił piłkę obok siebie.
11' (3:1) - Rafał Pilarczyk mając obrońcę na plecach zgrywa piłkę do Pawła Szymańskiego. Ten staje oko w oko z Maciejem Sierakowskim i precyzyjnym uderzeniem przy słupku go pokonuje.
15' Grzegorz Skiba oddaje strzał sprzed pola karnego, po którym futbolówka przelatuje nad poprzeczką bramki Wielkiej Niewiadomej.
18' Tomasz Markowski po ziemi uderza na bramkę i udanie nogami interweniuje Davliud.
22' Skiba techniczym strzałem sprzed pola karnego stara się zaskoczyć Sierakowskiego, ale ten zachowuje czujność i świetnie zbija piłkę na rzut rożny.
24' (4:1) - Jaskowski zgrywa piłkę do Markowskiego, a ten fenomenalnym strzałem z dystansu pokonuje Davliuda. Oj co to jest za gol - stadiony świata! Piłka odbija się od poprzeczki od słupka i wpada do siatki obok bezradnego golkipera.
26' (4:2) - Skiba zagrywa w pole karne do Pilarczyka. Ten urywa się obrońcy, uprzedza bramkarza i pakuje piłkę do siatki.
30' (5:2) - Andrzej Ciupiński z autu zagrywa w tempo do Madeja, a ten strzałem z pola karnego zaskakuje Davliuda po raz pierwszy.
33' (6:2) - Daleki wyrzut Sierakowskiego i piłka pada łupem Jaskowskiego, który staje w sytuacji sam na sam z bramkarzem i strzałem, po którym futbolówka odbija się jeszcze od słupka, pokonuje bramkarza SolidGrowth Finance.
35' Arkadiusz Matuszczak staje przed szansą na swojego gola, ale jego uderzenie z najbliższej odległości nieznacznie mija krótszy słupek bramki przeciwników.
36' (7:2) - Fornal do Markowskiego, a ten strzałem przy słupku zaskakuje golkipera rywali.
37' (8:2) - Biegański do Madeja i ten pakuje piłkę do pustej bramki, ponieważ z gry chyba zrezygnował Davliud i nawet nie starał się gracza WN-u zatrzymać.
39' Żółta kartka dla Dariusza Szałeckiego za niesportowe zachowanie.
40' (9:2) - Jaskowski faulowany zostaje w polu karnym przez Szymańskiego i sędzia wskazuje na "wapno". Do karnego podchodzi Madej i pewnym strzałem kompletuje hattricka.

Wielka Niewiadoma po remisie z Bratem Albertem wyciągnęła wnioski i rozbiła beniaminka. Zespół Andrzeja Jaskowskiego był poza zasięgiem SolidGrowth Finance, który pojedynczymi akcji nie był w stanie wiele zdziałać. Rafał Pilarczyk i jego koledzy po trzech klęskach z rzędu zamykają ligową tabelę i nie wiadomo kiedy zdobędą premierowe punkty w sezonie. Następnym razem "bordowi" zagrają z obrońcą tytułu Specem, z kolei WN "stanie w szranki" ze Szpilmacherami.