tel. 691 395 503 | @ organizator@wrocbal.pl
Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1 . Blitz Wrocław 11 +24 28
2 . Prezesi 11 +25 23
3 . WSOWL 11 +23 20
4 . Moico 11 +9 20
5 . Skleptech 11 -3 19
6 . Przyjaciele Tifosek 11 +6 18
7 . Kuchcik Kuźniki 11 +3 15
8 . WSOWL II 11 -6 15
9 . Złoty Lew 11 -9 10
10 . Klueh 11 -21 6
11 . Wratislavia-Bio 11 -22 5
12 . FC Zbieranina 11 -29 5
Więcej

WROCBAL to Amatorskie Ligi Piłkarskie, które zrzeszają ponad 100 wrocławskich drużyn. W okresie wiosenno - jesiennym organizujemy ligi piłkarskich siódemek, zimą zespoły mogą rywalizować zarówno w lidze futsalu, jak i w lidze piłkarskich szóstek na zadaszonym boisku ze sztuczną trawą.

Więcej
16.05 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Janikowski
Moico
Blitz Wrocław
1 : 2
( 1 : 0 )
Skład: Guźniczak, Janik, Dobosz, Gul, Sienkiewicz, Wyszomierski, Sienkiewicz, Buczyński, Misiewicz, Skonieczny
Skład: Stefańczyk, Duda, Iwańczak, Kaleta, Biskup, Belda, Pawlaczyk, Furmanek
23' Piotr Buczyński
31' Piotr Buczyński
4' Artur Kaleta
Zawodnik meczu: Zbigniew Guźniczak (Zawstydził Buffona i Neuera, o Wakabayashim nie wspominając. Mariusz Pawełek mógłby pastować mu obuwie. Wyczyniał dzisiaj cuda między słupkami, pogubiliśmy się w ilości jego genialnych interwencji. Brawo, brawo, brawo!)
    vs    

Maszyna losująca terminarz nie była zbyt łaskawa dla Moico. Beniaminek po Skleptechu i Prezesach na rozkładzie ma Blitz Wrocław. Zespół Pawła Dobosza na początku sezonu radził sobie koncertowo pokonując po kolei Klueh, Kuchcika i WSOWL II. Kiedy przyszła pora na trudniejszych rywali punktów zdobyć się nie udało. Błyskawice na pewno łatwym przeciwnikiem nie będą - na wiosnę drużyna Marcina Dudy jeszcze nie przegrała i z pewnością nie ma zamiaru tego robić z beniaminkiem. Czy znający się na swoim fachu golkiper Moico Zbyszek Guźniczak zdoła zatrzymać lidera klasyfikacji najlepszych strzelców Michała Biskupa?

