19.04 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Adam Rynkowski
3 : 4
( 2 : 0 )
Skład: Kazanecki, Zych, Oborzyński, Moskwa, Tomala, Kaleta, Stępień, Pikulicki, Procyszyn
Skład: Gołos, Sokołowski, Grabowski, Hauzer, Anioł, Kalinowski, Przybyszek, Krysiak
26' Robert Pikulicki
33' Artur Kaleta
35' Kamil Moskwa
39' Artur Kaleta
11' Łukasz Hauzer
14' Marcin Grabowski
31' Łukasz Hauzer
36' Paweł Kalinowski
Zawodnik meczu: Artur Kaleta (Artur był najmniej chaotyczny w "Industrialowej" ofensywie. Często zagrażał bramce Rafała Anioła, a przede wszystkim dwukrotnie go pokonał, zapewniając swojej drużynie premierową wygraną w lidze. Warto wyróżnić Jakuba Kazaneckiego. )

Po wpadce na inauguracje, w kolejnym meczu, z SolidGrowth Finance - Szpilmacherzy pokazali klasę i rozbili swojego adwersarza. Ogromny udział w odniesieniu wygranej miał niezawodny - Marcin Grabowski. Gracz wydaje się ostatnią nadzieją "Szpilek" na neutralizacje Speca i jeżeli będzie regularnie zjawiał się przy Skwierzyńskiej to jego ekipa powinna mecz w mecz punktować. W starciu z Industrial Solutions Group wicemistrz nie może spodziewać się spacerku, mimo, że tabela mówi nam coś innego. Zespół Bartłomieja Zycha zamyka ligową stawkę, dwa pierwsze mecze przegrał różnicą pięciu goli, a na dodatek nie zdobył jeszcze ani jednej bramki w tym sezonie. Nie można jednak spisywać ISG na starty, bo te posiada w swoich szeregach wielu młodych i utalentowanych zawodników, którzy w każdej chwili mogą odpalić. Mowa m.in o Jakubie Kazaneckim, Adrianie Puchale i Robercie Pikulickim. W poprzednich, przegranych pojedynkach ISG grało naprawdę dobry, ale nieskuteczny futbol. Czy ze Szpilmacherami w końcu zapunktuje? Czy jednak Rafał Anioł i jego koledzy, jako kolejni, znajdą sposób na pokonanie Industrialu?

