10.04 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
( 1 : 1 )
Skład: Ślusarczyk, Iwanicki, Podgórski, Symonowicz, Symonowicz, Jamowski, Suchy, Michałowski, Gawin, Studnicki
Skład: Lawless, Fleming, Kalemba, Dranka, Wojciech, Matlak, Augustyniak, Kruszelnicki, Pławiński, Węgrzyn
13' Grzegorz Suchy
26' Karol Symonowicz
1' Piotr Matlak
27' Michał Dranka
28' Richard Fleming
32' Piotr Matlak
39' Tomasz Węgrzyn
Zawodnik meczu: Piotr Matlak (Bardzo dobry mecz w wykonaniu Piotrka, który był jednym z głównych autorów premierowej wygranej w pierwszej lidze. Zawodnik ten sprawiał wiele problemów obrońcom Budowlanki. Strzelił dwie bramki i zanotował asystę. Wyróżnić trzeba Piotra Kalembę. )

Pierwsza kolejka spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej przyniosła ze sobą kilka niespodzianek. Jedną z nich była FC Budowlanka, która ograła Szpilmacherów, dając jasny sygnał, że nie można jej tej wiosny lekceważyć. Zawodnicy Tomasza Iwanickiego o kolejne punkty powalczą z beniaminkiem - BNY Mellon, który na inauguracje zremisował z brązowym medalistą - Cloud FC. Jakby nie było - oba wyczyny tych ekip były godne uwagi i pokazują, że rozpoczynający się sezon w pierwszej lidze przy Skwierzyńskiej będzie znakomity. Jaki wynik wpadnie w bezpośrednim starciu? Czy wygra bardziej doświadczony zespół (patrz.Budowlanka) stając się tym samym pierwszą drużyną w naszej lidze, która znajdzie sposób na team Michała Dranki? Czy jednak "BoNeY" zainkasuje debiutanckie trzy punkty w najwyższej klasie rozgrywkowej?

1' (1:0) - Piotr Kalemba rozrzuca piłkę do prawej strony do Piotra Matlaka. Ten wpada z nią w pole karne i oddaje strzał przy krótszym słupku, po którym piłka przelatuje między nogami bramkarza i wpada do siatki.
4' Strzał Matlaka z woleja przelatuje wysoko nad poprzeczką.
5' Kalemba urywa się obrońcy i oddaje strzał z pola karnego, który przelatuje obok dalszego słupka bramki przeciwników.
8' Kolejne świetne zagranie Kalemby za plecy obrońców. Do piłki dopada Richard Fleming i stara się przelobować golkipera, ale futbolówka po jego próbie przelatuje nad poprzeczką.
13' (1:1) - Wojciech Symonowicz zgrywa piłkę w pole karne do nadbiegającego Grzegorza Suchego, który strzałem z woleja, z najbliższej odległośći nie daje żadnych szans bramkarzowi.
15' Piotr Pławiński huknął z dystansu i piłkęprzed siebie zbija bramkarz.
16' Dranka dostaje piłkę w pole karne i z bliska uderza wprost w golkipera.
17' Uderzenie Suchego z rzutu wolnego i piłkę w ekwilibrystyczny sposób do boku zbija bramkarz.
21' Rafał Michałowski strzałem sprzed pola karnego stara się zaskoczyć Petera Lawlessa, ale ten zachowuje koncentracje między słupkami i zbija piłkę do boku.
26' Ostry faul Karola Symonowicza na Matlaku i zawodnik Budowlanki zostaje ukarany żółtą kartką.
27' (2:1) - Rzut wolny dla BNY Mellon. Do jego wykonania podchodzi Dominik Wojciech i oddaje strzał, który bramkarz odbija do boku. Do odbitej piłki w porę dopada Dranka i uderzeniem z najbliższej odległości daje prowadzenie swojej drużynie.
28' (3:1) - BNY idzie za ciosem! Kalemba wykorzystuje błąd obrony, wystawia piłkę R.Flemingowi, a ten pakuje futbolówkę do "pustaka".
32' (4:1) - Kontra beniaminka. R.Fleming zagrywa pod bramkę do Matlaka, a ten oddaje strzał, po którym futbolówka odbija się od słupka i wpada do siatki.
34' Kalemba dostaje piłkę w pole karne i uderza wprost w koszyczek bramkarzowi.
35' Wojciech do Kalemby, a ten z bliska trafia w świetnie wychodzącego z bramki golkipera.
39' (5:1) - Matlak mija Iwanickiego i zabiera się z piłką w kierunku bramki. Snajper BNY będąc w polu karnym zagrywa do lepiej ustawionego Tomasza Węgrzyna, a ten pakuje futbolówkę do pustej bramki.

Zasłużone zwycięstwo BNY Mellon, który na przestrzeni całego spotkania był drużyną lepszą od Budowlanki i zanotował premierową wygraną w pierwszej lidze. Tym samym gracze Michała Dranki dali jasny sygnał, że nie obchodzi ich gra o przysłowiową "pietruszkę" i zamierzają powalczyć o coś więcej. Co do ekipy Tomasza Iwanickiego to zagrała zgoła inaczej niż ze Szpilmacherami. Była zbyt anemiczna, a także popełniała zbyt wiele prostych błędów, za które została skarcona. O następne trzy punkty "BoNeY" powalczą z M-Power, natomiast podejmie Cloud FC.