Skład: Bartosik, Gawlik, Konkel, Wróblewski, Kondratowicz, Brona, Jurkiewicz, Wrzesień
Skład: Olszewski, Słomiński, Brauer, Ozga, Prus, Misztuk, Sąsała, Mól, Warsicki, Tomczyszyn, Maziarz
19' Daniel Misztuk
24' Robert Sąsała
31' Marcin Brauer
40' Michał Mól
Zawodnik meczu: Michał Mól (Był aktywny, był waleczny, starał się rozbijać ataki przeciwnika i przy okazji angażować się w akcje z przodu. Swoim golem w ostatniej minucie zapewnił zwycięstwo WSOWL II, co pozwoliło uciec Wojskowym ze strefy spadkowej.)

Dziwną drużyną jest WSOWL II. Od początku kwietnia mecz w mecz spisuje się fatalnie, po czym przychodzą derby i gracze Jakuba Zaparta nagle przypominają sobie jak się gra w piłkę. Jak widać, druga ekipa Wojskowych jak tylko się zmotywuje jest w stanie zagrać dobry mecz, powalczyć i zgarnąć trzy punkty. Chęć utrzymania w Superlidze powinna być wystarczającą mobilizacją dla WSOWL II. Podobnie zmotywowana powinna być Wratislavia, która tak samo jak Wojskowi znajduje się strefie spadkowej, posiadając jednak punkt przewagi nad swoim rywalem. Kto wygra mecz nie wiemy (WSOWL II pewnie przed meczem krzyknie "My!"), wiemy natomiast, że rezultat tego spotkania będzie mieć ogromne znaczenie w kontekście utrzymania. Kto przybliży się bardziej do tego celu dowiemy się już za chwilę. W meczu tym nie zobaczymy Pawła Pacholskiego, który ukarany został czerwoną kartką w spotkaniu z Kuchcikiem Kuźniki.

