24.05 godz. 18:40, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Pilarczyk, Müller, Węckowski, Pawłowski, Ślusarczyk, Szafrański, Galan, Pieciuń, Szałecki
Skład: Knopik, Bąkowski, Żarczyński, Kordas, Bolesta, Bąkowski, Całka, Tomas
9' Łukasz Galan
12' Łukasz Galan
38' Rafał Pilarczyk
Zawodnik meczu: Łukasz Galan (Łukasz poprowadził swoją drużynę do kolejnej wygranej. Zawodnik z numerem "3" często zagrażał bramce Zawsze Ostatnich, a mecz zakończył zdobyciem dwóch bramek. Wyróżnić należy także Rafała Pilarczyka i Tomasza Bąkowskiego. )

KEA FC gra tej wiosny w kratkę i po pięciu spotkaniach ma na koncie sześć punktów. Zawsze Ostatni mają na koncie trzy oczka i swoją grą również nie zachwycają. Nie można zapominać jednak, że i "Outsiderzy" i "Drukarze" przegrywali do tej pory z wyżej notowanymi przeciwnikami - ZO z AmRestem, CSW, Astechem, JCD i Velicante, KEA również z JCD i Pasami, a do tego jeszcze z Capgemini. Delikatnym faworytem z racji zajmowanej lokaty i bramkostrzelnego Łukasza Galana w składzie będzie ekipa Krzysztofa Olejnika. Czy faworyt nie zawiedzie oczekiwań swoich kibiców i wygra trzeci mecz w tej edycji, czy może będziemy świadkami drugiej wygranej teamu Pawła Pieśniewskiego przekonamy się już jutro. Trzymamy kciuki, żeby emocje towarzyszące temu starciu były takie jak na Wembley, albo przynajmniej takie jak na Ekstraklasie. Zawsze Ostatni rozpoczną spotkanie w szóstkę.

2' Łukasz Galan staje oko w oko z Tomaszem Bąkowskim i w porę piłkę spod nóg wygarnia mu Tomasz Bąkowski.
2' Paweł Bolesta "puszcza szczura" w kierunku bramki KEA FC, a futbolówkę na rzut rożny paruje Tomasz Pieciuń.
3' Rafał Pilarczyk stara się przelobować bramkarza, ale futbolówka po jego próbie przelatuje tuż nad poprzeczką.
4' Grzegorz Pawłowski huknął z dystansu, ale piłka przelatuje tuż obok bramki strzeżonej przez Bąkowskiego.
7' Pilarczyk sprzed pola karnego oddaje strzał, mamy rykoszet i "balon" po nim minimalnie mija słupek bramki ZO.
8' Pawłowski do Dariusza Szałeckiego, ten zgrywa piłkę jeszcze do Rafała Piętaka, który oddaje strzał tylko i wyłącznie w boczną siatkę.
9' (0:1) - Rafał Muller zagrywa prostopadłą piłkę do Galana, a ten strzałem przy słupku obok wychodzącego golkipera - otwiera wynik spotkania.
11' Kamil Szafrański do Piętaka, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem - okazuje się od niego gorszy.
12' Mocny strzał Pawła Tomasa zaa pola karnego i piłkę na rzut rożny zbija bramkarz.
12' (0:2) - Szafrański prostopadle podaje piłkę do Galana. Ten ze skrzydła schodzi do środka i strzałem przy słupku, obok wychodzącego z bramki golkipera - podwyższa prowadzenie "Drukarzy".
14' Kontra ekipy Krzysztofa Olejnika. Z piłką na własnej połowie zabiera się Galan i pędzi w kierunku bramki rywala. Zawodnik z numerem "3" staje oko w oko z bramkarzem i musi uznać jego wyższość.
15' Na boisku pojawiają się spóźnieni - Michał Bąkowski i Kacper Całka. "Outsiderzy" będą grać w komplecie, ba nawet z jedną zmianą!
16' Po wrzutce Pilarczyka z rzutu rożnego - do uderzenia z główki dochodzi Pawłowski i trafia tylko i wyłącznie w boczną siatkę.
20' Koniec pierwszej połowy
25' Szałecki staje przed szansą na zdobycie gola, ale jego próba lobu spoczywa na panewce, bowiem udanie z bramki wychodzi Bąkowski i zażegnuje niebezpieczeństwo.
28' Galan do Szafrańskiego, który oddaje techniczne uderzenie sprzed pola karnego - obok słupka.
29' Pilarczyk w kontrze wychodzi w sytuacji sam na sam z Bąkowskim i...trafia wprost w niego!
30' Michał Bąkowski popisuje się świetną indywidualną akcją. Młody gracz Zawsze Ostatnich z łatwością mija jednego z obrońców przeciwnika, wpada z futbolówką w pole karne i z najbliższej odległości trafia wprost w świetnie ustawionego Pieciunia.
30' KEA FC wychodzi z kontrą, dokładniej Pilarczyk, który znowu wchodzi w pojedynek z Bąkowskim i po raz kolejny musi uznać jego wyższość.
33' W pole karne do Kacpra Całki zagrywa jeden z jego kolegów, a ten uderza wprost w wychodzącego z bramki Pieciunia.
34' Po wrzutce Tomasa w pole karne do sytuacji strzeleckiej dochodzi Dawid Knopik i oddaje strzał z główki, z bliskiej odległości po którym ofiarnie interweniuje Pieciuń.
37' (0:3) - Łukasz Ślusarczyk z rzutu rożnego dośrodkowuje futbolówkę w pole karne wprost pod nogi Pilarczyka, którego strzał z pierwszej piłki znajduje drogę do bramki tuż przy słupku.
39' Piętak z dystansu uderza - obok bramki.
40' Koniec spotkania

KEA wykorzystała fakt, że przez niemalże całą pierwszą połowę rywal grał w osłabieniu. W tym czasie "Drukarze" bezaplecyjnie rządzili na boisku, wypracowali sobie przewagę i nie oddali jej aż do końca, ba w końcówce ją nawet powiększyli. Na przekroju całego spotkania team Krzyśka Olejnika był drużyną lepszą i zasłużenie zgarnął trzy oczka. Zdobycie takowych nie zmieniło położenia spadkowicza w ligowej tabeli, ale przybliżyło go na trzy oczka do szóstego w stawce AmRestu. Co do Zawsze Ostatnich to wygrali czwarty mecz z rzędu i trzema oczkami w dorobku zajmują 10 miejsce w stawce. Następnym razem KEA "skrzyżuje rękawice" z CSWIiCH, zaś "Outsiderzy" o przełamanie powalczą z Capgemini.