05.04 godz. 19:00, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Łapeta, Janiak, Gosk, Biernacki, Banaś, Byczkowski, Grześków, Zajączkowski
Skład: Pacholski, Piech, Bartosik, Gawlik, Konkel, Wróblewski, Jurkiewicz, Grelich, Wrzesień, Hnatkiewicz, Wysoczański
31' Karol Grześków
34' Adam Łapeta
16' Mirosław Konkel
35' Mirosław Konkel
Zawodnik meczu: Filip Janiak (Trzymał w ryzach defensywę, co chwilę podłączał się do akcji ofensywnych. Posiadacz żelaznych płuc, biegał jakby podłączony był do baterii Duracella. Dzięki jego asyście Skleptech objął prowadzenie.)

Środę zaczniemy meczem Wratislavii-Bio ze Skleptechem. XVII edycja obu ekipom przyniosła medale - Wratislavii srebrne w pierwszej lidze, Skleptechowi złote w Superlidze. Faworytem tego spotkania będzie drużyna Bartosza Goska, która na Kuźnikach czuje się jak ryba w wodzie i we Wrocbalu nieudanego sezonu jeszcze nie miała. Defensywa beniaminka łatwego zadania mieć nie będzie - wystarczy spojrzeć na skład Skleptechu, w którym widnieją chociażby takie dwa nazwiska jak Kubiszyn i Łapeta. Ale Wratislavia na straconej pozycji nie stoi - w końcu też ma kim postraszyć - Jakub Hnatkiewicz i Adrian Kondratowicz też całkiem nieźle się przecież znają na strzelaniu goli. Wyniku przewidzieć nie jesteśmy w stanie (jeśli ktoś jest to tylko pogratulować), ale patrząc na składy obu ekip możemy przypuszczać, że gole w tym spotkaniu padną na pewno, choć w szeregach Wratislavii dziś jednego z bramkostrzelnych ogniw zabraknie - na murawie nie zobaczymy bowiem Kondratowicza. Skleptech radzić sobie będzie musiał bez Darka Kubiszyna.

1' - Adam Łapeta wziął na zamach obrońcę Wratislavii, a następnie oddał strzał, po którym futbolówka powędrowała obok słupka.
3' - Ataki Wratislavii skutecznie rozbija defensywa Skleptechu.
6' - Byczkowski podhacza gracza Wratislavii za co arbiter Malec dyktuje rzut wolny 3 m za linią pola karnego. Strzał Hnatkiewicza skutecznie broni Banaś.
8' - Po raz kolejny Hnatkiewicz sprawdza koncentrację golkipera Elektrycznych, Banaś broni dzisiaj bez zarzutu.
10' - Groźna akcja Skleptechu. Bartosz Gosk zagrywa do Tomka Zajączkowskiego, ten strzela z pola karnego, ale daje sobie z tym wszystkim radę stojący między słupkami Rafał Gawlik.
11' - Piłkę przejmuje Piotr Biernacki i od razu decyduje się na strzał. Zabrakło niewiele żeby piłka poszła w bramkę.
13' - Karol Grześków łapie się za głowę, przy okazji popisując się znajomością łaciny. Reakcja całkiem zrozumiała, w końcu piłka wylądowałaby w siatce, gdyby nie wyjątkowo złośliwy słupek.
15' - Idealne krzyżowe podanie od Jurkiewicza dostaje Piech. Piotrek dokłada nogę, jednak gola nie mamy, za to możemy odnotować drugi strzał w słupek.
16' - Za faul żółty kartonik ogląda Mirek Konkel. Przewinienie skutkuje rzutem wolnym, a jego wykonawcą jest Filip Janiak, który nogę ma calkiem dobrze ułożoną. Gdyby nie fakt, że golkiper zbił piłkę na poprzeczkę mielibyśmy gola dla Skleptechu, a nie tylko rzut rożny.
18' - Janiak z połowy, tym razem precyzji za wiele w tym strzale nie było.
19' - Jurkiewicz z dystansu, bez trudu łapie to Banaś.
20' - (0:1) Skleptech wychodzi na prowadzenie! Janiak zagrywa do Karola Grześkowa, a ten mocnym strzałem posyła futbolówkę pod poprzeczkę. Ekipa Elektrycznych jest pełna podziwu dla asystenta ("Brawo Fifi! Brawo Fifi!"). Czemu Grześków pochwały za bramkę nie usłyszał nie wiemy.
25' - Pierwsze pięć minut drugiej odsłony spotkania było zaciętę, ale groźniejszych sytuacji nie przyniosło.
30' - Zamieszanie pod bramką Banasia, sprawcą całego zajścia jest Paweł Bartosik.
31' - (2:0) Bartosz Gosk podaje do Karola Grześkowa, a ten mocnym strzałem pokonuje Gawlika i podwyższa na 2:0, zgarniając pochwały od kolegów.
34' - (3:0) Skleptech czuje się coraz pewniej, a to skutkuje kolejnym golem Elektrycznych. Prowadzenie podwyższa Adam Łapeta.
35' - (3:1) Zrobiło się aż zbyt pewnie - obrona Skleptechu na chwilę się rozluźniła, co bezlitośne wykorzystał Mirek Konkel, który posłał futbolówkę do siatki przy samym słupku.
38' - Świetne podanie na głowę otrzymał Kuba Hnatkiewicz. Strzał został skwitowany gromkim "Kur...!" najpierw przez samego autora uderzenia, a później resztę kolegów z Wratislavii (jak widać nie tylko gracze Skleptechu znają się na łacinie).
40' - Wratislavia atakuje raz po raz, ale Banaś nie daje się zaskoczyć.

Skleptech udanie inauguruje sezon i edycję XVIII zaczyna od zasłużonego zwycięstwa. Wratislavia miała swoje sytuacje, ale obrona Elektrycznych dowodzona przez niezmordowanego Filipa Janiaka skutecznie rozbijała te ataki, a do tego swoje zrobił stojący między słupkami Mariusz Banaś. Ekipę Bartosza Goska w drugiej kolejce czeka rywalizacja z drugą drużyną Wojskowych. Wratislavia o pierwsze punkty powalczy z Przyjaciółmi Tifosek.