05.04 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Skiba, Grubiak, Pilarczyk, Szczęsny, Przydryga, Szymański, Pawłowski, Krzyżanowski, Karolczak, Davliud, Gromko
Skład: Witkowski, Asaad, Szmigiel, Osewski, Soberka, Duda, Konieczny, Tomczyk, Szantyr, Frąckiewicz
5' Paweł Szymański
36' Marek Konieczny
39' Nażad Asaad
Zawodnik meczu: Oleg Davliud (Gdyby nie świetna postawa Olega między słupkami - SolidGrowth Finance zanotowałby wysoką porażkę. Bramkarz beniaminka zanotował ogrom udanych interwencji, trzymał zespół w ryzach, a przy straconych golach nie miał szans. )

Po Bracie Albercie drugim zespołem, który zadebiutuje tej wiosny w 1 lidze WLB będzie M-Power. W jego szeregach gra wielu zawodników ogranych w naszej lidze. Są to Jacek Kocur i Nażad Asaad (dawniej Visionica), Karol Cegła (Gang Bang Albanii), Mateusz Witkowski (Szpilmacherzy) oraz Marek Konieczny (Oponix). Nie wiadomo jak ta mieszanka poradzi sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej przy Skwierzyńskiej, ale na pewno trzeba będzie na tą ekipę uważać. Na starcie debiutant "stanie w szranki" z beniaminkiem - SolidGrowth Finance. Zespół Rafała Pilarczyka będzie chciał zadomowić się w elicie dłużej niż jeden sezon i do tego potrzebne jest szybkie zapewnienie sobie utrzymania. Zatem czy swój zwycięski marsz SolidGrowth rozpocznie od spotkania z M-Power? Przekonamy się!

3' Wojciech Pawłowski dostaje piłkę na przedpole bramki przeciwników i strzela z woleja. Ireneusz Szmigiel zbija piłkę do boku.
5' (0:1) - Pawłowski z rzutu rożnego zagrywa w kierunku krótszego słupka bramki przeciwników. Tam obrońcy urywa się Paweł Szymański i strzałem z najbliższej odległości otwiera wynik tego spotkania.
6' Wojciech Tomczyk sprzed pola karnego uderza i piłkę w ekwilibrystyczny sposób przenosi Oleg Davliud.
7' Nażad Asaad techniczne strzela z lewej strony i futbolówkę pewnie chwyta bramkarz.
8' Mocny strzał Asaada z dystansu przelatuje obok bramki.
9' Techniczna próba Pawłowskiego z lewego skrzydła - golkiper odbija piłkę do boku.
10' Dawid Frąckiewicz dostaje piłkę w pole karne, ma przed sobą tylko bramkarza, ale...zbyt długo zwleka. Nie decyduje się na strzał i w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybija mu obrońca.
10' Tomczyk sprzed pola karnego strzela - Davliud notuje kapitalną paradę, bowiem przenosi "balon" nad poprzeczką.
12' Konieczny do Tomczyka, a ten z bliska trafia wprost w bramkarza SolidGrowth Finance.
16' Cezary Karolczak z prawej strony kąśliwie strzela - Szmigiel czujnie interweniuje nogami.
18' Bartosz Szantyr w pole karne podaje do Mateusza Wiktowskiego, ale kapitana M-Power w ostatniej chwili dobrym wyjściem z bramki uprzedza Davliud.
19' Frąckiewicz "kręci" obrońcą, mija go i niecelnie uderza na bramkę - obok słupka.
21' Tomasz Przydryga staje oko w oko z bramkarzem, który pewnie łapie uderzenie napastnika SolidGrowth Finance.
27' Szczęsny z prawej strony strzela - obok słupka.
29' Konieczny sprzed pola karnego oddaje strzał "ze szpicy", który nogami instynktownie broni Davliud.
30' Asaad z dystansu strzela, ale jego próba jest zbyt słaba i mało precyzyjna, aby zaskoczyć dobrze dysponowanego Davliuda.
32' Konieczny z bliska uderza wprost w bramkarza.
33' Rafał Pilarczyk wpada z piłką w pole karne i strzela wprost w bramkarza.
34' Z woleja Witkowski stara się zaskoczyć golkipera, ale ten jest dobrze ustawiony i odbija futbolówkę do boku.
36' (1:1) - Asaad do Koniecznego zagrywa pod bramkę, a ten niepilnowany przez nikogo strzałem, z powietrza, piętką - zaskakuje Davliuda! Mamy remis!
37' Radosław Osewski zostaje obsłużony idealnym podaniem przez kolegę z zespołu i...nie wykorzystuje tego podania, bowiem nie trafia czysto w piłkę.
38' Na raty Davliud broni strzał po ziemi autorstwa Koniecznego.
39' (2:1) - Asaad z ostrego kąta, z prawej strony decyduje się na uderzenie. Piłka odbija się od dalszego słupka bramki przeciwników i wpada do siatki. M-Power nagrodzony za swoją nieustępliwość - mamy prowadzenie tej drużyny.
40' Szczęsny z powietrza oddaje strzał, który bramkarz bez większego problemu łapie.

W pierwszej połowie byliśmy świadkami dość wyrównanego, szybkiego i zaciętego pojedynku. Po pierwszych 20 minutach na "tablicy wyników" widniał wynik zaskakujący, bo prowadził beniaminek. W drugiej odsłonie gracze Rafała Pilarczyka już tylko i wyłącznie się bronili, robili to zbyt głęboko i debiutant w końcówce dopiął swego. Tak czy siak gdyby nie postawa golkipera Solidu, jego zespół do końca nie pozostawałby w grze o punkty. M-Power pokazało dobry, ale nieskuteczny futbol i trzeba na nich w tym sezonie uważać. Podobnie z resztą na SolidGrowth, który w kolejnych meczach na pewno - "tanio skóry sprzedawał nie będzie". M-Power w następnej kolejce zagra z Old Blue Angels. SolidGrowth Finance natomiast "stanie w szranki" ze Szpilmacherami.