05.04 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
3 : 1
( 0 : 1 )
Skład: Gołos, Sapa, Sokołowski, Gołos, Hauzer, Anioł, Kalinowski, Kaban, Kalinowski, Mor
Skład: Szymczyk, Ślusarczyk, Iwanicki, Podgórski, Jamowski, Suchy, Michałowski, Gawin, Studnicki
10' Kamil Sokołowski
30' Grzegorz Suchy (Rzut karny)
32' Mariusz Gawin
40' Grzegorz Suchy
Zawodnik meczu: Grzegorz Suchy (Grzesiek był nie do zatrzymania dla obrońców "Szpilek". Gracz ten z łatwością dochodził do sytuacji strzeleckich i był zmorą dla rywala. Suchy mecz zakończył strzeleniem dwóch bramek i miał ogromny udział w odniesieniu wygranej. )

Ktoś kiedyś powiedział o pewnej zależności. Jesienią w WLB lepiej spisuje się Spec (mistrzostwo w II i IV edycji), wiosną jednak Szpilmacherzy (mistrzostwo w I i III edycji). Patrząc na to w ten sposób - wiosna 2017 powinna należeć do "Szpilek" i to właśnie one będą miały za zadanie zdetronizować "Speców". Do tego potrzebne są zwycięstwa, zwycięstwa i jeszcze raz zwycięstwa, dlatego też team Pawła Kalinowskiego musi wygrać na inauguracje z Budowlanką, która przed sezonem narzeka na problemy kadrowe i nie wiadomo jak będzie się spisywała. Dwa sezony temu FCB pokonało Szpilmacherów - 2:1, ale teraz o taki rezultat będzie niebywale ciężko. Zatem czy ekipa Tomasza Iwanickiego sprawi ogromną sensację czy jednak zostanie rozbita przez srebrnego medalistę z jesienii? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy w środę wieczorem! Szpilmacherzy zagrają dzisiaj bez Mariusza Przybyszka i Marcina Grabowskiego. Budowlanka w odmienionym składzie, w której jedyne znane twarze to Tomasz Iwanicki, Tadeusz Ślusarczyk i Jan Szymczyk.

6' Odnotowujemy pierwszy strzał w tym spotkaniu. Jest on bardzo niecelny, a jego autorem Mariusz Gawin z Budowlanki.
7' Paweł Kalinowski kapitalnie rozrzuca piłkę do Krzysztofa Kabana. Ten zgrywa jeszcze futbolówkę do nadbiegającego Kamila Sokołowskiego, który oddaje strzał z pierwszej piłki - nad poprzeczką.
8' Grzegorz Suchy na własnej połowie mija dwóch graczy rywala, biegnie w kierunku pola karnego Szpilmacherów i będąc tuż przed nim decyduje się na uderzenie, które przelatuje tuż obok słupka.
9' Paweł Kalinowski huknął z dystansu i piłkę z trudem na rzut rożny zbija Krzysztof Jamowicz.
10' (0:1) - Arkadiusz Gołos odbiera piłkę rywalowi na własnej połowie i zagrywa ją do Krzysztofa Kalinowskiego, który kapitalnym uderzeniem niemalże w samo okienko nie daje żadnych szans Jamowiczowi na pomyślną interwencję. "Szpilki" na prowadzeniu!
11' Gawin zgrywa piłkę w pole karne do Suchego, a ten kończy akcje swojej drużyny strzałem z powietrza, takim, po którym futbolówka przelatuje wysoko nad poprzeczką.
15' Łukasz Hauzer w kontrze oddaje strzał z lewej strony obok słupka.
17' Niesygnalizowane uderzenie Hauzera sprzed pola karnego przelatuje obok bramki przeciwników.
19' Tomasz Iwanicki w tempo podaje do Krzysztofa Studnickiego, a ten centruje ją w pole karne. Tam golkipera uprzedza Suchy, lecz jego strzał z główki nieznacznie mija dalszy słupek bramki przeciwników.
23' Kaban huknął z dystansu, ale nie warto mówić o tym co stało się z piłką po jego próbie. O tym najlepiej wie piłkołap za bramką Budowlanki.
24' Centra Pawła Kalinowskiego w pole karne przeciwników i było blisko gola samobójczego, po tym jak przypadkowy strzał w kierunku własnej bramki oddaje Tadeusz Ślusarczyk. Na szczęście bramkarz Budowlanki wykazuje się refleksem i zbija futbolówkę obok słupka.
28' Studnicki z bliska trafia wprost w bramkarza. Po chwili Suchy z półobrotu - w słupek!
30' (1:1) - Ręka zawodnika Szpilmacherów po strzale Studnickiego. Z racji że przewinienie miało miejsce w polu karnym - sędzia dyktuje rzut karny. Do jego wykonania podchodzi Suchy i strzałem w środek bramki doprowadza do wyrównania.
32' (2:1) - Po dośrodkowaniu jednego ze swoich kolegów sprytniejszy od bramkarza okazuje się Studnicki, który strzałem z główki lobuje golkipera i daje tym samym prowadzenie Budowlance. Mamy wynik sensacyjny!
33' Hauzer sprzed pola karnego strzela i piłkę na raty chwyta Jamowicz.
34' Arkadiusz Gołos w pole karne podaje do Pawła Kalinowskiego, który staje oko w oko z bramkarzem i trafia wprost w niego!
35' P.Kalinowski sprzed pola karnego strzela, ale futbolówka przelatuje tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką.
37' Sokołowski do Kabana z rzutu wolnego, a ten uderza bardzo niecelnie - obok bramki.
39' Gawina strzał w sytuacji sam na sam świetnie broni Anioł.
40' (3:1) - Suchy wpada z piłką w pole karne i technicznym uderzeniem przy dalszym słupku, po ziemi - kończy strzelanie w tym meczu!
40' Hauzer mija obrońcę i strzałem z pola karnego trafia w słupek!

SENSACJA STAŁA SIĘ FAKTEM! Już na początku sezonu Szpilmacherzy notują falstart i odnotowują porażkę z Budowlanką. Jest to druga ich przegrana z ekipą Tomasza Iwanickiego w historii. Gracze Pawła Kalinowskiego sami są sobie wynni, bo nie grali jak zespół aspirujący do walki o mistrzostwo. FCB zagrało mądrze, wykorzystało swoje doświadczenie, a w kluczowych momentach strzeliło bramki i dało jasny sygnał, że tej wiosny nie można ich lekceważyć! Następne pary meczowe obu tych ekip to: BNY Mellon - FC Budowlanka oraz SolidGrowth Finance - Szpilmacherzy.