18.04 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
( 1 : 0 )
Skład: Gudra, Karczewski, Rozwadowski, Figlarz, Gudra, Bocian, Banaś, Tatarzyński, Wolny
Skład: Kędzierski, Nakielski, Matuszyk, Rejmer, Brzęczek, Żuk, Galuś
39' Mateusz Gudra
18' Tomasz Nakielski
32' Tomasz Nakielski
Zawodnik meczu: Tomasz Nakielski (Nasi statystycy z Wrocbala donoszą, że Nakielski rzadko zdobywa bramki, ale jak już to robi to z przytupem! Jego dublet zapewnił zwycięstwo osłabionemu dziś Specowi. Brawa szczególnie za śmiałe i odważne uderzenie z rzutu wolnego na wagę trzech punktów.)

Najwięcej spotkań w ramach trzeciego tygodnia rozgrywek WLB kibice zobaczą w najwyższej klasie rozgrywkowej. Pierwszym meczem na tym szczeblu rozgrywek będzie starcie pomiędzy obrońcą tytułu, obecnie liderem tabeli - Specem a debiutantem, czyli czwartym w stawce Bratem Albertem. Obie te drużyny jeszcze tej wiosny nie przegrały, a team Macieja Gudry traci do "Speców" zaledwie dwa oczka. Jedni i drudzy zmierzą się ze sobą pierwszy raz w historii, a więc fakt ten dodaje dodatkowego smaczku temu widowisku. Już nie możemy doczekać się pojedynków Jakuba Rejmera z Damianem Karczewskim czy Patryka Rozwadowskiego z Tomaszem Nakielskim. Jaki wynik padnie? Czy mistrz zrobi kolejny krok w kierunku obrony tytułu? A może to debiutant wygrywając, pokaże, że powstała kolejna siła licząca się we Wrocbalowej Lidze Biznesu w walce o najwyższe cele?