Dominik Maziarz zawstydza trenerów światowej klasy i wydaje bardzo istotne instrukcje swoim piłkarzom. Dowiadujemy się m.in., że po stracie należy "zapier...", o odstawianiu nogi mowy być nie może, a rywal musi czuć respekt. Aha,no i dowiadujemy się oczywiście też, że mecz wygra WSOWL.
1' - Autorem pierwszego uderzenia (niecelnego głową) i to już w pierwszej minucie zostaje Michał Warnicki.
5' - (0:1) Wratislavia wychodzi na prowadzenie - długa piłka z obrony od Mirka Konkela leci prosto na stojącego między słupkami Adama Ozgę, ten niespecjalnie się popisuje i gubi futbolówkę, a bezlitośnie wykorzystuje to Mariusz Wrzesień, który mocnym strzałem z kilku metrów nie daje szans kiperowi Wojskowych.
8' - Próba Maćka Wróblewskiego, są brawa od kolegów, ale gola nie ma, bo piłka po strzale z 18 metrów nie idzie w światło bramki.
10' - Futbolówka poszła do Kondratowicza, ale niestety boisko się skończyło i strzał napastnika Wratislavii wyekspediował piłkę w stronę szkoły. WSOWL goni wynik, więc podaje własnemu bramkarzowi drugą piłkę. Niestety podanie Michała Móla jest takie, że obie piłki mamy już w rejonie szkoły i pojawia się zasadniczy problem - którzy zmiennicy mają iść po futbolówkę.
13' - Strata Tomczyszyna, piłkę przechwytuje Konkel i pędzi ile sił w płucach i nogach na bramkę Ozgi. Oglądający mecz zza lini bocznej Awan-Bud stwierdza "Się zabije!", Konkel na szczęście przeżywa ten rajd i wszystko kończy się na zablokowanym strzale.
15' - Wolny dla Wojskowych, Mól do Prusa, Łukasz posyła natomiast futbolówkę 1,35 m obok słupka.
17' - Rezerwowi nawołują do Michała Warsickiego "zmień stronę", ten zamiast zmienić stronę traci piłkę na rzecz Września (nie dziwi więc komentarz rezerwowych "ja p..."), Wrzesień natomiast z racji, że w końcu nie musi stać na bramce (na meczu pojawił się Gawlik) chce sobie trochę postrzelać. Uderzenie gracza Wrati klatą broni jednak Ozga.
19' - (0:2) Umie odnaleźć się w polu karnym Adrian Kondratowicz. Napastnik Wratislavii urywa się obrońcom Wojskowych i zamyka dośrodkowanie z rożnego od Bartka Brony (swoją drogą prawie jak Bartek Wrona, aż się przypomniał nam zespół Just 5).
19' - Żółtym kartonikiem za faul na Kondratowiczu ukarany zostaje Daniel Misztuk.
"Panowie głowy do góry, 2:0 to nic, zwłaszcza na takim orliku" - ekipa WSOWL II wychodzi zmotywowana na drugą połowę. Czy uda im się odrobić straty?
24' - (1:2) Wojskowi już od pierwszych minut drugiej połowy biorą się za odrabianie strat. Dominik Maziarz sprytnie wypuszcza Roberta Sąsałę, a "Sąsi" (czy może Swansea?) strzałem po długim zaskakuje Rafała Gawlika!
26' - Piłkę obok słupka posyła Adrian Kondratowicz.
27' - Kąśliwy strzał Maziarza sprzed pola karnego, z problemami, ale ostatecznie skutecznie zatrzymuje to bramkarz rywali.
30' - Wypracował sobię pozycję do strzału Dawid Olszewski, ale co z tego skoro i tak poszło obok bramki.
31' - (2:2) Mamy remis! Daniel Misztuk podaje do Marcina Brauera a ten uderza z pola karnego i piłka melduje się w siatce!
32' - Nieznacznie tylko chybił Dominik Maziarz. Kilka centymetrów niżej i mielibyśmy piłkę w bramce, a tak tylko poszła nad poprzeczką.
34' - "Panowie to jest mecz tu musi być głośno!" - święta racja Panie Słomiński.
35' - Kolejny niecelny strzał Dominika Maziarza.
36' - Michał Mół właśnie na ławce rezerwowych połknął muchę. No cóż, zawsze lepiej muchę, niż mola.
37' - Wolny dla WSOWL II. Atomowe uderzenie Maziarza dobrze broni Gawlik, dobitkę Maziego dobrze za to blokuje defensywa.
39' - Dokładne podanie Maziarza do Misztuka, genialna myśl Daniela ("a lobnę sobie") i wszystko byłoby cacy, gdyby poprzeczka była zawieszona nieco wyżej niż 2 metry... Sporo szczęścia ma w tej chwili Wratislavia.
40' - (3:2) Mucha zjedzona przez Móla okazała się turbomuchą i dodała mocy obrońcy WSOWL II w końcówce tego starcia. Mól zamyka podanie od Olszewskiego i pakuje piłkę do siatki w ostatniej minucie tego pojedynku! Asystę drugiego stopnia imienia Remigiusza Jezierskiego zapisujemy Maziarzowi.

Świetny comeback Wojskowych. Ekipa Jakuba Zaparta po bardzo dobrej w swoim wykonaniu drugiej połowie wyrywa trzy punkty Wratislavii strzelając gola na wagę zwycięstwa w ostatniej minucie spotkania. Punkty te mogą mieć ogromne znaczenie dla WSOWL II w kontekście utrzymania w Superlidze. Drugi team Wojskowych opuszcza w końcu strefę spadkową i melduje się na dziewiątym miejscu. Następnym rywalem "dwójki" będą Przyjaciele Tifosek. Sytuacja Wratislavii w dalszym ciągu nie wygląda ciekawie - zespół Piotra Piecha jest na przedostatniej lokacie. Kolejnym ligowym przeciwnikiem Wrati będzie mające aspiracje medalowe Moico.