Relacja z meczu:
1' Rozpoczęcie spotkania
2' - "Łoooo Panie" - podsumował krótko nieudana centrę Przemka Stefańczyka zakapturzony Jakub "Cuba" Różanowski. Aż chciałoby się dodać "A kto to Panu tak spie....".
4' - (0:1) Wrzutka Iwańczaka, przedłużenie głową Michała Biskupa i cudowne wykończenie (klateczka i strzał prawie już z pozycji siedzącej) w wykonaniu Artura Kalety. Blitz na prowadzeniu, piłka wpadła przy samym słupku, Guźniczak za wiele zrobić w tej sytuacji nie mógł.
6' - Groźny strzał Przemka Stefańczyka i genialna "guźniczada". Braku refleksu kiperowi Moico zarzucić absolutnie nie można.
8' - Świetny wolej Iwańczaka, Guźniczak jest jednak w pełni skoncentrowany.
8' - Guźniczak się już dzisiaj popisał, teraz pora na Maćka Beldę. Bramkarz Blizt udaną interewencją zatrzymuje kąśliwy strzał Piotra Buczyńskiego.
10' - Groźnie zrobiło się pod bramką Moico. Beniaminek podziękowania może kierować w stronę Michała Wyszomierskiego, który w ostatniej chwili wybił futbolówkę z linii.
11' - Przemek Stefańczyk komunikuje Kubie Różanowskiemu: "Jesteśmy lepsi". Cóż za skromność.
11' - Wolny dla Moico na 12 metrze. Nad piłką z gracją przebiega Michał Janik, a wykonawcą stałego fragmentu gry zostaje Mateusz Sienkiewicz. Zabrakło 35,5 centymetra.
13' - Aktywny jest dzisiaj Iwańczak. Piłka po płaskim strzale Mariusza wylatuje za boisko tuż obok słupka.
18' - "Wracaj MVP, wracaj!" Czyżby ktoś już wybrał za mnie?
20' - Pojechał z piłką Michał Pawlaczyk, a w pogoń za nim popędził Miłosz Sienkiewicz. Niestety gracz Moico przepłacił tę interwencję kontuzją kolana. To koniec zawodów dla tego piłkarza, trzymamy kciuki, żeby szybko wrócił do zdrowia.
20' Koniec pierwszej połowy
22' - Bardzo ładny i mocny strzał Iwańczaka zza pola karnego fenomenalnie broni Guźniczak!
23' - (1:1) Ale brama! Fantastyczne uderzenie z półobrotu (Chuck Norris by się nie powstydził), piłka melduje się okienku i to jeszcze po krótkim! Wow! Piotrowi Buczyńskiemu zazdrościmy lewej nogi!
24' - Podobno na bramce Moico stoi dzisiaj Marian Kelemen. Patrząc na to co dzisiaj wyprawia Guźniczak można by odnieść wrażenie, że to Manuel Neuer.
25' - Mateusz Sienkiewicz chybia o dobre dwa metry.
27' - Buczyński z główki, strzał klasyfikujemy jako niecelny.
28' - Centra Kalety nie dociera do adresata, Kelemen-Wakabayashi-Neuer-Guźniczak wybija to ręką z dala od swojej bramki.
28' - Biskup do Kalety. Ładnie się zapowiadało, ale się z... Nie tak chciał przyłożyć nogę przy tym strzale Arturo.
30' - Wzorowe przyjęcie Biskupa, chyba wysmarował buty przed meczem butaprenem. Chwilowo nie mogę opisać parady Guźniczaka, muszę najpierw poszukać zmiotki i sprzątnąć szczękę z podłogi. Grasz na kodach Zbychu?
31' - (2:1) Na listę strzelców wpisuje się  Piotr Buczyński, już po raz drug w dniu dzisiejszym. Pani koordynator pyta "kto podawał?", a czujnością wykazuje się Wojciech Misiewicz - "Ja podawałem!". Dziękujemy za szybką odpowiedź Wojtku, asysta odnotowana.
38' - Emocjonująca końcówka, jedni chcą wynik utrzymać, drudzy doprowadzić chociaż do remisu. Walki sporo, ale sytuacji groźniejszych brak.
40' - Guźniczak wychodzi z bramki, zdaniem zawodników Blitz faulując Kaletę. Zdaniem arbitra nic podobnego.
40' Koniec spotkania
 
Nie możemy powiedzieć, że Blitz Wrocław było dzisiaj ekipą słabszą. Błyskawice zagrały bardzo dobry mecz, ale Moico zagrało na szóstkę z plusem. Piotr Buczyński popisał się fenomenalnym trafieniem (gdyby na meczu była kamera Łukasza Czuchraja mielibyśmy murowanego kandydata do top gola), gry Zbyszka Guźniczaka nie będziemy nawet komentować, bo dalej nie sprzątnęliśmy szczęki z podłogi. Mecz godny superligi, oby więcej takich. Jedynym minusem była nieszczęśliwa kontuzja Miłosza Sienkiewicza, któremu życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia. Następna kolejna przyniesie Blitz potyczkę z Prezesami (kolejny hit kolejki się nam szykuje!), Moico zagra natomiast z WSOWL (też świetnie zapowiadające się meczycho, będzie się działo!).

autor: Marta Toczek
Zauważyłeś jakiś błąd w opisie lub statystykach? Napisz: marta@wrocbal.pl

Zawodnik meczu:

Zbigniew Guźniczak (Moico)