04.04 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Michał Hnatkiewicz
1 : 4
( 1 : 0 )
Skład: Gudra, Kowalczyk, Karczewski, Rozwadowski, Figlarz, Biel, Gudra, Bocian, Banaś
Skład: Słowiński, Gruszka, Semotyuk, Miklas, Kozioł, Banaś, Madziąg, Kuczyński, Solarek, Kloczkowski
22' Mateusz Gudra (Rzut karny)
29' Rafał Biel
30' Rafał Biel
32' Patryk Rozwadowski
17' Piotr Miklas (Rzut karny)
Zawodnik meczu: Rafał Biel (Rafał "Express" Biela będzie się jeszcze długo śnił po nocach obrońcom Tomtexu. Jego dwa szybkie trafienia oraz asysta przy czwartym golu zapewniły debiutantowi cenną wygraną na starcie wiosennych rozgrywek.)

Pierwszym meczem w najwyższej klasie rozgrywkowej w WLB, w 2017 roku będzie pojedynek szóstego zespołu na jesień - Tomtexu, z debiutantem - Bratem Albertem. Zespół Michała Pondla zimę spędził grając w lidze halowej i w ramach pierwszej ligi zajął czwarte miejsce. Ekipa Macieja Gudry z kolei - ugrała srebrne medale w drugiej lidze pod balonem Olimpijskim.Jakby nie było zima została przez jednych i drugich przepracowana, lecz "Połączeni Piłką" do wiosny, po raz kolejny, przystąpią w dosyć zmienionym składzie i ten czynnik może być przewagą przeciwników. Nie wiadomo jednak jak BA grać będzie na otwartym boisku, bowiem do tej pory we Wrocbalu grało jedynie na parkiecie i na obiekcie stadionu Olimpijskiego. Tomtex nie będzie miał zatem łatwego zadania, a na dodatek w ekipie "zielonych" gra zawodnik, który ongiś występował w jego barwach, czy wcześniej jego prekursora - WrSportu. Chodzi o Damiana Karczewskiego. Czy gracz ten będzie katem dla defensywy dowodzonej przez Tomasza Słowińskiego i pozwoli Bratu Albertowi udanie wejść w sezon? Czy to jednak "czerwoni" okażą się lepsi i zrobią pierwszy krok w kierunku wywalczenia sobie szybkiego utrzymania?

4' Dopiero w czwartej minucie mamy pierwszą wartą do odnotowania akcję. Dawid Kloczkowski próbuje zagrywać piłkę w pole karne do lepiej ustawionego kolegi z zespołu, ale podanie w ostatniej chwili przecina Maciej Gudra i wciąż czekamy na pierwszą bramkę w tym spotkaniu.
10' Za nami już dziesiąta minuta meczu, a sytuacji bramkowych jak na lekarstwo. Obie ekipy chyba jeszcze nie do końca wyrwały się z zimowego letargu. Czekamy na fajerwerki z obu stron.
17' (1-0) Rzut karny dla Tomtexu! Zawodnicy Alberta mocno protestują sugerując, że karny był co najmniej dyskusyjny. Pada kilka słów po łacińsku, ale sędzia zdania nie zmienia. Do piłki podchodzi Piotr Miklas i z małymi problemami otwiera wynik meczu. Anna Bocian jest wyraźnie niepocieszona, ponieważ miała piłkę na rękach, ale ostatecznie nie zdołała uchronić swojej ekipy od straty gola.
Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu sytuacji bramkowych. W tym czasie Tomek Hajto, który gościnie komentował mecz na kanale wrocbal.tv często wracał do swoich wspomnień z czasów gry w FC Schalke 04, gdzie przemycał papierosy z Polski do Niemiec, by potem odsprzedać je z zyskiem.
21' Tomtex nabrał wiatru w żagle i Miklas wywalczył rzut wolny z dogodnej odległości. Do piłki podszedł Grzegorz Kozioł, ale efekt byl taki sam jak ostatnie uderzenia Cristiano Ronaldo z rzutów wolnych.
22' (1-1) Rzut karny dla Brata Alberta! Kapitan zespołu Mateusz Gudra strzela w sam środek bramki i ostatecznie pokonuje Tomasza Słowińskiego, który rzuca się w prawy róg i przegrywa tę wojnę nerwów.
29' Mikołaj Madziąg wychodzi sam na sam i podcinką próbuje pokonać Annę Bocian, ale piłka ląduje w górnej siatce, lecz nie bramki, a ogrodzenia.
29' (1-2) Damian Karczewski zagrywa do niepilnowanego Rafała Biela i ten po raz pierwszy tego popołudnia wpisuje się na listę strzelców.
30' (1-3) Biel po raz drugi! W kolejnej akcji snajper debiutującego w rozgrywkach Brata Alberta zachowuje zimną krew i przewaga podopiecznych Macieja Gudry jest już dwubramkowa.
32' (1-4) Biel show! Rafał po raz trzeci jest zamieszany w sytyuację bramkową swojej drużyny. Słowiński z największym trudem broni jego mocne uderzenie, ale przy dobitce Patryka Rozwadowskiego nie ma najmniejszych szans na skuteczną interwencję.
34' Miklas za wszelką cenę chce natchnąć swoją drużynę do walki o jak najlepszy rezultat, ale szybkie trzy ciosy wyprowadzone przez przeciwnika odebrały skutecznie zapał do gry kolegom z zespołu.

Pierwsze 20 minut gry było wzajemnym badaniem się obydwu drużyn. Kibice w pewnym momencie lekko już przysypiali, ale z drzemki wyrwał ich gwizdek Michała Hnatkiewicza, który wskazał na "wapno". Pewnym egzekturem karnego okazał się Piotr Miklas, ale był to ostatni powód do radośći dla podopiecznych Michała Pondela. W drugiej odsłonie do głosu doszedł Brat Albert, a sygnał do natarcia dał, a jakże inaczej, kapitan zespołu- Maciej Gudra, który skutecznie wykonał rzut karny doprowadzając do remisu. Później mieliśmy już popis Rafała Biela. Napastnik BA w niecałe 3 mnuty praktycznie w pojedynkę zapewnił swojej drużynie premierowe zwycięstwo, a sobie zasłużone miano najlepszego zawodnika spotkania.

autor: Bartosz Tęsiorowski