15.05 godz. 19:10, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
0 : 1
( 0 : 1 )
Skład: Polańczyk, Kopyś, Pawłowski, Kozaczewski, Szozda, Zaborowski, Przechrzta
Skład: Sobański, Rokita, Kropidłowski, Jaworski, Jaworski, Markowski, Melnyk, Dobruchowski, Kot, Juras
4' Dariusz Polańczyk
Zawodnik meczu: Marek Przechrzta (Golkiper Złotego Lwa znów zapewnia ważne punkty dla swojej drużyny! Gdy piłkarze Zbieraniny byli już o krok od strzelenia gola wyrównującego Marek bronił wyśmienicie. Na wyróżnienie również zasługuje Darek Polańczyk strzelec gola z rzutu wolnego!)
FC Zbieranina    vs    Złoty Lew

Remis - porażka - wygrana - remis - porażka - ... czyżby teraz przyszła pora na wygraną? Nawet Wrocbalowy odpowiednik sławetnej ośmiornicy Paul i Wróżbita Maciej z EZO TV nie mają pojęcia czy ekipa Łukasza Kmiecia zainkasuje teraz trzy oczka. Zbieranina ma dokładnie tyle samo punktów co Złoty Lew, stosunek bramek strzelonych i straconych również jest bardzo podobny. Atutem "Czerwono-Czarnych" jest Łukasz Nowak, który jak już się pojawia na boisku to do siatki trafia (6 goli w tej edycji, trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców Superligi). Na korzyść Złotego Lwa przemawiają doskonale znający się na swojej robocie bramkarze. We wszystkich meczach, w których Lew punktował MVP trafiało do golkipera - przy remisach z WSOWL i Wratislavią był to Marek Przechrzta, przy wygranej nad Tifoskami Grzesiu Bzowski. Czy tym razem też tytuł gracza meczu powędruje w bramkarskie rękawice? Czy jednak zadziała prawo serii i Zbieranina zejdzie z murawy Estadio de Sarbinowska jako zwycięzca? Warto pojawić się dzisiaj na tym emocjonującym pojedynku, podobno ma być krew, ogień i flaki.

2' FC Zbieranina jako pierwsza oddaje strzał w kierunku bramki, Waldemar Rokita będąc tuż przed polem karnym rywali oddaje mocny lecz minimalnie niecelny strzał.
4' GOL! 0:1 Rzut wolny dla Złotego Lwa z okolic narożnika pola karnego, do piłki podchodzi Darek Polańczyk i popularny "Daruna" strzałem w róg gdzie stał golkiper zdobywa pierwszego gola w tym meczu!
5' W odpowiedzi FC Zbieranina, piłka podane do niepilnowanego Jarosława Dobruchowskiego lecz złe przyjęcie piłki zakończyło całą akcję.
6' Łukasz Kopyś dobrze znajduje się w polu karnym rywali i oddaje strzał z obrońcą na plecnach, piłka minimalne przelatuje nad bramką.
8' W dobrej okazji znalazł się Radek Jaworski, który wpada w pole karne, mija bramkarza i ... zawodnik FC Zbieraniny chciał jeszcze okiwać nadbiegającego obrońce lecz czujny Darek Polańczyk wybija piłkę na rzut rożny!
10' Faulowany Radek Jaworski przy lini bocznej boiska przez zawodnika Złotego Lwa Andrzeja Szozdę, sędzia Andrzej Malec daje korzyść i napastnik FC Zbieraniny wpada w pole karne i oddaje minimalnie niecelne uderzenie!
12' Aktywny Radosław Jaworski tym razem oddaje uderznie głową po wrzutce z autu, futbolówka przelatuje tuż nad poprzeczką.
15' Złoty Lew w ataku, piłka podana pod nogi Piotrka Kozaczewskiego, czujny golkiper wychodzi z bramki i dobija piłkę po uderzeniu Piotra.
17' Indywidualna akcja Łukasza Kopysia, który mija na lewym skrzydle obrońcę, wpada w pole karne i mija kolejnego obrońcę Zbieraniny i dogrywa w ciemno w pole karne, lecz napastnik jedyny Złotego Lwa w polu karnym Paweł Pawłowski zostaje uprzedzony przez obrońce.
19' Radek Jaworski oddaje udenie z lewej nogi, piłka przelatuje wysoko nad bramką Złotego Lwa.
22' Andrzej Szozda mija obrońcę na lewym skrzydle, wpada w pole karne i piłka po jego uderzenie przelatuej tuż obok lewego słupka bramki Marka Kota!
24' Rzut rożny dla Złotego Lwa, Paweł Pawłowski podaje dokładnie do Łukasza Kopysia, a strzał "rudego" znów mija światło bramki.
25' Strzał Jarosława Dobruchowskiego zostaje zablokowany przez Zbyszka Zaborowskiego.
26' Radek Jaworski trafia w słupek!
27' Dobrze w defensywie interweniuje Dariusz Polańczyk, który bolkuje uderzenie zawodnika FC Zbieraniny i wybija piłe daleko w pole.
29' Rzut wolny dla Złotego Lwa, do piłki ponownie podchodzi Darek Polańczyk lecz "nic dwa razy się nie zdarza" i futbolówka ląduje na piłkołapie.
30' Zaborowski podaje w pole karne do Szozdy, zawodnik Złotego Lwa zobaczył kątem oka że golkiper wychodzi z bramki i oddał strzał lobem! Golkiper Matrek Kot wraca się do bramki i na raty odbija piłkę zmierzającą do bramki!
31' Dobra parada Marka Przechrzty po strzale zawodnika FC Zbieraniny!
32' Dobrze rozegrana akcja FC Zbieraniny, a w doskonałej okazji znalazł się Radek Jaoworski lecz nie potrafił skierować piłki do pustej bramki z ostrego kąta!
33' Znów Marek Przechrzta dobrze broni uderznie z bliskiej odległości!
35' Doskonała okazja dla Złotego Lwa! Zaborowski podaje do Szozdy, ten oddaje piłkę do "Zabora", zawodnik byłego RTV podaje do nadbiegającego Polańczyka i strzał Darka minimalnie mija bramkę FC Zbieraniny!
37' Dobrze w obronie zachował się Piotrek Kozaczewski, który uprzedził napastnika i wybił piłkę daleko w pole!
39' Uderzenie z rzutu wolngo Arkadiusza Kropidłowskiego trafia w boczną siatkę Złotego Lwa!

Piłkarze Złotego Lwa wygrywają 2 mecz z rzędu i oddalają się od strefy spadkowej! Piłka po strzale z rzutu wolnego Darka Polańczyka okazała się jedynym golem w tym pojedynku. Piłkarze FC Zbieraniny w 2 połowie próbowali odrobić straty lecz dobrze grająca defensywa i bramkarz Złotego Lwa nie dali się zaskoczyć i strzelić sobie gola. W kolejnym meczu piłkarze FC Zbieraniny zmierzą się z Klueh, a Skleptech to kolejny rywal Złotego Lwa!

autor: Marcin Niciński