2' Patryk Rozwadowski strzałem zza pola karnego sprawdził czy Grzegorz Kędzierski odpowiednio się rozgrzał w ten chłodny kwietniowy wieczór.
4' Klepka zawodników FC Spec w polu karnym przeciwnika i całość pewnie zakończyłaby się bramką, gdyby nie heroiczny wślizg Karola Banasia, który wybija piłkę spod nóg Piotra Galusia.
6' Kędzierski próbował łapać piłkę w tzw. "koszyczek", ale popełnia błąd techniczy i futbolówka o mały włos nie wpada do jego bramki. Mamy rzut rożny dla Brata Alberta/
8' Galuś szybko jak w Dirty Dancing obraca się i uderza z pół obrotu. Strzał ma w sobie moc, ale Anna Bocian wykazuje się kocim refleksem. Świetna parada!
10' Jakub Rejmer jak dzik wpada w pole karne przeciwnika po tym jak wymanewrował dwóch obrońców, ale na Bocian nie znalazł jeszcze recepty. Kolejna świetna interwencja bramkarki Alberta.
12' Hubert Wolny- nowy nabytek beniaminka dośrodkowuje groźnie z lewej strony boiska na głowę do niepilnowanego Macieja Gudry. Kapitan Brata Alberta jednak mija się z piłką, która jedynie muska go po jego dostojnych zakolach.
14' Galuś próbuje ponownie szczęścia zza pola karnego, ale na razie celownik zdecydowanie szwankuje.
18' (1-0) Tomasz Nakielski otwiera wynik! Spece swoją przewagę w końcówce pierwszej połowy udokumentowały bramką. Z rzutu rożnego dośrodkował Rejmer, a strzałem głową z bliskiej odległości Nakielski pokonuje Bocian.
20' FC Spec nie mając żadnych zmienników umiejętnie zachęcają rywala, by ten rozgrywał piłkę. Jak jednak na prawdziwych mistrzów i szczwanych lisów przystało podopieczni Grzegorza Kędzierskiego wiedzą, w którym momencie wykorzystać słabość oborny Brata Alberta.
21' Patryk Rozwodowski udowodnił, że jest dobrze rozciągnięty i w tańcu z gwiazdami miałby szansę, by namieszać w stawce. Jego strzał z woleja nie robi jednak żadnego wrażenia na Kędzierskim.
23' Rzut wolny dla Alberta. Mocny strzał Gudry, który odmierza kroki jak Cristiano Ronadlo. Tak samo jednak jak Portugalczyk nie potrafi wykorzystać stałego fragmentu gry, a jego uderzenie ląduje na głowie Przemysława Matuszyka. Obrońca FC Spec wyręczył tym razem swojego bramkarza.
25' Albert bije głową w mur. Debiutant nie wie jak, i z której strony dobrać się do rywala. Spec natomiast mądrze się broni i wyprowadza szybkie kontry, jak ta przed chwilą w wykonaniu Rejmera. Napadzior obrońcy trofeum strzela groźnie na bramkę Bocian. Bramkarka w heroiczny sposób paruje piłkę na słupek, a ta szczęśliwie odbija się od niego i wraca do jej rąk. Bocian z wyraźną ulgą może odetchnąć.
27' Spec wyprowadza kolejną kontrę zakończoną minimalnie niecelnym strzałem Rejmera.
32' (2-0) Nakielski z dubletem! Tomasz decyduje się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego z ostrgo kąta. Bocian najwyraźniej nie spodziewała się tak śmiałej decyzji i kompletnie zaskoczona przepuszcza piekielnie mocny i kąśliwy strzał rywala.
34' Nakielski z szansą na hat-tricka, ale marnuje patelnię jaką wystawił mu Galuś. Bocian tym razem wychodzi z tego pojedynku zwycięsko.
36' Ale Spece poklepali teraz w środkowej strefie. Akcja trio Rejmer do Galusia, a ten posyła z boku doskonałą piłkę do Piotra Brzęczeka. Obrońca mistrzów najpewniej wpakowałby piłkę do siatki, ale podanie w ostatniej chwili przecina Maciej Gudra. Brawo za walkę do końca dla kapitana Brata Alberta!
38' Spec słabnie, a debiutant próbuje to wykorzystać, by zdobyć kontaktowego gola, a być może jeszcze uda się ugrać remis?
39' (2-1) I mamy gola dla Alberta. Maciej Gudra silnym i precyzyjnym strzałem pokonuje w końcu Kędzierskiego po podaniu Wolnego. Czy podopiecznych Macieja Gudry stać jeszcze na jeden zryw?
40' Na trybunach słychać głośne nawoływanie do walki dla zawodników Alberta. Kibice proszą jeszcze o jednego gola. Czasu jednak coraz mniej...Tomasz Pondel przypomina sobie, ze przecież gra dzisiaj Liga Mistrzów i chciałby obejrzeć przynajmniej drugą połowę i kończy ten pojedynek!

FC Spec grając "gołą" siódemką musiało mieć dzisiaj w sobie co nie co z Juventusu. Kolektywna obrona, zimne wykorzystywanie sytuacji, które im się nadarzały oraz odrobina szczęścia. Wszystkie te czynniki sprawiły, że podopieczni Grzegorza Kędzierskiego wygrywają trzeci mecz z rzędu. Brat Albert tanio skóry nie sprzedał i momentami mecz był bardzo wyrównany. Ekipie dowodzonej przez Macieja Gudrę zabrakło jednak cennego doświadczenia i boiskowego cwaniactwa. Mając, pod względem liczebności, lepsze zasoby kadrowe należało mocniej przycisnąć faworyta. Brawo za walkę do samego końca, a patrząc na styl gry i zaangażowanie debiutanta możemy być pewni, że tych rozgrywkach jeszcze nie raz namieszają i zepsują "pewniaki" w typach bukmacherskich.

autor:Bartosz Tęsiorowski