17.05 godz. 20:15, Kuźniki, Sedzia: Adam Rynkowski
( 0 : 2 )
Skład: Barszczak, Kasperski, Marczak, Mazur, Sygulski, Kowalski, Bąk, Bałuszyński, Kudzia, Rogowski
Skład: Olejnik, Krzyżanowski, Jakubowski, Wawrzyniak, Słonecki, Smoter, Zięcina, Kos, Fronczek, Oborzyński, Fabisz
5' Tomasz Kowalski
19' Zbigniew Marczak
40' Tomasz Kowalski
26' Marek Oborzyński
Zawodnik meczu: Tomasz Kowalski (Ciężko wyróżnić jednego zawodnika, podczas gdy cały zespół zagrał solidne spotkanie. Wydaje się jednak, że strzelec dwóch bramek, w tym jednej co najmniej ładnej, był głównym motorem napędowym CSWIiCh w tym spotkaniu )

Zdecydowany lider tabeli czy niemniej ambitny Astech? Kto będzie górą w tym spotkaniu? Jeśli zwycięży zespół wojskowych odskoczą reszcie tabeli przynajmniej na chwilę. Jeśli wygra Astech, to przy dobrym ukadzie innych spotkanie zajmie pozycję wicelidera, a na pewno przegoni Capgemini. Jedna i druga drużyna jest więc wystarczająco zmotywowana i będzie dążyła do pozytywnego, końcowego wyniku. Obie drużyny mają również czym strzelać, liderem strzelców jest przecież Tomasz Kowalski z CSWIiCh, a za jego plecami z pięcioma trafieniami mniej, czai się Dawid Fabisz z Astechu. Szykuje się arcyciekawe spotkanie, w którym decydować mogą szczegóły.

1' Astech na niebiesko, Wojskowi w pomarańczowych plastronach i zaczynamy!
Od mocnego uderzenia zaczyna Astech. Od razu po rozpoczęciu atakują bramkę rywali, piłka ostatecznie ląduje jednak w bocznej siatce.
4' Mały bilard w polu karnym Astechu. Ostatecznie futbolówka przelatuje obok słupka bramki graczy w niebieskich strojach.
5' 0:1 !!! Kasperski podaje do Kowalskiego, a ten strzałem ze znacznej odległości nie daje szans Barszczakowi. Mamy otwarcie wyniku.
7' Dobra okazja Astechu, jednak Słonecki głową strzela minimalnie obok bramki.
10' CSWIiCh wychodzą z dobrą kontrą, jednak złe ostatnie zagranie posyła Kowalski i ostatecznie piłka nie znajduje adresata.
14' Kolejna szansa Astechu po strzale głową! Tym razem chybia Wawrzyniak.
15' Dobry strzał z dystatnsu Marczaka, jednak bramkarz odbija na róg.
19' 0:2 !!! Rzut wolny tuż przed polem karnym na bramkę zamienia Marczak. Uderza po długim rogu tuż nad ziemią.
23' Swoją szansę ma Astech, jednak strzał Dawida Fabisza z pół woleja ląduje na poprzeczce.
26' 1:2 !!! Astech nawiązuje walkę za sprawą Oborzyńskiego, który płaskim strzałem sprzed pola karnego, tuż przy słupku pokonuje bramkarza rywali.
30' Kasperski staje oko w oko z bramkarzem, jednak przegrywa ten pojedynek i na tablicy wyników bez zmian.
31' Astech ma bardzo dobrą szansę na wyrównanie, jednak po szybkiej kontrze, piłkę na piątym metrze źle przyjmuje Fronczek i przejmują ją rywale.
35' Złe wybicie bramkarza CSWIiCh i Astech ma rzut wolny pośredni z pola karnego rywali, jednak po krótkim rozegraniu strzał Oborzyńskiego ląduje w łapaczach.
40' 1:3 !!! W ostatnich sekundach meczu Kowalski dobija rywali i ustala wynik spotkania po indywidualnej akcji.

Wynik spotkania mógł być zupełnie inny, zadecydowały jednak detale i to CSWIiCh wychodzą z tego spotkania zwycięzcy, dopisując sobie kolejne, siódme już, zwycięstwo na swoim koncie i póki co, są zdecydowanem liderem tabeli. Astech pokazał jednak pazur i może żałować, że w kilku sytuacjach zabrakło precyzji i zimnej krwi. CSWIiCh byli skuteczniejsi i to oni, oraz kibice wracają dziś do domu zadowoleni. Za nami spotkanie ciekawe, niemal do końca trzymające w napięciu.

autor: Jakub Lepianka