14.04 godz. 19:05, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
2 : 2
( 2 : 1 )
Skład: Ciupiński, Sierakowski, Smarzyński, Różewicz, Markowski, Fornal, Jaskowski, Korecki, Matyszczak, Madej
Skład: Gudra, Kowalczyk, Karczewski, Rozwadowski, Figlarz, Gudra, Bocian, Banaś, Tatarzyński
7' Andrzej Ciupiński
33' Tomasz Markowski
18' Damian Karczewski
19' Konrad Tatarzyński
Zawodnik meczu: Damian Karczewski (Stwarzał rywalom najwięcej problemów, zarówno w defensywie jak i ofensywie. Swoje dobre spotkanie udokumentował zdobyciem bardzo ładnej bramki. Wyróżnić rownież trzeba Annę Bocian.)

Do gry w drugim tygodniu wejdzie Wielka Niewiadoma, która na starcie zmierzy się z debiutantem - Bratem Albertem. Zespół Macieja Gudry udanie wszedł w sezon, pokonując Tomtex - 4:1. Teraz jednak tak łatwo być nie powinno, bo WN to utytułowana ekipa, która przechodząc do WLB postawiła sobie za punkt honoru - zneutralizować Speca i Szpilmacherów, a co za tym idzie - sięgnąć po kolejny tytuł mistrzowski do kolekcji. Andrzej Jaskowski i jego koledzy muszą przede wszystkim wyeliminować błędy z poprzednich lat i nie gubić punktów przeciwnikami teoretycznie słabszymi. Czy w dzisiejszy wieczór uda im się zgarnąć komplet oczek? A może to Brat Albert pójdzie za ciosem i ogra kolejnego solidnego pierwszoligowca?

Pierwsze minuty to bardzo zachowawcza gra obu ekip, swój styl rywalowi starają się narzucić gracze Wielkiej Niewiadomej, lecz Brat Albert nastawił się na grę defensywną i czyha na kontry swoich szybkich napastników. Pierwsze groźne uderzenie w tym spotkaniu zanotował Mateusz Gudra, lecz próba ta okazała się minimalnie niecelne. Chwilę później rywalami "zakręcił" Adam Smarzyński, a następnie oddał mocny strzał na bramkę - tutaj futbolówkę przed siebie zbija Anna Bocina, do niej dopadł Andrzej Ciupiński i pewnym strzałem wyprowadził "WN" na prowadzenie!

Utracona bramka pozytywnie zmotywowała graczy Brata Alberta i w 14 minucie mogliśmy mieć remis, lecz futbolówka po atomowym uderzeniu Patryk Rozwadowskiego zatrzymała się na poprzeczce! Po tej akcji refleks Macieja Sierakowskiego sprawdził Piotr Kowalczyk i mieliśmy rzut rożny dla "Zielonych". Dwie minuty przed zakończeniem pierwszej odsłony na indywidualną akcję zdecydował się Damian Karczewski, który przebiegł z futbolówką połowę boiska, wymienił podanie z Patrykiem Rozwadowskim, a następnie po minięciu goalkeepera wpakował piłkę do siatki! Niespełna 30 sekund po tym trafieniu kolejny cios wyproawdził Brat Albert i wyszedł na prowadzenie! Wszystko za sprawą Konrada Tatrzyńskiego, który sprytnym uderzeniem zza pola karnego zaskoczył Macieja Sierakowskiego!

Tuż po zmianie stron oglądaliśmy techniczne uderzenie Arkadiusza Matyszczaka, które nie bez problemu obroniła Anna Bocian (warto wspomnieć, że goalkeeper "BA" bardzo dobrze zna się z graczami w białych trykotach, ponieważ wielokrotnie grywała z nimi w konkurencyjnch ligach). Parę minut później świetnym dograniem Andrzeja Jaskowskiego odnalazł Smarzyński, lecz kapitan "WNu" po obróceniu się z rywalem na plecach oddał bardzo nieudany strzał na bramkę rywala. W odpowiedzi fantastyczną sytuację wykreował sobie Patryk Rozwadowski, ale szczęśćie (a raczej słupek!) uratował Wielką Niewiadomą przed utratą kolejnej bramki! Co nie udało się Rozwadowskiemu mogło udać się Karczewskiemu, który po minięciu goalkeepera oddał zbyt lekki strzał na bramkę i obrońca zdołał wybić to uderzenie na rzut rożny. Tak więc nadal mieliśmy jednobramkowe prowadzenie graczy Macieja Gudry!

Jak to mawia porzekadło: "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić" i w 33 minucie do wyrównania doprowadził Tomasz Markowski, który technicznym strzałem sprzed pola karnego kompletnie zaskoczył Annę Bocian. Ostatnie minuty to wzajemna wymiana ciosów, z której obronną ręką wychodzili goalkeeperzy obu ekip. Wprawdzie więcej pracy miała Anna Bocian, ale do końcowego gwizdka sędziego rezlutat spotkania nie uległ już zmianie.

Obie ekipy zafundowały nam widowisko na najwyższym poziomie i po solidnie wykonanej robocie schodziły z boiska z podniesionym czołem. Z przebiegu spotkania klarowniejsze sytuacje stworzyli sobie gracze Brata Albarta, lecz na ich nieszczęście obramowanie bramki wspomagało rywali. W następnej kolejce Maciej Gudra i spółka zmierzy się z broniącym mistrzowskiego tytuły "Specem", natomiast "WN" czeka nieco łatwiejsze zadanie, bowiem ich rywalem będzie beniaminek - SolidGrowth Finance.