13.04 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Pasternak
1 : 7
( 1 : 0 )
Skład: Gołos, Fuławka, Sokołowski, Gołos, Grabowski, Hauzer, Anioł, Kalinowski, Kaban, Kalinowski
Skład: Pilarczyk, Przydryga, Pawłowski, Krzyżanowski, Karolczak, Różański, Latuszek
28' Kamil Sokołowski
31' Marcin Grabowski
33' Marcin Grabowski
35' Paweł Kalinowski
37' Marcin Grabowski
38' Łukasz Hauzer
40' Łukasz Hauzer
9' Wojciech Pawłowski
Zawodnik meczu: Marcin Grabowski (W momencie, gdy jego ekipie nie szło wspiął się na swój poziom i poprowadził "Szpilki" do triumfu! Na wyróżnienie zasługują również Różański oraz P.Kalinowski.)

SolidGrowth Finance przed tygodniem był bardzo bliski ugrania premierowych punktów w pierwszej lidze, ale w ostatnich minutach "wypuścił z rąk" zwycięstwo z M-Power. Teraz gracze Rafała Pilarczyka nie chcą popełnić tego samego błędu i z wielką determinacją podejdą do starcia z wicemistrzem z poprzedniego sezonu - Szpilmacherami. Zespół Pawła Kalinowskiego w swoim pierwszym spotkaniu sensacyjnie uległ Budowlance - 1:3 i już na początku zmniejszył swoje szanse na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Teraz "Szpilki" za wszelką cenę będą chciały pokonać beniaminka, ale nie mogą go zlekceważyć, bo ten już nie jeden raz pokazywał, że w piłkę grać potrafi. Jakiego spotkania możemy się zatem spodziewać? Czy pewnej wygranej Szpilmacherów? Czy może kolejnej ich wpadki?

2' Błąd defensywy "Szpilek" oraz Rafała Anioła, piłkę przejmuje Rafał Pilarczyk i mając przed sobą pustą bramkę... trafia w słupek!
4' Mocno na bramkę uderza Łukasz Hauzer i futbolówkę zmierzającą w samo "okienko" broni Piotr Różański.
6' Z obrońcą na plecach obraca się Marcin Grabowski, oddaje kąsliwy strzał na bramkę rywala i futbolówę na rzut rożny odbija Różański.
8' Paweł Kalinowski oddaje uderzenie tzw. "fałszem", ale futbolówką nieznacznie mija bramkę "Złotów".
9' GOL! (1-0) - Przed polem karnym z piłką zatańczył Wojciech Pawłowski, a następnie precyzyjnym strzałem wpisuje się na listę strzelców.
11' Kąśliwe uderzenie Kamila Sokołowskiego bez trudu broni Piotr Różański.
13' W polu karnym podanie otrzymuje Paweł Kalinowski - "szuka" krótkiego rogu i ponownie górą Różański!
15' Końcami palców futbolówkę na rzut rożny odbija Rafał Anioł - goalkeeper "Szpilek" ucierpiał przy tej intwerencji.
17' Marcin Grabowski wykorzystuje błąd Marcina Krzyżanowskiego, wychodzi sam na sam z goalkeeperem, lecz przegrywa ten pojedynek - warto zaznaczyć, że świetnie popularnego "Gumę" "wyczuł" Piotr Różański, który jak narazie jest zdecydowanym bohaterem tego spotkania.

21' Po raz kolejny starcie z bramkarzem "Złotów" przegrywa Marcin Grabowski!
23' Tomasz Latuszek uderza sprzed pola karnego i piłka przelatuje obok bramki Rafała Anioła.
25' Ulala, ależ pech Pawła Kalinowskiego! Po jego atomowym strzale piłka trafia w poprzeczkę, a po chwili chwyta ją Piotr Różański.
26' GOL! (1-1) - Arkadiusz Gołos z autu zagrywa wzdłuż pola karnego do Kamila Sokołowskiego, a ten pakuje piłkę pod poprzeczkę.
28' Spotkanie nieco nam się zaostrzyło...
31' GOL! (1-2) - Dalekim rzutem akcję rozpoczyna Rafał Anioł, przed polem karnym Marcin Grabowski ucieka Marcinowi Krzyżanowskiemu, a po chwili z wielkim spokojem pakuje futbolówę do siatki!
33' GOL! (1-3) - Posypała się defensywa "Solidu"! Paweł Kalinowkski zagrywa do Marcina Grabowskiego, a popularny "Guma" strzałem w krótki róg podwyższa prowadzenie swojej ekipy.
35' GOL! (1-4) - W stylu Manuela Neuera z własnej bramki wychodzi Piotr Różański, odbija piłkę głową, ta spada pod nogi Pawła Kalinowskiego, który po przebiegnięciu paru metrów pakuje ją do siatki!
37' GOL! (1-5) - Hattricka kompletuje Marcin Grabowski, który tym samym wyrasta na bohatera "Szpilek"!.
38' Plaga kontuzji w ekipie Rafała Pilarczyka - na plac gry wchodzi Wojciech Pawłowski, który jest niezdolny do gry.
38' GOL! (1-6) - Łukasz Hauzer wykorzystuje błąd Piotra Różańskiego i mamy kolejne trafienie ekipy Szpilmacherów.
40' GOL! (1-7) - "Piętą" do Łukasza Hauzera zagrywa Kamil Sokołowski i popularny "Hauzer" kompletuje dublet!

Pierwsza połowa to kapitalna postawa "Złotów", które nie dość, że wyszły na prowadzenie to prawdziwy show pokazał Piotr Różański, który wielokronie wygrywał starcia z graczami "Szpilek". Po zmianie stron rywala zdominowali Szpilmacherzy, którzy wykorzystali braki kadrowe rywala oraz "przebudzenie" Marcina Grabowskiego! Efekt? Wysokie zwycięstwo i wyjście ze strefy spadkowej! Kolejnym rywalem ekipy Pawła Kalinowskiego będzie grający poniżej oczekiwań Industrial Solutions Group, zaś "Czerwonych" czeka kolejny trudny pojedynek - tym razem z Wielką Niewiadomą.