04.05 godz. 19:55, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
( 0 : 0 )
Skład: Kharuk, Voznyi, Lesiv, Martyniuk, Bogmetiuk, Andrukhiv, Pobutskyi, Martyniuk, Zharovskyi, Pobutskyi, Zemlyak, Shpytko, Humennyi
Skład: Wilkiewicz, Kuś, Wieczorek, Wieczorek, Kuźniewski, Rył, Jagła, Sokołowski, Liss, Paduchowicz, Borowiec
28' Adrian Jagła
Zawodnik meczu: Adrian Jagła (Po takim meczu ciężko wybrać MVP, dlatego tytuł trafia w ręce najaktywniejszego zawodniak. Aktywny z przodu, polował na bramki, a na swoim koncie zanotował jednego gola.)

Debiutujący w naszych rozgrywkach Awan-Bud jest jak na razie powtarzalny. Oba spotkania jakie do tej pory rozegrał - z Capgemini i Astechem - przegrał dokładnie 0:3. Powtarzalne jest także Velicante - ekipa Wojtka Wieczorka konsekwentnie wygrywa mecz za meczem i z kompletem punktów zajmuje trzecią lokatę w ligowej tabeli. Wyżej jest tylko CSWIiCH (z taką samą liczbą oczek, ale bilansem lepszym o jedną bramkę) i Astech, który ma punkt przewagi nad Pasami, ale dwa spotkania rozegrane więcej. Nie ma więc wątpliwości co do tego kto w czwartek występować będzie w roli faworyta. Oprócz zwycięstwa Velicante bukmacherzy delikatnie sugerują, żeby grać na ilość fauli. Biorąc pod uwagę temperament niektórych zawodników Pasów oraz dość ostry styl gry jaki preferują Ukraińcy jest całkiem prawdopodobne, że w czwartek nie obejdzie się bez kar indywidualnych. My liczymy jednak na czystą grę i przede wszystkim dużo ładnych bramek. Czy Velica i Awan-Bud spełnią nasze oczekiwania przekonamy się już zaraz.

2' Nieporozumienie w szykach obronnych Velicante Wrocław wyjaśnia Jacek Wieczorek wybijając piłke poza pole gry!
3' Dobre podanie górne Adriana Jagły do niepilnowanego Macieja Paduchowicza i napastnik Velicante zamiast przyjąć futbolówkę i oddać uderzenie to Maciej strzałem z pierwszej piłki strzelił niecelnie.
5' Znakomita okacja dla Awan-Bud Wrocław! W sytuacji 2 na 1 bramkarza Oleksandr Zharivsyi zamiast podawać do "pustego" Rustana Shpytko to Oleksandr zdecydował się sam kończyć akcję co zakończyło się bardzo niecelnym uderzeniem! To powinien być gol!
7' Kolejna okazja Macieja Paduchowicza, tym razem w pojedynku z bramkarzem to golkiper Taras Kharuk okazuje się wygranym tego pojedynku.
8' Złe wybicie piłki golkipera Velicante Wrocław i z połowy boiska szczęścia próbował Valentyn Zemlyak lecz jego uderzenie okazuje się za mocne i piłka przelatuje wysoko ponad bramką rywali.
10' Uderzenie Oleksandr Zharicskiego dobrze bolkuje obrońca Jacek Wieczorek.
12' Maciej Paduchowicz tym razem doskonale podaje do Wojciecha Wieczorka, napastnik Velicante wpada w pole karne i oddaje strzał w ... słupek!
15' Kolejna okazja dla Velicante, tym razem zaskoczony Adrian Jagła że piłka do niego doatarła źle układa stopę i piłka przelatuje mu poda nogą.
18' Bład w obronie Awan-Bud Wrocław próbował wykorzystać Marcin Sokołowski lecz jego uderzenie wysoko mija światło bramki rywali.
19' Jacek Wieczorek podaje do Marcina Sokołowskiego i strzał napastnika Velicante zostaje zablokowane przez obrońcę Awan-Bud Wrocław!
22' Andrii Martyniuk znalazł się w dobrej okazji do zdobycia gola lecz wracający zawodnik Marcin Sokołowski utrudnił oddanie "czystego" strzału napastnika Awan-Bud Wrocław i piłka nieczysto kopnięta ląduje w rękawicach Bartłomieja Kusia.
23' Kolejna akcja Awan-Bud Wrocław i następna udana parada golkipera Velicante!
24' Rzut wolny dla Velicante za faul na Wojtku Wieczorku, do piłki podchodzi Adrian Jagła, który oddaje strzał w mur ustawiony z graczy Awan-Bud Wrocław.
26' Akcja prawą stroną Velicante, Wojciech Wieczorek próbował wstrzelić piłkę w pole karne Awan-Bud Wrocław lecz czujny bramkarz odbija piłkę, która zmienia tor lotu i wypada poza boisko.
28' GOL! 1:0 Adrian Jagła ogrywa obrońcę z prawej strony boiska, wpada w pole karne i strzałem z lewej nogi pokonuje golkiera rywali!
30' Niecenzuralne słowa słyszymy z ust Wojtka Wieczorka po nieudanym strzale zza pola karnego!
33' Roman Pobutskyi podaje przed pole karne do Mykhailo Pobutskyiego, a ten oddaje strzał z piewszej piłki poza boczną linię boiska.
34' W słupek strzela Wojciech Wieczorek!
36' Zamieszanie w polu karnym Velicante po centrze z rzutu rożnego, piłkę daleko w pole wybija Jacek Wieczorek!
37' Piłkę przed swoim polem karnym traci Marcin Sokołowski, a piłkarze Awan-Bud Wrocław nie wykorzystują "prezentu" i piłkę do gry wprowadzą gracze Velicane z wrzutu z autu.
38' Strzał Wojciecha Wieczorka z prawego skrzydła skrzydłą broni golkiper przed siebie, a obrońca Awan-Bud Wrocław wybija piłkę na rzut rożny!
39' Kolejne uderzenie Wojtka Wieczorka tym razem nie bramkarz, a obrońca blokuje to uderzenie!

Bardzo nerwowe spotkanie oglądaliśmy dzisiejszego wieczoru. Wydawało się że to piłkarze Velicante Wrocław narzucą swój styl gry i szybko strzelą gola jednak pierwsza i jak się później okazało ostatnia bramka padła dopiero w 28 minucie meczu dla Velicante. Piłkarze Awan-Bud Wrocław zagrali walecznie lecz to nie wystarczyło aby odnieść sukces w dzisiejszym meczu. Żółtych kartek w tym meczu nie oglądaliśmy, gracze walczyli lecz z szacunkiem do przeciwnika. W kolejnym meczu piłkarze Velicante Wrocław zagrają z Brakiem Sponsora, a gracze Awan-Bud Wrocław zmierzą się z Czarnym Bykiem!

autor: Marcin Niciński