1' Kamil Moskwa biegnie lewą stroną i kończy swój rajd dośrodkowaniem, które nogami zostaje zatrzymane przez Rafała Anioła.
2' Rafał Tomala na prawej stronie pola karnego mija obrońcę i oddaje strzał, po którym futbolówka ląduje na słupku bramki przeciwników.
3' Artur Kaleta dostaje piłkę w pole karne, ma przed sobą tylko Anioła i...przegrywa z nim pojedynek, uderzając wprost w niego!
4' Pierwsza godna uwagi akcja Szpilmacherów. Kamil Sokołowski mija obrońcę i strzela tak, że piłkę pewnie łapie Piotr Stępień.
5' Moskwa prostopadle do Kalety, a ten w sytuacji sam na sam uderza wprost w golkipera rywali.
7' Mariusz Przybyszek w polu karnym będąc zgrywa futbolówkę jeszcze do Marcina Grabowskiego. Popularny "Guma" uderza z pierwszej piłki, ale nie robi tego precyzyjnie i piłkę po jego próbie Stępień przenosi nad poprzeczkę!
8' Grabowski z prawej strony podaje w tempo, w pole karne do Sokołowskiego, a ten będąc pod tuż pod samą bramką, strzela na tyle fatalnie, że futbolówka przelatuje wysoko nad poprzeczką!
10' Próba Kalety z dalszej odległości przelatuje obok bramki Szpilmacherów.
11' (1:0) - Łukasz Hauzer z łatwością ogrywa Roberta Pikulickiego i oddaje strzał sprzed pola karnego, po którym, po lekkim rykoszecie od obrońcy piłka znajduje drogę do siatki obok bezradnego Stępnia.
14' (2:0) - "Szpilki" idą za ciosem! Kontratak tej drużyny. Z piłką zabiera się Grabowski. Z łatwością mija Bartłomieja Zycha i w sytuacji sam na sam z bramkarzem, uderzeniem przy krótszym słupku go zaskakuje.
15' Pikulicki zostaje obsłużony idealnym podaniem przez jednego z kolegów z drużyny. Młody gracz ISG ma przed sobą tylko Anioła i nie jest wstanie go pokonać, bo ten po raz kolejny popisuje się dobrą interwencją i broni uderzenie swojego adwersarza.
16' Grabowski sprzed pola karnego uderza - obok słupka.
20' Pikulicki zagrywa pod bramkę do Moskwy. Piłka trafia do Kamila dopiero w drugim tempie (po rykoszecie), gdy ten stoi już tyłem do gry. To jednak nie przeszkadza w oddaniu uderzenia z piętki, po którym futbolówka nieznacznie mija dalszy słupek bramki przeciwników.
22' Grabowski decyduje się na uderzenie z dystansu, po ziemi. Po takowym piłkę pewnie chwyta jednak Stępień.
25' Moskwa z rzutu wolnego mocnym strzałem stara się zaskoczyć Anioła, ale ten jest do tej pory bezbłędy i znowu popisuje się udaną interwencją, zbijając futbolówkę do boku.
26' (2:1) - Szybka kontra ISG. Jakub Kazanecki idealnie w tempo zagrywa w pole karne do Pikulickiego, a ten nieatakowany przez nikogo, uderzeniem przy dalszym słupku zaskakuje Anioła! Oj jak nowatorzy zachowali się defensorzy Szpilmacherów. Ekipa Bartka Zycha zdobywa premierowego gola w sezonie Wiosna 2017!
28' Paweł Kalinowski oddaje kąśliwy strzał sprzed pola karnego po którym Stępień z trudem zbija piłkę na rzut rożny.
29' Tomala z główki, z bliska uderza - Anioł pewnie chwyta "balon".
30' Kazanecki wypatrzył w polu karnym Tomalę, a ten przegrywa pojedynek jeden na jeden z Aniołem, który ofiarnie interweniując paruje piłkę na słupek!
31' Grabowski z powietrza - obok dalszego słupka bramki Industrialu.
31' (3:1) - Grabowski z prawej strony podaje w pole karne do niepilnowanego Hauzera, który mając przed sobą tylko golkipera, swoim strzałem nie daje mu żadnych szans, zdobywając drugiego gola w tym spotkaniu.
32' Tomala sprzed pola karnego strzelając stara się zaskoczyć Anioła, ale ten czujnie przenosi futbolówkę nad poprzeczkę.
33' (3:2) - Moskwa z prawej strony zagrywa na przedpole do Kalety, a ten oddaje mocny strzał, który jeszcze po interwencji golkipera znajduje drogę do siatki.
34' Płaski Mariusza Krysiaka zostaje bez większych problemów złapany przez Stępnia.
35' Kazanecki wychodzi w sytuacji jeden na jeden z Aniołem i znowu musi uznać wyższość golkipera "Szpilek".
36' (3:3) - Moskwa mija jednego z obrońców i oddaje strzał, który po rykoszecie od zawodnika "czerwonych" myli Anioła i ląduje w sieci.
36' Kalinowski dość ostro, faulem potraktował przeciwnika i zostaje ukarany żółtym kartonikiem.
37' Kąśliwy strzał Kalety z dystansu zostaje z trudem zbity przez Anioła do boku.
39' (3:4) - Pikulicki w pole karne zagrywa do Kalety, a ten w zamieszaniu podbramkowym jako jedyny zachowuje zimną krew i pakuje piłkę do siatki. Co za come back, ISG wychodzi na prowadzenie!

Kolejny raz Szpilmacherzy zagrali poniżej oczekiwań. W pierwszej odsłonie to Industrial stwarzał sobie sytuacje, a "Szpilki" strzelały gole. W drugiej połówce wicemistrz miał już mniej szczęścia. Zbyt łatwo roztrwonił przewagę i w końcówce stracił nadzieje przynajmniej na jeden punkt. ISG odnosi premierową wygraną w sezonie i odbija się od dna ligowej tabeli. Zespół Pawła Kalinowskiego z taką formą będzie miał mocno utrudnione zadanie w walce o medal. Następne pary meczowe obu tych ekip to: Szpilmacherzy - Wielka Niewiadoma oraz Industrial Solutions Group - Old Blue Angels.

Artur Kaleta (Industrial Solutions Group)